Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 10:46
 
Belçika’da Erdal Gökoğlu İçin Hapishane Önünde Eylem 
Dünya Haberi


Erdal Gökoğlu İçin Hapishane Önündeydik.

Belçika’da Guantanamo istemiyoruz.

Almanya’dan Belçika’ya sevk edildikten sonra hukuksuz tutsaklığı devam eden Erdal Gökoğlu halen tecritte tutuluyor.

İlk olarak getirildiği St. Gilles hapishanesinde dayatılan Tek Tip Elbise dayatmasına karşı açlık grevi yapmıştı. Açlık grevinin 37. gününde TTE dayatmasının yapılmayacağı bir hapishane olan Andenne hapishanesine sevk edilmişti. Avrupa direnişler tarihine bir zafer daha armağan eden Erdal Gökoğlu halen tecritte tutuluyor.

Erdal Gökoğlu’na özgürlük komitesi Andenne Hapishanesi önünde bir eylem gerçekleştirdi. 6 nisan günü yapılan eylem bölge polisinin “korona kısıtlamaları”nı bahane ederek engelleme girişimlerine rağmen gerçekleştirildi. Polisin “eyleminiz izinsiz yapamazsınız” demesi üzerine eyleme katılanlar “Erdal Gökoğlu hukuksuzca hapiste tutulduğu yetmezmiş gibi üzerine bir de tecritte tutuluyor. Tecritte tutulma sebebini ise Terör suçlusu olarak açıklıyorlar. Bir kere Erdal Gökoğlu devrimcidir, terörist olan halklara zulmeden emperyalizm ve işbirlikçileri faşistlerdir. İkincisi Belçika’da terör yasası diye bir şey yok. Tecritte tutulması tamamı ile keyfidir. Bu hapishanede arkadaşımıza uygulanan tecrit Guantanamo’da görülebilir ancak. Arkadaşımızı yalnız bırakmayacak, eylem yapma hakkımızı kullanacağız. Korona bahanesi ile eylemimiz engellenemez.” dedi.

Eylem boyunca

Erdal Gökoğlu Yalnız Değildir

Belçika’da Guantanamo istemiyoruz.

Tecrite son! Sloganları atıldı.

Eylem sırasında Erdal Gökoğlu’nun telefon ederek sesimizin kendisine ulaştığını söylemesi ile eylemimiz daha fazla anlam kazandı. Yoldaşımız dışarda yoldaşlarının olduğunu biliyordu. Onu asla yalnız bırakmadığımızı ve bırakmayacağımızı biliyordu elbette ancak sesimizi duyması hem ona güç verecekti hem de bize... Sloganları daha gür haykırdığımız eylem yaklaşık 1 saat sürdü...

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Belçika’da, Erdal, Gökoğlu, İçin, Hapishane, Önünde, Eylem ,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı