Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 09:38
 
Avusturya Halk Cephesi: Musa Aşoğlu Üzerindeki Tecrit Derhal Kaldırılsın
Dünya Haberi


Almanya emperyalizmi, devrimci tutsak Musa Aşoglu üzerindeki tecriti ağırlaştırarak sürdürüyor.

 

Musa Aşoğlu tutsaklığının ilk 20 ayında günün 23 saatini tek kişilik hücrede geçirmek zorunda bırakılmıştı. Bir önceki cümleyi dönüp tekrar tekrar okumalı. Emperyalizmin devrimcilere duyduğu kinin, devrimcilerden intikam alma politikalarının yansımasıdır bu. Aylar süren kampanyalar, yapılan eylemler sonuç vermiş ve Alman Devleti, Musa Aşoğlu'nun cezaevindeki tecrit koşullarını hafifletilmek zorunda kalmıştı. Ancak Almanya Türkiye'li devrimci Musa Aşoğlu üzerinde uyguladığı tecrit politikasında ısrar etmekte ve tek kişilik hücrede tutmakla yetinmemekte, kendisine kitap, dergi, gazete ve mektup yasakları getirerek, yaptığı işkenceyi daha da ağırlaştrmaktadır. Kendisiyle aynı ceza evinde kalan, dava arkadaşı Erdal Gökoğlu ile bile görüşmesi engellenmektedir.

 

Musa Aşoğlu, bir devrimcidir. Milyarlarca insanın açlığa ve yoksulluğa mahkum edildiği, emperyalist işgaller sonucu katledildiği ya da yerinden yurdundan edildiği bir dünyada, en meşru, en insanca ve en doğal olanını yapmış ve hayatını emperyalizme, faşizme karşı mücadele etmeye ve herkesin eşit, adil ve insanca koşullarda yaşadığı sömürüsüz bir dünyanın kurulmasına adamış bir devrimcidir. Bir avuç azınlığın, dünya halklarının emeği, alın teri ve kanı üzerine kurduğu saltanata, bu zorba düzene karşı devrimcilik suç değil; meşrudur, bir zorunluluktur!

 

Alman emperyalizminin devrimci korkusu gibi devrimcilere duyduğu kin de tarihidir. Biz Alman faşizmini, tutsak RAF militanlarına yaptıklarından biliyoruz. Alman Devleti bu korkusundan kendi yasalarını bile hiçe sayarak, göstermelik mahkemelerle, herhangi bir delil olmaksızın verilen siyasi kararlarla devrimcileri tutsak etmekte ve bu da yetmezmiş gibi devrimci tutsaklar üzerinde hapishanede ağır tecrit uygulayarak devrimcileri yıldırma hayalleri kurmaktadır.

 

Nüfusunun %1'lik en zengin kesiminin, milli gelirin %30'undan; %10'luk bir avuç burjuvanın toplam milli gelirin %60'ından fazlasını elinde tuttuğu Alman emperyalizmi, devrimcilerden, devrimcilerin gerçeği haykıran sesinden korkmakta haklıdır. Almanya'da milyonlarca kişi Harz4 yardımlarına muhtaç yaşamak zorundayken, Alman burjuvazisi iktidarını ve saltanatını, ırkçı politikalar ve devrimcilere baskı yaparak sürdürmek istemektedir.

 

Almanya büyük bir silah ihracatçısı bir ülke olarak, NATO partneri ve kıymetli müşterisi Türkiye'de de sosyalist bir devrimin olmasından ve devrimci bir halk iktidarının kurulmasından, en az Almanya'daki kadar, korkar. Ayrıca Türkiye, diğer emperyalist ülkeler gibi, Alman emperyalizmi için de ucuz işçi cennetidir. Almanya, bu yüzden Türkiye faşizminin destekçisi, koruyucusudur. Çıkardıkları 129b yasası bu bağlamda düşünülmüş bir yasadır. Bu yasa Türkiye faşizmini koruma yasasıdır.

 

Alman Devletinin Musa Aşoğlu'nu, kararlı bir devrimciyi, bir vatanseveri tehlike olarak görmesi, kendisine uygulanan ağır tecrit işkencesinin nedenleri buralarda aranmalıdır.

 

Alman Devleti, başına para ödülleri koyarak, tutsak edip tecrit işkencesi uygulayarak Musa Aşoğlu'nu yıldıramaz! O, hayatını halka ve devrime adamış bir Özgür Tutsaktır! Emperyalizm, Özgür Tutsakları, tecrit zindanlarında sessiz sedasız yok edemeyecek!

 

Musa Aşoğlu'na Özgürlük!

Musa Aşoğlu Onurumuzdur!

129b Yasası Derhal Kaldırılmalıdır!


"Musa Aşoğlu ile ilgili haberleri www.musaasoglu.org" sitesinden takip edebilirsiniz. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı