Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 16:37
 
Yunanistan Özgür Tutsakları: Belçika Devleti Özgür Tutsak Erdal Gökoğlu’na Tek Tip Dayatmasına Son Versin
Dünya Haberi


Özgür Tutsak Erdal Gökoğlu Belçika’nın Saint Gilles hapishanesi idaresinin tek tip elbise giydirme uygulamasına karşı 3 Şubat 2021 tarihinden beri açlık grevi yapmaktadır.

Tek tip elbise uygulaması; emperyalistlerin ve faşist iktidarların tutsakları teslim alma politikasıdır. Tutsakları tek tipleştirerek kişiliksizleştirmektedir.

Onursuzluğun dayatılmasıdır. Düşüncelerinden soyundurmaktır.

Avrupa’daki sol hareketler hapishanelerde tecrit politikaları ve tek tip elbise uygulamasıyla teslim alınmıştır.

Türkiye faşizmi de emperyalist efendilerinden aldığı bu politikalarla devrimcileri teslim alabilmek için çok uğraşmıştır, ancak başaramamıştır. 1984 yılında 4 devrimci tutsak ölüm oruçlarında şehit düşerek 12 Eylül cuntasının TTE politikalarını paramparça etti.

2000 yılında başlayan F Tipi tecrit politikasına karşı 122 kişi direnişte şehit düştü.

Türkiyeli devrimciler tutsakları tecritle, TTE dayatmasıyla asla teslim alamazsınız. Özgür Tutsaklara Tek Tip Elbise (TTE)’yi giydiremezsiniz.

Erdal Gökoğlu’da TTE’yi giymeyecek ve sonuna kadar direnecektir.

Erdal Gökoğlu Türkiye faşizminin hapishanelerinde (1994-2001) yedi yıl tutsak kalmış F Tipi tecrit saldırısına karşı 2000-2001 yıllarında 252 gün ölüm orucu yapmış ve Wernike-Korsakof hastasıdır. Yine Polonya ve Almanya hapishanelerinde toplam 4 yılın üzerinde tutsak kalmış TTE dayatmasına karşı aylarca Açlık Grevi yapmıştır. Uzun yıllar hapishane koşullarında kalmaktan, ağır migren ağrıları başta olmak üzere ciddi sağlık problemleri vardır. Şu anda açlık grevi 20’li günlere gelmiş ve hayati sağlık sorunları yaratacaktır.

Belçika devleti bir an önce Erdal Gökoğlu’na Tek Tip Elbise dayatmaktan vaz geçmelidir. Sömürgeci, kanlı, tarihinize yenilerini eklemeyin. Devrimci Tutsak Erdal Gökoğlu’na Tek Tip Elbiseyi asla giydiremezsiniz.

Kahrolsun Emperyalizm!

Tek Tip Elbise Dayatmasından Vazgeçin!

Yaşasın Direniş Yaşasın Zafer!

Yunanistan Özgür Tutsakları

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yunanistan, Özgür, Tutsakları:, Belçika, Devleti, Özgür, Tutsak, Erdal, Gökoğlu’na, Tek, Tip, Dayatmasına, Son, Versin, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı