Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 18:51
 
HDP Vekili Ali Kenanoğlu: Avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal Yaşatılmalıdır  
Gündem Haberi


HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada; adil yargılanma talebi ile cezaevinde ölüm orucu eylemini sürdüren Avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın yaşatılması çağrısı yaptı.  
 
Sayın Başkan, Avukat Ebru Timtik yüz seksen gündür, Avukat Aytaç Ünsal yüz kırk yedi gündür ölüm orucundalar. Bu avukatlar yine pek çok muhalif siyasiye yapıldığı gibi önce serbest bırakıldıkları hâlde sonradan gizli tanık yöntemleriyle tutuklanmışlardır. Yargının bağımsız olmadığı, yargıya güvenin kalmadığı yani adaletin olmadığı yerde haktan, hukuktan ve tabii ki de devletten bahsetmek mümkün değildir. Darbe dönemi yargı uygulamalarına son verilmeli ve avukatların ve tüm toplumun talebi olan adil yargılanma talebi yerine getirilmelidir. Bu adım atılmalı ki Avukat Ünsal ve Avukat timtik yaşatılmalıdır.  
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı