Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 11:01
 
Yunanistan’da Tutsak 11 Türkiyeli Devrimciye Özgürlük Çağrısı
Dünya Haberi


19 Mart 2020 tarihinde Yunanistan ve Türkiye istihbaratı ile ortak yapılan operasyon sonucu 11 Türkiyeli Devrimci komplolarla tutuklandı. 13 Aydır hukuksuz bir şekilde Yunanistan’ın farklı şehirlerinde birbirlerinden ayrı bir şekilde hapishanede tutulmaktadırlar.

 

Yunanistan ve Türkiye iş birliği ile yapılan operasyonlara son verilsin. Yunanistan ve Türkiye Amerikan emperyalizmin yeni sömürgesi olan ülkelerdir ve Amerikan emperyalizmi ile ortak çalışmaktadırlar.

Yunanistan’ın yeni hükümeti Neo Demokratia hükümeti iktidara geldiğinden beri almış olduğu kararlar ve saldırıları ile sınırlarda ve ülke içinde yaptığı yasa değişiklikleri ile, yeni açılan Amerikan üsleri ile emperyalizmin iyi bir işbirlikçi iktidarı olduğunu gösterdi.

Yıllardır, Yunanistan ve Türkiye arasında halklar kışkırtılarak birbirine düşman olarak gösterilirken, sınırlarda göçmenler katledilirken ve ortadoğuda Amerikan emperyalizminin çıkarları için ellerinden geleni artlarına koymazken, kapalı kapılar ardından ortak çıkarları için karları için bir araya geliyorlar. Ve bu yüzden ilk saldırının hedefi Marksist Leninist devrimciler oluyor.

Yunanistan’da yapılan ilk operasyon değildir bu geçmiş olduğumuz senelerde de birçok defa devrimcilere Halk Cephelilere yönelik operasyonlar yapılıyor. Ve bu yapılan operasyonlar birebir Amerikan emperyalizmin talimatları ile yapılıyor.

2019 senesinde en son 9 Halk Cepheli Erdoğan’a suikast düzenleyeceklerdi komplosu ile tutuklandı ve 18 ay tutuklu bulunduklarından sonra hepsi tahliye oldu ve dosya ’da tek bir delil yoktu.

Bu yapılan operasyonların tek bir nedeni vardı, Marksist Leninist devrimcilerin Halk Cephelilerin hem Yunanistan’a kötü örnek olmaması hem de halen dünyada bir tek bizim M-L sandalyede oturuyor olmamızdan kaynaklıydı. Devrimcilik yapmak suç değil görevdir ve asıl terörist emperyalistlerdir.

Bu aylar içerisinde başlayacak olan mahkemeler için, Halk Cepheliler ve Politik Tutsaklar İle Dayanışma Derneği Yunanistan Adalet Bakanlığı önüne giderek 11 Türkiye’li devrimciye özgürlük isteyerek eylem gerçekleştirdi.

Eylem boyunca Yunanca ve Türkçe “Devrimcilik Yapmak Suç Değil Görevdir, Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur, Devrimci Tutsaklar Serbest Bırakılsın, Devrimciler Terörist Değil Teröristler Emperyalistlerdir, Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Mücadelemiz, Halkız Haklıyız Kazanacağız” sloganlarını attılar ve operasyonun ve iki ülke arasındaki iktidarların iş birliğini anlatan Yunanca, Türkçe ve İngilizce metin okundu.

“11 Türkiyeli Devrimci’ye Özgürlük Faşizme ve Emperyalizme Karşı Mücadele Etmek Suç Değil Görevdir” yazılı pankart açıldı ve kızıl flamalar tutuldu.

Eyleme 12 kişi katıldı.

Yunanistan Politik Tutsaklar İle Dayanışma Derneği

Yunanistan Halk Cephesi/ Yunanistan Anti-Emperyalist Cephe

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan’da, Tutsak, 11, Türkiyeli, Devrimciye, Özgürlük, Çağrısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı