Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 12:43
 
Avrupa Dev-Genç Irkçılık Kurultayı
Dünya Haberi


Irkçılık herkesi, en çok da yabancı kökenli gençleri etkileyen ve yıllardır Avrupa’nın ve dünyanın gündemini meşgul eden bir konu.

 

 

Avrupa'da yaşayan Türkiyeli gençler olarak güncel hayatımızda devamlı ırkçılığa maruz kalıyoruz. Irkçılığın hat safhası olan katliamları geçtiğimiz yıllarda özellikle Almanya'da defalarca yaşadık. Bunun son ve en çarpıcı örneği 2020 yılındaki Hanau katliamı oldu. Hanau katliamı herkese ırkçılığın her an ve her yerde bizi insafsızca katledebileceğini gösterdi. Bu durumu asla kabullenmek istemeyen gençlik, geçtiğimiz aylarda ırkçılığa karşı birçok yürüyüşe katıldı ve öfkesini dile getirdi.

Avrupa Dev-Genç olarak biz bu öfkemizi örgütleyip ırkçılığı bertaraf edebilecek bir güç haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefteki yolumuzda ilerlerken, Avrupa Dev-Genç olarak 11 Nisan Pazar günü saat 14:30'da Zoom üzerinden ırkçılığı konu edecek bir kurultay düzenliyoruz!

Kurultayımıza hepinizi beklemekle birlikte bu konulara değineceğiz:

- Irkçılık nedir ve nasıl ortaya çıktı?

- Alman devleti ırkçılığı nasıl politikalarında uyguluyor?

- Ve daha çok fazlası...

Hepinizi Kurultayımıza bekliyoruz!

Avrupa Dev-Genç

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Avrupa, Dev-Genç, Irkçılık, Kurultayı,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı