Haber Detayı
26 Haziran 2021 - Cumartesi 20:03
 
Yunanistan’da 11 Devrimcinin Mahkemesine Çağrı Çalışmaları
Dünya Haberi


19 Mart 2020 tarihinde Yunanistan ve Türkiye devletlerinin işbirliği sonucu yapılan operasyonla gözaltına alınıp ve hukuksuz bir şekilde tutuklanan 11 Türkiyeli Kürdistanlı devrimcinin mahkemesi 2 Temmuz tarihinde görülmeye başlanacak.

Yunanistan Halk Cepheliler, mahkemeye çağrı çalışmalarına başladılar. Tüm Yunanistan halkına mahkemeyi duyurmak ve devrimcilerin faşizmi ve emperyalizmi yargılayacağı mahkemede devrimcilere destek olmaya çağırmak için çalışma yapıyorlar.

Yapılan çalışmalar boyunca Yunanistan’ın başkenti Atina’da Syntagma meydanından birçok meydana ve politik devrimci örgütlerin yoğun olduğu bölgelere “Devrimcilik Yapmak Suç Değil Görevdir, Emperyalizme ve Faşizme Karşı Savaşmak Suç Değil Görevdir, Devrimcileri Sahiplenelim “yazılı pankartlar asıldı. Kypseli mahallesine ve ASOE üniversitesi bölgelerine “Devrimcilik Yapmak Suç Değil Görevdir 2 Temmuz Saat 12:00 Koridallos Hapishanesi” yazılı sloganlar spreyle duvarlara yazıldı.

3 Gün süren çalışmalar boyunca Atina’nın Exarchia, Kypseli, Gyzi, Akademia bölgelerine toplamda 1000 adet afiş yapıldı.

Yapılan tüm politik organizasyonlara katılım sağlandı ve mahkemeye çağrı çalışmaları yapıldı.

Devrimcilik Yapmak Suç Değil Görevdir!

Asıl Suçlular Emperyalistler ve İşbirlikçi İktidarlardır!

11 Türkiyeli ve Kürdistanlı Devrimciye Özgürlük!

2 Temmuz Saat: 12.00 Koridallos Kadınlar Hapishanesi Duruşma Salonu!

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan’da, 11, Devrimcinin, Mahkemesine, Çağrı, Çalışmaları,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı