Haber Detayı
23 Nisan 2021 - Cuma 03:00
 
Yunanistan Halk Cephesi: Zeynep Yıldırım Ölümsüzdür
Gündem Haberi


Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sarıyer-Boğaziçi Cemevi ve Kültür Merkezi Başkanı Zeynep Yıldırım son haftalarda Covid-19 virüsü nedeniyle yoğun bakımda tedavi altındaydı. Bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

 

Zeynep Yıldırım yıllardır devrimci mücadele içinde olmuş, zalimin zulmüne karşı durmamak mazlumlara yapılacak en büyük kötülüktür sözünü kendisine yol eylemiştir.

Alevi değerlerini, halkın kültürünü birebir yaşayan ve yaşatan savunan geleneklerimizin yozlaşmasına engel olan bir emekçi bir mücadele insanıydı.

Yıllardır baskılar görmüş, sevdiklerini yitirmiş, hapishaneler, gözaltılar, işkenceler, ile ömrü geçmiştir ama bunlara karşı bir adım geri atmamıştır.

Annesi, kocası tüm ailesi bu baskılar ile karşı karşıya kalmıştır. Hukuksuzca tutuklanmış hapishanede kalmıştır. Her zaman bir tas su ihtiyacı olanı koşmuş yardımını eksik bırakmamıştır.

Zeynep Yıldırım’ın katili kapitalist bu sistemdir.

İlac firmaları ile anlaşmalar imzalayan işbirlikçi iktidarlar ilaç tekelleri karına kar katsın diye ilaçları dağıtmıyor, hastalıkları üretip halkımızı açlığa yoksulluğa hastalığa mahkûm ediyor ve ölün diyor.

Bir yandan burjuvazi ve işbirlikçisi iktidarlar saraylarında oturup keyiflerini sürerkenş, yoksul emekçi halklar her gün otobüs kuyruğunda sabah akşam çalışmak için oradan oraya durmadan çalışıyorlar.

Bir ekmek alabilmek için çalışıyorlar ve sonra hastalık virüs diyerek evlerine hapsediliyorlar, geçtiğimiz haftalarda yasaklardan dolayı işine gidemeyen bir işçi elindeki 12 lirayı karısına vererek intihar etmiştir bu örnekleri büyütebiliriz covid-19 virüsü boyunca 100’ün üzerinde sanatçı intihar etmiştir. Bu salgına neden olan kapitalistlerdir. Kapitalizmin şirketleri karlarına kar katarken, teknoloji devleri dedikleri asalak Elon Musk’lar, lüks yatlarında katlarında her gün gelen karlarını sayarken, bizler ölüyoruz, yoksul halkımız emekçiler ölüyor !

Sisteminizi de insanlık dışı bu yaşamı da kabul etmiyoruz, her gün ölmeyi, hastanelerde günlerce beklemeyi, bir ekmek alabilmek için gün boyu çalışmayı, bu çarkların kölesi olmayı kabul etmeyeceğiz.

Bir virüs gelecek bizleri öldürecek, akşama kadar çocuklarımıza bir çikolata almak onların bir defterini kalemini almak için çalışacağız. Yere batsın bu düzeniniz, kültürsüzlüğün ahlaksızlığın yozlaşmanın çürümenin hepsi yoksul halka empoze edilecek ve hayvan gibi yaşayacağız.
Asıl tüketim hayvanı, köleler bu sistemin efendileri kapitalistlerdir ahlaksız, çürümüş, canavarlara karşı onurumuzla yaşayacağız ve bizlere dayatılan bu sistemi kabul etmiyoruz ve yıllardır bu sisteme karşı mücadele ediyoruz ve edeceğiz.

Bu sisteme karşı mücadele etmek görevdir.

Bu salgına sebep olan Zeynep ablamız dahil tüm halkımızın katilidir, onların ölümünde kapitalist canavarların eli vardır.

Zeynep Ablamız emekçiliği ile halkımızın bizlerin kalbinde yaşayacak ve biz onun verdiği emeği mücadeleyi unutmayacağız.

Bu sistemi değiştirene kadar zamane dehaklarına karşı zamane zalimlerine karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kezban Anamız bizlere emanettir ve senin bıraktığın emekleri boşa harcamayacak ve her zaman sizlerin bizler için ödediği bedelleri hatırlayacak ve mücadele etmeye devam edeceğiz

Büyük Ailemizin Ve Halkımızın Başı Sağolsun

Zeynep Yıldırım Ölümsüzdür

Kahrolsun Kapitalizm

Yunanistan Halk Cephesi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan, Halk, Cephesi:, Zeynep, Yıldırım, Ölümsüzdür,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı