Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 12:02
 
Avrupa Dev-Genç: Hasta Tutsak Ali Osman Köse'ye Özgürlük!
Dünya Haberi


63 yaşındaki Özgür Tutsak Ali Osman Köse hayatını devrimci mücadeleye adamış ve 37 senedir F tipi hücrelerinde tutulmasına rağmen mücadelesinden bir adım geriye atmamıştır. 10 larca hastalığı olmasına rağmen özgür tutsaklık geleneğini sürdürerek yıllardır ayakta durabilmiştir. Fakat en son Temmuz 2020 de yaşadığı bilinç kaybından bugüne bir türlü kendini toparlayamamıştır. Faşizmin onu kapattığı hijyensiz ve sağlıksız hücreler sağlık koşullarına uygun değildir.

 

Onlarca dilekçelere rağmen tahliye edilmiyor ve tedavisi bu şekilde engelleniyor. Katiller tecavüzcüler mafyacılar af ile tahliye edilirken ellerini kollarına sallayarak dışarda gezerken, hayatı riskte olan acilen tahliye edilmesi gerekenler devrimci oldukları için bırakılmıyor, ölüme terk ediliyor.

Ali Osman Köse'nin tutukluluğunun devamı ölümü anlamına gelir.

Bu durumda başına gelecek herhangi bir şeyde bulunduğu Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi yetkilileri ve çalışanları, gönderilen dilekçeleri görmezden gelen Adalet Bakanlığı ve katil AKP iktidarı sorumlu olacaktır!

 

Ali Osman Köse Yaşamalı, Tedavi Olmalı!

Onu Öldürmenize İzin Vermeyeceğiz!

 

HASTA TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

ALİ OSMAN KÖSE ONURUMUZDUR!

 

Avrupa Dev-Genç

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı