Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 09:28
 
Yunanistan Halk Cepheliler Ali Osman Köse’ye Özgürlük İstemeye Devam Ediyor
Dünya Haberi


Yunanistan Halk Cepheliler 25 Mayıs tarihinde Atina’da bulunan Türkiye elçiliği önüne giderek 37 yıldır hapishanede tutulan ve 22 yıldır tecritte olan hasta tutsak Ali Osman Köse’nin serbest bırakılması için eylem gerçekleştirdi.

 

Ali Osman Köse 37 yılını faşizmin hapishanelerinde tutsak geçirmiştir ve bundan kaynaklı birçok sağlık sorunları yaşamıştır ve yaşamaya devam ediyor.

Normal bir böbreğe göre Ali Osman Köse’nin böbreği daha küçüktür ve 9 cm çapındadır ve şu an böbreğinin yarısından fazlasında kist bulunmakta. Ali Osman Köse'nin ameliyat edilmesi için Sağlık Bakanlığı’na, Adalet Bakanlığı'na avukatları başvuruda bulundu. Mayıs ayının içinde ameliyat edileceği söylenmesine rağmen hala Ali Osman Köse halen ameliyat edilmemiş, ameliyat edilmesi için bir girişimde bulunulmamıştır.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ameliyatın acil olduğunu söylemesine rağmen Ali Osman Köse’den şubat ayının sonunda tespit edilen kanserli kitleyi hala ameliyatla temizlemiyor.

Emperyalizmin politikalarını ülkemizde hayata geçiren işbirlikçi iktidarlar, devrimci tutsakların hapishanelerde pişman olması onların düşüncelerini teslim almak ve mücadeleden yıldırmak için her türlü yöntemi deniyor. Guantanamo hapishanesinden, Almanya ve Latin Amerika’ya, Ortadoğu’ya tüm dünyada emperyalizm kendi ürettiği politikaları uyguluyor ve tutsakları pişman olmuş teslim olmuş bir şekilde karakterize etmek istiyor. Tecrit işkencedir ve tutsakları teslim alma, düşüncelerini bitirme uygulamasıdır.

Ali Osman Köse emperyalizmin özgür tutsaklığı devrimci tutsaklığı bitirmek teslim olmayanları teslim almak istiyor.

Ali Osman Köse tedavi edilmeyerek katledilmek isteniyor, aylardır yapılması gereken ameliyat yapılmıyor, halkımızın Avrupa’da ve Türkiye’de yürütmüş olduğu kampanya süreci boyunca şu anda acil ameliyat olması kararı verilirken halen ameliyat edilmedi.

Yunanistan Halk Cepheliler ve Ali  Osman Köse’ye özgürlük komitesi Ali Osman Köse’nin derhal tedavi edilmesi için bu hafta da Türkiye Elçiliği önünde eylem gerçekleştirdiler. “Ali Osman Köse’ye Özgürlük Tedavi Hakkı Sağlansın” yazılı pankart açıldı ve Ali Osman Köse için sloganlar atıldı.

 

Ali Osman Köse Ve Tüm Hasta Tutsaklara Özgürlük

Ali Osman Köse Derhal Tedavi Edilsin

Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur

Tecrit İşkencedir Tecrite Son

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz

Yunanistan Halk Cephesi-Anti Emperyalist Cephe

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan, Halk, Cepheliler, Ali, Osman, Köse’ye, Özgürlük, İstemeye, Devam, Ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı