Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 14:39
 
Burjuva Siyasetinde bolca Zübük bulabilirsiniz: CHP'li vekiller protesto ettikleri özelleştirmenin açılışına katıldı
CHP AKP ŞEKER FABRİKASI
Siyaset Haberi


Özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası'nın açılışı düzenlendi. Açılış törenine, daha önce şeker fabrikalarının özelleştirmelerine karşı düzenlenen eylemlere katılan, 'Şeker fabrikaları vatandır, vatan satılamaz' pankartı ardında yürüyen CHP Kırklareli milletvekili Turabi Kayan ve CHP Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu da katıldı.

Kırklareli Babaeski ilçesindeki Alpullu Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesinin ardından 2019-2020 dönemi 93’üncü kampanya açılışı düzenlenerek, üretim başlatıldı.

Açılış törenine, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu, AKP Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, İYİP Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Alpullu Belediye Başkanı Erhan Ceylan, Fırat Plastik AŞ. ve Binbir Gıda AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramis Özgen ve Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Ali Kazıcı'nın yanında, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan ile CHP Edirne Milletvekili Okan Kaytancıoğlu da katıldı.

ÖNCE ÖZELLEŞTİRME KARŞITI EYLEME, SONRA AÇILIŞA

Daha önce şeker fabrikalarının özelleştirmelerine karşı düzenlenen eylemlere katılan CHP'li vekiller, özelleştirilen fabrikanın da açılışına katıldı. CHP Kırklareli milletvekili Turabi Kayan ve CHP Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Alpullu Şeker Fabrikası’nın 13 şeker fabrikası ile birlikte özelleştirme kapsamına alınmasına karşı bölgede düzenlenen protestoda yer almıştı. Açılışa katılan vekillerin de katıldığı "Şeker fabrikaları vatandır, vatan satılamaz" pakartlarının açılılan ve Kırklareli'nde düzenlenen mitinge yaklaşık 5 bin kişi katılmış, hükümet konağı önünde toplanan kalabalık, yaklaşık 1 kilometre yürüyüş gerçekleştirmişti.

soL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı