Haber Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 14:42
 
FRANSA HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Dünya Haberi


Yunanistan Hapishaneleri’ndeki 11 Devrimciye Özgürlük.

Devrimcilik Yapmak Suç Değil Görevdir. Suçlu Olan Emperyalizmdir.

İşbirlikçi Yunanistan, tutsak aldığı 11 Türkiyeli devrimciyi, acemice hazırladığı komployla mahkûm etmeye çalışıyor. 11 Türkiyeli Devrimciyi, Ağababaları olan ABD emperyalizmi ve Türkiye faşizmiyle beraber yargılama hazırlığı yapıyor. Bu 3 devlet, aralarındaki anlaşma gereği, Cephe’ye soluk aldırmama politikalarına uygun olarak emsal kararlar aldırmayı planlıyor…

Bu 11 Türkiyeli Devrimci Tutsak, oynanacak senaryonun ilk adımı olarak, 2 Temmuz günü başlayacağı açıklanan mahkemeye getirilmedi. Savunma hakları elinden alındı. Kendilerini ifade etmelerine engel olundu. Faşist Yunan Yargısı, kendi yasalarına bile uymaktan feragat edip, faşist yüzünü saklama gereği duymadı. Ama nafile. Değil mahkemeye çıkartmamak, istediğiniz ucuz oyunları oynayın, tutsakların devrimci gerçeğiyle karşı karşıya kalacaksınız. Suçlu ilan etmeye kalktığınız bu 11 Devrimci Tutsak, devrimim ve devrimciliğin meşruluğunu ve zorunluluğunu yüzünüze haykıracak. ABD Emperyalizmiyle ve Türkiye Faşizmiyle beraber kurduğunuz bu kanlı ortaklık, devrimin gücü karşısında yerle bir olacaktır.

Devrimin ve devrimciliğin gücü, bu komplonuzu da bozacaktır.

Yunanistan ve Türkiye Faşizmi ve ABD Emperyalizmine Sesleniyoruz;

Devrimciliğe gölge düşürmenize, Devrimciliği gayrı meşru göstermenize izin vermeyeceğiz.

Ne pahasına olursa olsun, en gür sesimizle ve her koşul altında devrimi savunmaya devam edeceğiz.

Tutsak aldığınız 11 Yoldaşımız, bizim onurumuz; Halkımızın gurur kaynağıdır. Yoldaşlarımızı çok seviyoruz. Faşizmi ve Emperyalizmi Yeneceğiz. 11 Türkiyeli Devrimciye Özgürlük.

Fransa Halk Cephesi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FRANSA, HALK, CEPHESİ, AÇIKLAMA,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı