Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 15:10
 
Yunanistan Özgür Tutsakları Hakan İnci Açıklaması
Dünya Haberi


Hakan İnci Onurumuzdur!

 

 

Özgür Tutsak Hakan İnci zorla sürgün sevk edilerek Aydın hapishanesine götürüldü. Hapishane girişinde onursuz aramaya direndiği için kafası duvara vurularak işkence yapıldı ve tek başına kirli bir hücreye atıldı.

Hakan İnci’de tüm Özgür Tutsaklar gibi çıplak arama onursuzluğunu kabul etmemiştir. Hakan İnci 9 gündür açlık grevinde!

AKP faşizmi Hakan İnci’yi hiçbir siyasi tutsağın bulunmadığı Aydın hapishanesine sürgün sevk ettirerek farklı bir tecrit politikası izlemiştir. Adalet Bakanlığı ’da gayet iyi bilir ki bugüne kadar özgür tutsaklar kendilerine karşı yapılan hiçbir haksızlığa, hukuksuzluğa boyun eğmemiştir. Hakan İnci’de açlık grevi direnişiyle bu saldırıya karşılık vermiştir.

Biliyoruz ki yapılan tüm saldırılar AKP faşizminin bilinçli bir politikasıdır. Kitap, dergi vermemek de sürgün sevkler de devrimci tutsakların iradesini kırma politikasının bir parçasıdır. Ancak tüm bu çabalar Özgür Tutsakların iradesi karşısında nafiledir.

Buradan Adalet Bakanlığı’nı bir kez daha uyarıyoruz; Hakan İnci’nin başına gelecek her şeyden Adalet Bakanlığı sorumludur!

Hakan İnci’nin Talepleri Derhal Kabul Edilsin

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz

Direne Direne Kazanacağız

Yunanistan Özgür Tutsakları

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan, Özgür, Tutsakları, Hakan, İnci, Açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı