Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 10:16
 
AVRUPA DEV-GENÇ AÇIKLAMA
Dünya Haberi


SEHER, SEVCAN, BETÜL, BERGÜN YANINIZDAYIZ HERGÜN!

Aynı düşünceleri paylaşan, aynı yolda yürüyen, aynı hayalleri, aynı hedefleri olan kız kardeşler; Seher ve Sevcan Almanya’da , Betül ile Bergün ise Hollanda’da doğup büyüdüler. Vatanseverdiler ve ülkelerine döndüler. Şimdi ise kendi ülkelerinde tutsaklar.

Seher, Sevcan, Betül ve Bergün Avrupa’da yıllarca Irkçılığa ve yozlaşmaya karşı Dev-Genç saflarında mücadele verdiler. 
Daha sonra Vatanımızdaki adaletsizliklere karşı mücadele etmek ve halk için sanat yapmak için asıl ait oldukları topraklara, Anadolu’ya gittiler.   
Aynı kavgada iki kardeş, kardeşten de öte yoldaş oldular. Birbirlerine olan emeği, sevgiyi büyüttüler. Beraber işkencelere maruz kaldılar, aynı ülke içinde birbirlerine hasret kaldılar.

Gittikleri günden bugüne defalarca tutsaklık ve gözaltılar, işkenceler yaşadılar.

Sevcan AKP faşizmin katlettiği halkımızın cenazelerine katıldığı için, faşizme karşı mücadele ettiği için 4 yılı aşkın süredir tutsak. 
Betül, Bergün ve Seher ise Grup Yorum emekçileri olarak Türkiye’ye gittiler. Halkın türkülerini söyledikleri için, 35 yıllık bir mirasa sahip çıktıkları için tutuklandılar.

Sadece bir gizli tanığın yalan ifadeleriyle tutsak edilen Seher, Sevcan, Betül ve Bergün derhal serbest bırakılmalılar!

Avrupa Dev-Gençliler olarak bizler de onları yalnız bırakmıyor arkadaşlarımızın yoldaşlarımızın derhal tahliye edilmelerini talep ediyoruz!

Halkını ve Vatanini Sevmek, 
Halkın Türkülerini Söylemek, 
Faşizme Karşı Olmak Suç Değildir ve Olamaz!

Seher, Sevcan, Betül ve Bergün’e Özgürlük!

Avrupa Dev-Genç

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AVRUPA, DEV-GENÇ, AÇIKLAMA,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı