Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 07:18
 
Okmeydanı Halk Cephesi’nin Eren Yılmaz’ la İlgili Açıklaması
okmeydanı halk cephesi açıklamalar
Gündem Haberi


Yoldaşımız Eren yılmaz dün İkitelli’de yüzü kar maskeli kişiler tarafından kurşunlandı. Bacaklarından ve böbreklerinden vurulan Eren dün Bakırköy Sadi Konuk hastanesine kaldırıldı. Ameliyata alınıp ardından yoğun bakım ünitesine aldılar. Yoldaşımız Eren Bakırköy Sadi konuk Hastanesi’nde yaşam mücadelesi vermektedir.

Bugün yoksul mahallelerde çetecilerin mahallede rahat rahat dolaşmasını ve cirit atmasının, halkı ve devrimcileri sokak ortasında rahatça vurabilmelerinin zeminini bugün çeteleşmenin ve yozlaştırmanın arkasında olan ve oluşturan AKP iktidarıdır. Bugün çeteleşmenin arkasında kapitalizm, çeteleşmenin ideolojisinde ‘de burjuva ideolojisi yatmaktadır. Bugün tüm mahallelerde bulunan çeteler gücünü ve desteğini halk düşmanı katil polislerden almaktadırlar. Çeteler polislere yaptıkları işlerden komisyon vererek yaptıkları pis işleri örtbas etmektedirler. Bugün Recep Hasar’ı, Hasan Ferit Gedik’i çeteciler bu aldıkları güçle vurmuşlardır. Yıllardır örgütlü olduğumuz tüm mahallelerde halk meclisleriyle her türlü çeteleşme ve yozlaştırma politikalarının karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Çocuklarımızın mahallelerde rahatça gezip oynayabilmesi için, halkın her türlü pislikten arındığı temiz bir mahalle için sonuna kadar çetecilerle ve onları destekleyen bu iktidara karşı mücadelemizi bulunduğumuz her alanda sonuna kadar sürdüreceğiz. Buradan Eren yılmaz yoldaşımızı vuran çetecilere sesleniyoruz: Eren’e sıktığınız her bir kurşunun hesabını misliyle soracağız sizden. Devrimciler hiçbir zaman sizin gibi mafya bozuntuları ve çetecilerden hiçbir zaman korkmamıştır ve korkmazda.

Yoldaşımıza yaptığınız bu saldırının er ya da geç hesabını mutlaka vereceksiniz. Devrimcilere kurşun sıkmanın bedelini ödeyeceksiniz. Tüm halkımıza çağrımızdır: Yoldaşımız Eren Yılmaz’ı sahiplenmeye Bakırköy Sadi konuk hastanesine gidelim. Eren bu halkın çocuğu. Eren’i yalnız bırakmayalım.

Eren Yılmaz’a Sıktığınız Kurşunların Hesabını Soracağız.

Çeteler Halka Hesap Verecek.

Okmeydanı Halk Cephesi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı