Bugün - 28 Eylül 2020 Pazartesi
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Suriye Halk Cephesi'nden İbrahim Arslanhan'ın Vefatı ve Kırmızı Listeye Alınması İle İlgili Bilgilendirme

suriye halk cephesi açıklamalar

Dünya Haberi - 04 Ağustos 2020 Salı - 08:56
suriye halk cephesi açıklamalar
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Yoldaşlarımızın, Taraftarlarımızın, Dostlarımızın Bilgisine;

Devrimci Halk Güçleri'nden, Cephe Taraftarı İbrahim Arslanhan 23 Temmuz Perşembe Günü Suriye'nin Başkenti Şam'da Kaldığı Hastanede Sabah Saatlerinde Yaşamını Yitirdi.

Ölüm nedeni doktorun raporunda; kalp krizi diye belirtilmiştir.

İbrahim Arslanhan; Harbiye-Yayladağı arasında kalan Turfanda Köyü'nde doğup büyümüştür. Arap milliyetinden, Nusayri inancından olan ilerici demokrat bir ailenin en büyük erkek çocuğudur.

Uzun yıllar boyunca devrimci hareket içinde emek veren, Cephe'ye gönülden bağlı bir taraftarımızdır.

Doksanlı yıllarda, daha liseli çağlarındayken Dev-Genç'in çalışmalarında aktif olup emekçiliği ile Antakya, Samandağ, Harbiye, İskenderun, Altınözü ve Reyhanlı'da birçok faaliyete, kitle çalışmalarına katılmıştır. Bölgede demokratik faaliyetlerden milis örgütlenmesine kadar hep gönüllü olup Büyük Aile içinde tanıdığı şehitlerimizden Erdinç Aslan, Yunus Güzel'e olan vefa borcunu ödemek istemiştir. Çünkü şehitlerimiz O'nun için en bağlayıcı nokta ve hedefimiz olan sosyalizmin gerçekleşeceğinin teminatıydı.

Ayrıca, birçok anlatımında DHKC Gerilla Komutanı Leyla Aracı'yı da anarak, Leyla'nın öğretmenliğinin kendisini etkilediğini dile getiriyordu. DHKC şehidi Leyla Aracı'da üniversitede öğretmenlik okuyordu. Ve sonra kavganın, Cephe'nin öğretmeni, komutanı oldu.

Ülkede olduğu süreç içinde yine geçici süreliğine Akdeniz, İç Anadolu ve İstanbul'da mahalle-bölge çalışmalarına katılıp mücadelenin büyümesinde emeği geçmiştir İbrahim Arslanhan'ın.

"Suriye'yi Türkiye'den ayrı görmüyorum, orada yaşayanlar da benim halkım, onlar için de bedel ödemek onurdur..."

Bu sözü birçok kez yaptığı sohbetlerde dile getiriyordu. Ve 2013 yılından bu yana Suriye'de siyasi çalışmalarda emeği geçmiştir.

Emperyalizm ve işbirlikçileri Suriye halkları üzerinde kendi politikalarını uygulamaya çalıştığı dönemlerde, O hep gerçekleri Anadolu halklarına ulaştırmaya gayret etti. Aynı zamanda Anadolu halklarının kültürünü, isyan geleneğini, ilerici yanlarını da Suriye halklarına anlatarak iki halkın düzen ile sorunlarının aynı olduğunu, kurtuluşun ise sosyalizmde olduğunu belirtiyordu.

Yaptığı ziyaretlerinde sohbetleriyle tanıdığı insanlar tarafından sevilen biri oldu, ki ölümünün ardından birçok insan öyle birinin ölümünün hak olmadığını söylemesi de kanıtıydı. Bölgede sevilen ve herkesin ailesinden biri olarak gördüğü bir taraftarımızdı.

Bizlerde Suriye Halk Cephesi olarak; başta değerli ailesi olmaz üzere, Turfanda Köyü halkına, sevenlerine, yoldaş ve taraftarlarımıza baş sağlığı diliyoruz.

İbrahim Arslanhan'ı en güzel anılarla hatırlayacağız. Ve henüz göremediği, sarıp-koklayamadığı, yakın zamanda dünyaya gelecek olan kızı Ayten'e de bizler babasını anlatacağız.

İbrahim Arslanhan, 30 Temmuz 2020 tarihinde Lazkiye'nin Jeble ilçesine bağlı Ayn Al-Şiqak Kasabası'nda; Şeyh Yakub Al-Hasan türbesinin yanında defnedilmiştir. Definin ardından sevenleri toprağına reyhan dikip vedalaşırken, Halk Cephesi olarak da saygı duruşunda bulunularak anısının yaşatılacağı sözü verildi.

✭✭✮✭✮

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın, adına "Terör Arananlar Listesi" dediği renkli listelerde; İbrahim Arslanhan'ın ölümünün ardından adı Yeşil Liste'den Kırmızı Liste'ye alınmıştır.

Faşizmde oyun bitmez, soysuzluklarını ölü bir insana dahi kullanmaktan asla geri durmazlar.

Bu listeleri, insanları terörize etmek için yayınlayan resmî kurumların, Arslanhan'ın 'suçlarını'da belirtmek görevidir. Bir insanı komplolar nedeniyle yıllarca vatanından-doğduğu topraklardan ayrı düşürdünüz, yetmedi renkli listelerinize aldınız. Ve en son da cenazesini memleketine almak isteyen ailesinin karşısına böyle bir engel çıkardınız.

O halde açıklamak da sizin gibi 'güçlü' bir makamın görevidir.

İbrahim Arslanhan neden Kırmızı Liste'ye alındı? İbrahim Arslanhan'ın Yeşil Liste'den, Kırmızı Liste'ye alınma nedeni; neden ölümünün ardından yapıldı?

Elbet o kadar cesur değilsiniz, biliyoruz ki açıklayamayacaksınız. Çünkü keyfiyete göre çıkardığınız faşizm yasalarıyla var olmaya çalışıyorsunuz.

Bu İbrahim Arslanhan için hiçbir şekilde sorun olmazdı, olamaz da. O Suriye'yi Anadolu'dan farklı görmüyordu. O'nun için halkının olduğu her yer vatandır.

Siz bu aciz kararınızla ailesini bir mezara hasret yaşatmayı uygun gördünüz. Hüsna ananın ve İsa babanın evlatlarının mezarlarını bayramlarda ziyaret etme hakkını keyfi yasa ve talimatlarınıza göre aldınız.

Sıfatında "vali" diye belirtilen kişi ise işlemler esnasında aileye; "bu beni aşar..." demiştir. Elbette aşar, çünkü oraya sorumluluk amacıyla değil, kukla olarak oturtulmuş, efendisinin ipiyle hareket eden birisisin.

Devran dönüyor. Elbet sonsuza kadar bu çarkı çeviremeyeceksiniz. Bu keyfiyetinize karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. İnsanların ölümü üzerinden siyaset yapan düzeninizi tarihe gömeceğiz.

Nasıl ki İbrahim'in ataları kahpe Osmanlı'ya teslim olmayıp topraklarında kaldıysa, bu çağın gençleri de sizin düzeninize teslim olmayacak sonsuza dek var olacaklar.

Suriye Halk Cephesi

  

 
Anahtar Kelimeler:suriye, halk, cephesi, açıklamalar,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Dünya Haberleri
SANATA ÖZGÜRLÜK KONSERİ: 04.EKİM HAMBURG
Siyonizm’in Filistin Halkına Saldırıları Sürüyor...
Süryani Rahip, Yanına Gelen İnsanlara Su Verdi Yemek Verdi Örgüt Üyesi İlan Edildi

Süryani Rahip, Yanına Gelen İnsanlara Su Verdi Yemek Verdi Örgüt Üyesi İlan Edildi
Atina'da Halk Cephesi'nin Yaptığı Zafer Yürüyüşüne Polis Saldırısı
Bask İşçi Sendikası L.A.B'den Grup Yorum İçin Destek Ve Dayanışma
Meksika Grup Yorum Gönüllülerinden Ölüm Orucu Şehitleri İçin Grafiti
Yürekleri Vatanlarında Atan, Avrupa Dev-Genç’liler İle Röportaj
Diğer Başlıklar

TAYAD AÇIKLAMA: Yüksel Direnişçisi Tutsak Mahmut Konuk'a Yapılan Saldırılar İşkencedir!
ARMUTLU HALK CEPHESİ AÇIKLAMA: HASTA TUTSAK ALİ OSMAN KÖSE SERBEST BIRAKILSIN!  
Bilgen: Kayyım Atamayı Düşünenler Rus Askeri Valisinin Hatıralarını Okusunlar
Yunanistan Özgür Tutsakları, Ali Osman Köse'nin Sağlık Durumuna Dikkat Çekmek İçin İHD'ye Mektup Yazdı
SANATA ÖZGÜRLÜK KONSERİ: 04.EKİM HAMBURG
Uyuşturucuyla Savaş TV-Film Tanıtımları-Avukat
ARMUTLU CEPHE: DİRENİŞ KAÇ KEZ KOMPLOLARINIZI BOŞA ÇIKARDI...
ÇHD: Katledilişinin 26. Yılında Av. Fuat Erdoğan’ı Anıyoruz
Siyonizm’in Filistin Halkına Saldırıları Sürüyor...
9 Ayda 20 Hasta Tutuklu Can Verdi: İnsanlıktan Uzak Tavra Son Verin
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(86 Online) 0,05ms