Haber Detayı
23 Mayıs 2021 - Pazar 14:45
 
Yunanistan HFG, Uyuşturucu Bağımlılığına Karşı Seminer Düzenledi
Dünya Haberi


Sabah saatlerinde seminer için kurum temizliği ve düzenlenmesi yapıldı, ardından sempozyum için teknik hazırlıklar tamamlandı ve seminer başladı.

Seminer “Emperyalizmin Halkları Teslim Alma Aracı Uyuşturucu” başlığıyla başladı. Emperyalizmin 2000’ler sonrası geliştirdiği bu politikaya karşı bizim geliştirdiğimiz politika “HFG”ler oldu.

Devrimciler hiçbir zaman tarihin hiçbir döneminde emperyalizmin ve faşizmin saldırılarına karşı politikasız kalmadığı anlatıldı.

Biz ne istiyoruz, neyi amaçlıyoruz, hedefimiz nedir ve bunu nasıl yapacağız anlatıldı.  Uyuşturucuya karşı mücadele sadece ve sadece devrimci yöntemlerle çözülebilirliği ve sadece sadece halkın kendisinin çözebileceği sorunu yaratanların sorunu çözemeyeceğine vurgu yapıldı.

O çöplüklerden çiçekler yaratacağız, en dibe itilenler düzene en çok öfkesi olanlardır. Onlar bu düzeni en iyi tanıyanlar. Bu bataklıktan kurtulduklarında o çürümüş düzene karşı da en güçlü mücadele edecek olanlar onlardır.

Artık düşman uzakta değil, sokağımızda kapımıza dayandı. En yakınlarımızın çocukları çığlık atıyor, biz artık istesek de buna sessiz kalamazdık. Çünkü yan odada o çocuklar kapının önünde o çocuklar. Baktığımız her yerde onlar var. Biz oturup beklemedik, çünkü biliyorduk ki ancak biz yapabiliriz. Ancak devrimci yöntem ile mücadele edilebilir.

Sorunun kaynağı emperyalizm. Somutta kişinin sorunlarınında ana halkasını yakalayıp koşullarını değiştirip tersine dönüştürüyoruz. Ortamlarını devrimleştiriyoruz. Ve nihayetinde biz milyonlarca bağımlıyı kurtaramayız ama nasıl kurtulabileceğini öğretebiliriz. Biz yapıyorsak halkda yapabilir çünkü acıyı çekenler onlar merhemde olacak yine onlar. Halkımız öğrenebilir bu mücadelenin içinde ancak halk olursa başarılı olunacak. Biz kendimize güveniyoruz, biz halkımıza güveniyoruz, biz yöntemlerimizin doğruluğuna inanıyoruz bu 400’lerle kanıtlanmıştır.

Dünya’nın her yerine ulaşacağız. HFG’ler dünyanın dört bir yanında örnek olmasını sağlayacağız. Bugün Yunanistan’da yarın İtalya’da, İspanya’da. Uyuşturucuya karşı mücadelede devrimci yöntemimizi bütün dünya halklarına taşıyacağız denildi.

Emperyalizm ve Uyuşturucu Bağımlılığı konusundan sonra Türkiye’de eskiden Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezinde tedavi gören bir bağımlı Muhammed’in annesi ile canlı bağlantı gerçekleştirildi. Ayşe abla çocuğunun nasıl başladığını düzenin ilaçlarla nasıl para tuzağı kurduğunu anlattı.

Sokakta madde satarak kendilerine bağlıyorlar, sonra da soyarak da seni bağlıyorlar kendilerine dedi. Her türlü yolu denediğini çocuğunun çoğu zaman ölmesini istediğini hatta torbacılara para vereyim size ona satmayın dediğini. Dövdüğünü bağladığını, yani bırakması için canı yana yana her yolu denediğini anlattı.

HFG’nin nasıl bir umut yaşattığını anlattı. HFG kale kola çevrildikten sonra çocuklarının nasıl tekrar bataklığa saplandığını artık çocuğunun çok daha kötü olduğunu başkalarına zarar vermesinden korktuğunu bir anne evladının ölmesini ister mi ben istedim dedi.

Ama bir anne olarak her şeye hazır olduğunu bir annenin en ince noktasının evladı olduğunu . Evladın için git savaş deseler savaşırım dedi. Kim çözecekse onun yanında olurum, ailelerin tekrar bir araya gelip mücadele başlatmaları gerektiğini söyledi.

Yine ardından Türkiye’de 400’leri nasıl tedavi ettiğimiz anlatıldı. Devrimci yöntemlerimiz anlatıldı. Bu düzene karşı mücadele edecekler onlar çünkü bu düzen onları o bataklığa sürükledi ve kendilerini bu bataklığa sürükleyenlerden hesap sorma öfkesi ile dolu olanlarda onlardı denildi. Evet bağımlı olmayan bir genç ile uğraşmak çok daha kolaydır, ama peki bu çocuklar ne olacak? Ne yapacağız onları onları bırakmayacağız. Emek, sabır, sevgi ile onları dönüştürdük dönüştüreceğiz. Hasan Ferit Gedik’ler onların kurtuluş merkezi. Onların kurtuluşları buradan geçtiği anlatıldı.

Son olarak da Uyuşturucunun bilimsel olarak beyindeki tahribatlarına değinilerek Yunanistan’daki HFG’nin hedefleri anlatıldı.

Konuşmaların ardından seminer için hazırlanan yemekler ve tatlılar hep birlikte yenildi.

Ardından seminer üzerine sohbetler edildi.  Yapılan seminere 20 kişi katıldı.

Uyuşturucuya karşı savaşımızı emperyalizmin göbeği olan Avrupa’da da sürdürecek ve uyuşturucuya karşı açmış olduğumuz bu cephe ile emperyalizme karşı bir gedik daha açacağız.  Emperyalizmin kumar fuhuş ve uyuşturucu bağımlılığına karşı savaşımızı büyüteceğiz. Emperyalizmin yarattığı köleler olmayacak ve bu düzene karşı mücadele edeceğiz.

Bizlere bu mücadelemizde ülkemizdeki yarattığımız pratik ve yozlaşmaya karşı verdiğimiz şehitlerimiz ile Avrupa’da ve Türkiye’de yozlaşmaya karşı mücadelemizi büyütüyoruz.

Uyuşturucu Bataklığına Karşı Savaşıyoruz Kazanacağız!

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezi– Yunanistan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan, HFG,, Uyuşturucu, Bağımlılığına, Karşı, Seminer, Düzenledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı