Haber Detayı
31 Ocak 2021 - Pazar 20:19
 
YALANCI TANIK İFADELERİYLE TUTUKLANAN MAKİNE MÜHENDİSİ KIZIMIZ İÇİN ADALET İSTİYORUZ!
Gündem Haberi


Merhabalar. Sizlere yalancı tanık ifadeleriyle tutuklanan kızımızın uğradığı adaletsizliği anlattığımız bir haber gönderiyoruz. Bunu yayınlamanızı ve özellikle son yıllarda sıkça başvurulan gizli-yalancı tanık ifadeleriyle bir çok insanın hayatının karartılmasına ilişkin kamuoyu oluşturulması için desteğinizi sunmanızı istiyoruz. Kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.
 
Bizler 18 Aralık 2020 günü gece 01:00'de evine polis operasyonu yapılarak gözaltına alınan kızımız Ö. K'nın ailesi olarak sizlere bir yalancı tanık ifadesiyle insanların geleceğiyle nasıl oynandığını, hayatlarının nasıl karartıldığını anlatmak istiyoruz. 
 
Öncelikle size olay gününden itibaren tüm adaletsiz ve hukuksuz uygulamaları anlatmakla başlayacağız. 18 Aralık gecesi saat 01:00'de yüzlerce kar maskeli özel harekat polisi ve siyasi şube polisi kapımıza kırarcasına vurmaya ve bağırmaya başladılar. Biz kapıyı hiç bekletmeden açmamıza rağmen üstümüze çullanıp, zorla yere yatırmaya çalıştılar. Kızım Ö. K. için geldiklerini söylediler. Sebep ne diye sorduğumuzda açıklama yapmadılar. 
 
Pandeminin zirvede olduğu kritik süreçler olmasına rağmen evimizin içinde polislerden adım atacak yer kalmamıştı. Evde kronik tip 2 diyabet hastası insanlar var diye uyarmamıza rağmen sağlımızı tehlikeye atmaktan hiç çekinmediler. 
 
Özel harekat polislerine galoş giymelerini söylediğimizde ise ''Onlar devletin aslanı, onların giymesine gerek yok.'' diye cevap verdiler. Evimizi 2 saate yakın süre arayıp tabir-i caizse talan ettiler. Kızımı ters kelepçe yaparak götürdüler. 
 
Ters kelepçe yapmalarına gerek olmadığını, bunun insanlık dışı bir muamele ve düpedüz işkence olduğunu söylesek de dinletemedik. Ardından kızım emniyete götürüldü, 24 saat avukat görüş yasağı ve dosyada gizlilik kararı var denilerek olayla ilgili bir bilgi almamız engellendi. Kızım 4 gün gözaltının ardından adliyeye çıkartıldı. 
 
Savcı yüzü dahi görmeden doğruca tutuklanmaya sevk edildi. Hakim karşısına çıktığında ise ayaküstü yapılan, toplam beş dakika sürmeyen göstermelik bir mahkemeyle tutuklandı. 
 
Suçlamalarını daha sonra öğrendik ki bir yalancı tanık 28 Ekim'de gözaltına alınmış ve kendini kurtarabilmek adına aralarında makine mühendisi Ö. K. , öğretmen S. S. gibi onlarca isim üzerine iftira beyanlarda bulunması karşılığında adeta ödüllendirilir gibi serbest bırakılmış. 
 
Adı Kenan Emre Üstündağ olan bu yalancı tanık kızımın da adını vererek suçlamalarda bulunmuş. Öncelikle kızım bir makine mühendisi. 3 yıldır aynı şirkette mühendislik yapıyordu. 
 
Bu durum tüm belgelerle olsun, sigorta kayıtlarıyla olsun kanıtlanabilir vaziyette. Bu yalancı tanık kızım için rüzgar tribünü yaptı, bir engelli için yürüteç tasarladı, beni falanca yerde karşıladı gibi iddialarda bulunmuş. Kızımın ikameti belli olması ve çalışan bir insan olarak kaçma şüphesi bulunmamasına rağmen adli kontrol verebilecekken, kızımı tutuklamayı tercih ettiler. 
 
Yani hiç bir somut ve elle tutulur bir dayanakları olmamasına rağmen kızım bu mesnetsiz iddialarla tutuklandı. Tecavüzcülerin dahi tedbiren tutuklanmadığı ülkemizde bizim kızımız mühendislik faaliyetleri gerekçesiyle tutuklandı. 
 
İddiaların doğru olduğunu kabul etmiş olsak bile rüzgar tribünü yapmak suç mudur ya da bir mühendis olarak yürüteç tasarlamanın neresi kanunlara aykırıdır? Sadece kendini kurtarmak isteyen bir yalancı tanığın beyanlarıyla insanların hayatlarıyla oynamak bu kadar basit midir? 
 
Biz kızımızın ailesi olarak bu mağduriyetin bir an önce giderilmesini ve sadece yasaların yerine getirilmesini talep ediyoruz, adaletin ve hukukun gereğinin yapılmasını istiyoruz. Yalancı tanık veya gizli tanık denilerek komplo dosyalarla insanların geleceklerinin karartılmasına izin verilmesin. Herkes adil yargılansın. Suçsuz yere tutuklananlar serbest bırakılsın. Kızımız Ö. K. bir an önce serbest bırakılsın.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YALANCI, TANIK, İFADELERİYLE, TUTUKLANAN, MAKİNE, MÜHENDİSİ, KIZIMIZ, İÇİN, ADALET, İSTİYORUZ!,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı