Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:54
 
Avrupa Halk Cephesi Devrim Şehitlerini Anma Davetiyesidir
Dünya Haberi


Miting Tarihi: 18 Nisan 2021, Pazar

 

Yer  : Köln Eber Platz

Saat : 14:00

Sevgili Şehit Ailemiz,

Bir kez daha 30 Mart-17 Nisan günlerindeyiz!

30 Mart-17 Nisan DEVRİM ŞEHİTLERİMİZİ ANDIĞIMIZ VE 1994’ TE UMUDUN KURULUŞUNU SELAMLADIĞIMIZ günlerdir.

Bugüne kadar, Sosyalizm için, Devrimci Halk İktidarı yolunda 685 şehit verdik. Ancak sadece sosyalizm davasının şehitleri değil, tarih boyunca sömürü ve zulme karşı mücadelede şehit düşen tüm şehitler de bizim şehitlerimizdir.

Bu nedenle Kerbela şehitlerinden, Eba Müslim Horasanilere, Baba İshaklardan Şeyh Bedreddinlere ve Pir Sultanlara, Seyit Rızalardan Deniz Gezmişlere, Mahir Çayan ve Kızıldere şehitlerinden 2019-2020 Ölüm Orucu Şehitlerine varana kadar tüm şehitlerimizi andığımız gündür 30 Mart-17 Nisan günleri.

1900’lü yıllardan bu yana, sömürü ve zulme karşı verilen mücadelenin zafer yıllarıdır. O yıllardan bu yana nice zaferler kazandık, nice yenilgiler aldık.

Bu zafer tohumlarının Anadolu topraklarına ekilmesi, Mahir Çayan önderliğinde kurulan THKP-C ile oldu. THKP-C’nin yarattığı KIZILDERE direnişi ise, Onun izlediği çizgiyi bir manifestoya dönüştürerek, halkın bağrında zafere kadar yaşayacak bir efsaneye dönüştürdü.

Bu nedenle KIZILDERE Anadolu devriminin ve Anadolu devrimcilerinin DOĞUM YERİ oldu.

Mahir’den bayrağı Dayı devraldı. Mahir’den Dayı’ ya uzlaşmadık, teslim olmadık. Zafere kadar da uzlaşmayacak, teslim olmayacağız!

THKP-C kurulalı 51 yıl oldu. Kızıldere Manifestosu yaratılalı 49 yıl oldu. 1994’ te Umudun yeniden yaratılmasından bu yana ise 27 yıl oldu. Bütün bu yıllar boyunca toprağa düşen 685 şehidimiz, tıpkı KIZILDEREDEKİLER gibi BU YOLDA ÖLÜRÜZ AMA ASLA TESLİM OLMAYIZ, ASLA DEVRİM BAYRAĞINI YERE DÜŞÜRMEYİZ haykırışları ile bizlere ve gelecek kuşaklara umut oldu, yol oldu.

Biz, halkımızı ve vatanımızı sevmeyi, hak ve özgürlükler için gerekirse en ağır bedelleri ödemeyi onlardan öğrendik. 51 yıldır onlardan öğrendiklerimizle ve onların yolundan milim sapmadan yürüyoruz. Her geçen gün yenilenerek, daha bilinçli, daha yaratıcı ve daha kararlı olarak yürüyoruz.

Evet Kızıldere bizim doğum yerimizdir! Bu yolda toprağa düşen her şehidimiz de bizim yeniden ve yeniden doğmamızın, halk deryasına karışmamızın köşe taşları oldu.

Onlar, sosyalizm ve devrim inancını fiziki yok oluşları pahasına savundular.

Onlar, fiziki yok oluşlarını geleceğe ışık tutan birer zafere dönüştürdüler.

Bu yüzden yenilmez oldular. Sömürücü ve zalimlerin onlara işkence yapma, katletme olanaklarını ellerinden aldılar. Bitmez tükenmez bir umut kaynağı, yenilmez bir örgütçü, halka en yalın gerçekleri anlatan birer aydınlatıcı oldular!

Bugün açık ve net olarak söylüyoruz; ısrarla ve inançla söylüyoruz, güneş gibi parlak bir gerçek olduğu için söylüyoruz ki; Sömürücü ve zalime bütün dünyada bir tek bizler baş eğmedik! Direnen ve savaşı sürdüren sadece biz kaldık!

Bunda en büyük pay hiç kuşkusuz şehitlerimize aittir! Bugün DEVRİMCİ OLMAK CEPHELİ OLMAKTIR diyebiliyorsak, bu en başta şehitlerimizin sayesindedir.

Bütün şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyoruz. Onlara ve halkımıza bir kez daha söz veriyoruz ki; emperyalistler ve işbirlikçileri vatan hainlerini ülkemizden kovacağız! Devrimci Halk İktidarını mutlaka kuracağız!

Ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan bütün şehit ailelerimiz önünde de saygı ile eğiliyoruz! Sizler, vatanımız ve halkımız için böylesine onurlu evlatlar yetiştirdiniz. Onlara emek verdiniz, yüreklerinizde taşıdınız. Bu nedenle hep kalplerimizin yücesinde olmaya devam edeceksiniz!

Doğum yerimiz Kızıldere’nin 49. Yılında evlatlarınızın yolundan ayrılmayacağımıza, onların anılarına, umutlarına ve davalarına leke düşürmeyeceğimize bir kez daha and içeriz!

30 Mart-17 Nisan şehit yoldaşlarımızı anma ve umudun kuruluşunu kutlama günlerinde tüm şehit ailelerimizi selamlıyoruz.

Bu yılki anma etkinliklerimizin sonunda, 18 NİSAN 2021 PAZAR GÜNÜ, SAAT 14:00’ TE, KÖLN EBER PLATZ’DA gerçekleştireceğimiz mitingimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız!

Devrim Şehitlerimiz Yaşıyor Umudumuz Savaşıyor!

Kurtuluşa Kadar Şehitlerimizin İzinden Yürümeye And Olsun!

Kahrolsun Emperyalizm ve Faşist İşkenceci Katiller!

Yaşasın Devrim Yaşasın Sosyalizm!

Avrupa Halk Cephesi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Avrupa, Halk, Cephesi, Devrim, Şehitlerini, Anma, Davetiyesidir,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı