Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 17:37
 
Yunanistan Özgür Tutsakları: Neo Demokratia Partisi Devrimcilere Saldırısını Sürdürüyor
Dünya Haberi


 

Neo Demokratia (Yeni Demokrasi Partisi) Hükümeti Türkiye Faşizmi Adına Devrimcilere Saldırısını Sürdürüyor!

 

Sinan Oktay Özen’in Oturum Hakkı Engellenmek İstiyor!

 Yunanistan Devleti, Neo Demokratia partisinin iktidara gelmesinden bu yana devrimcilere yönelik olan saldırılarını daha yoğun bir şekilde sürdürmekte. Koridallos Hapishanesinde tutsak olan Yoldaşımız Sinan Oktay Özen Türkiye Faşizminin “mal varlığına el koyma” kararının ardından Neo Demokratia, Miçotakis hükümeti de emperyalist efendilerine yaranmak için AKP faşizminin politikalarına paralel olarak saldırılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

   Yoldaşımıza 1 Haziran 2021 tarihinde ulaşan tebligatta, (Türkiye faşizminin Dışişleri Bakanının Miçotakis  Hükümetinin Başbakanı ile görüştüğü gün, yani ne görüştükleri ortadadır.) 1995  yılından itibaren var olan iltica başvurusu ve 1996 yılından bu yana da oturum hakkı olan,” politik göçmen” statüsünde olmasına rağmen oturum hakkı elinden alınmak istiyor.

     Bunun nedeni bellidir. Türkiye faşizmi ile görüşmelerini sürdüren Neo Demokratia Hükümeti, söz konusu emperyalist efendilerinin çıkarı olunca “tarihsel düşmanı” olan Türkiye Faşizminin talimatlarını yerine getiriyor. Türkiye faşizmi ile ilgili ilişkilerini güçlendirmek, emperyalist ilişkilerini kalıcılaştırmak için saldırıyor. Ve bunu tek bir yoldaşımız üzerinden yapmıyor. Yakın zamanda yine Koridallos Hapishanesinde tutsak olan yoldaşımız İsmail Zat’ın AKP faşizmin işbirlikçileştirme, ajanlaştırma sorularını yanıtlamasını istemesi, şuan tüm Yunanistan Hapishanelerinde tutsak edilen 11 yoldaşımızın üzerine kurulan komplo davası (ki bu dava ile ilgili operasyon sonrası AKP faşizminin İçişleri Bakanı Soysuz Süleyman Soylunun “Talimatı Biz Verdik” demesi komplonun hangi ellerce hazırlandığını açıklamakta) ve Yunanistan genelinde yapmak istediğimiz tüm demokratik eylemlerimize saldırmasının nedeni işte bu ikili ilişkilerdir.

Biz Yunanistan Hapishanelerinde Tutsak Edilen Türkiyeli Devrimci, Özgür Tutsaklar Olarak Miçotakis Hükümetine Soruyoruz;

-          Bizim üzerimizden hangi kirli pazarlıkları yaptınız?

-          Türkiye Faşizmine Bakanlarınız aracılığı ile hangi teminatları verdiniz?

-          Emperyalist efendilerinize hangi sözleri verdiniz?

-          Halklarının Kurtuluşu, emperyalizme karşı mücadele eden devrimcileri hangi çıkarlarınızı korumak için pazarlık konusu ettiniz?

Biz tüm bu saldırıların temelinde, halkımıza, vatanımıza olan sevgimizin, uzlaşmazlığımızın, teslim olmayışımızın olduğunu biliyoruz.

Ve Miçotakis’in başında olduğu Neo Demokratia Hükümetine Sesleniyoruz; Devrimcileri ne tutuklamalarınızla ne baş vurmuş olduğunuz iltica iptali ile ne de iade davalarıyla teslim alamazsınız.   Devrimcilere karşı işlemiş olduğunuz tüm suçlara bir an önce son verin. Türkiye faşizmi ile kapalı kapılar ardında yaptığınız ikili anlaşmaları, emperyalist efendilerinize verdiğiniz sözleri Yunanistan Halkına açıklayın. Devrimcileri pazarlık konusu yapmanızın gerekçelerini açıklayın.

Başvurduğunuz Tüm Saldırılar Nafile, Emperyalist Efendileriniz Ve Türkiye Faşizminin Gücü Devrimcileri Teslim Almaya Yetmeyecek!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Mücadelesi!

Direne Direne Kazanacağız!

 

Yunanistan Özgür Tutsakları

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan, Özgür, Tutsakları:, Neo, Demokratia, Partisi, Devrimcilere, Saldırısını, Sürdürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı