Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 09:05
 
Bizim Mahalle Dergisi İsviçre’de Dağıtıldı
Dünya Haberi


İsviçre'de yaşanan sorunları anlatmak ve tartıştırmak için aylık çıkarmayı hedeflediğimiz ilk sayımızla merhaba diyoruz.

Bizim Mahalle olarak halkımızın ırkçılığa, yozlaşmaya, yoksullaşmaya karşı bilinçli ve örgütlü olmasını istiyoruz. Irkçı saldırılar karşısında, aşağılama ve horlanma karşısında, haklarımızın gasp edilmesi karşısında, eğitimde, sağlıkta, belediyelerde, işyerlerinde uğradığımız haksızlıklar, adaletsizlikler karşısında sessiz kalmayalım istiyoruz. Uyuşturucu, kumar karşısında çaresiz kalmayalım istiyoruz. Sessiz veya çaresiz kalmamak, örgütlü olmaktır. Halkımız birlik olsun, örgütlü olsun istiyoruz. İsviçre’de Bizim Mahalle, bu düşünceyi gerçekleştirmeye çalışacak.

İlk sayımızda uyuşturucu ve eğitim konularını ele aldık. Birlemiş Milletlerin aldığı kararın ne anlama geldiğini ve halkları teslim almak için uyuşturucuyu nasıl meşrulaştırmaya çalıştıklarını anlattık.

Öğrencilerin başarısızlıklarının nedenlerini, yaşadıkları zorlukları aktarmaya çalıştık.

Birliğimiz gücümüzdür sloganıyla bütün halkımıza merhaba diyoruz.

Bizim Mahalle İsviçre

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı