Bugün - 15 Ocak 2021 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Devrimci İşçi Hareketinden Açıklama: Zorla Müdahale İşkencesine Son!

DİH direnişler açıklamalar

Gündem Haberi - 28 Haziran 2020 Pazar - 10:48
DİH direnişler açıklamalar
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
Zorla Müdahale İşkencesine Son!
Zorla Müdahale Cinayettir, Katliamdır!
Özgür tutsaklar Didem Akman ve Özgür Karakaya ADALET için 128 gündür ölüm orucundayken zorla müdahale tehdidi altında hastaneye kaldırıldı.  Şakran Hapishane idaresi ve savcıları suç işlemektedir.  Direnişçilere kendi iradeleri dışında yapılacak her türlü tıbbi işlem ve zorla müdahale tehdidinde bulunmak işkencedir.  İşkence ise insanlık suçudur.
Hastaneye kaldırılan Didem Akman’dan iradesi dışında zorla kan örneği alınmış ve çeşitli tıbbi işlemler yapılmıştır. Kendisinin annesini arayarak verdiği bilgiye göre ise; şuan da tekrar hapishaneye götürülmüş ve gerek duyulursa tekrar hastaneye kaldırılacağı söylenmiştir. Özgür Karakaya’nın durumuna ilişkin ise henüz açıklanan bir bilgi yoktur.
Zorla müdahalenin işkence olduğu, 2000-2007 Büyük Ölüm Orucu Direnişi’nde onlarca örnekle ispatlanmıştır. Bu süreçte müdahale edilen birçok direnişçi hafızasını yitirmiş, wernicke korsakoff hastası olmuşlardır. Zorla müdahale saldırısına uğrayan direnişçilerin birçoğu eski sağlığına dönememiş ve hayatını tek başına idame ettirememektedir.
Mustafa Koçak’ın yaşadıkları zorla müdahale sürecinde tüm halk tarafından biliniyor. Tam 5 gün boyunca 30 kilo kalmış bedenine 73 serum takılıp vücudunun her yerinde damar patlakları ve morluklar oluşturulmuş, copla anüsünden taciz edilmiştir. Kaba dayak dâhil her türlü fiziki işkence yapılmış ayrıca sözlü olarak hakaret ve tehdide maruz bırakılmıştır. 5 gün boyunca tuvalete dahi götürülmeden bir yatakta pislik içinde müdahale gerçekleştirmişlerdir.
Zorla müdahalenin işkence olduğuna yönelik ise AİHM kararlarında mevcuttur. Kişinin iradesi dışında olan her türlü müdahalenin zorla müdahale olduğu ve bunun bir işkence olduğuna vurgu yapılmıştır. Türkiye AİHS sözleşmesi altına imza atarak ve AİHM kararlarını uygulayacağının teminatını bu imza ile vermiştir. Fakat faşizm denilen olgu tamda şuan yaşanılandır. Yasa devleti olan faşizm gerekirse kendi imzacısı olduğu kararları dahi tanımayan yönetim anlayışıdır.
Bu sözleşmelerin altına biz imza atmadık. Avrupa Birliği denilen emperyalist birliğe girmek için can atanlar bizler değiliz. Bizler bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm için emperyalizme ve oligarşiye karşı mücadele eden devrimcileriz.  Didem ve Özgür, bağımsızlık demokrasi ve sosyalizm için mücadele ederken tutsak düşmüş iki devrimcidir. Bugün ise emperyalizmin ve oligarşisinin tecrit saldırısına ve adaletsizliklerine karşı bedenlerini mücadele mevzisi ilan ederek direniyorlar.
Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve onlara bağlı olarak bu işkence suçunu bizzat uygulayan, uygulatan hapishane doktorları, hastane doktorları, gardiyanlar ve müdahalenin içinde yer alan ve müdahale tehdidinde bulunan herkes bu işkencenin sorumlusudur. Çünkü devlet bizzat kişi hak ve hürriyetlerini ve en temelde kişinin yaşam hakkını korumakla yükümlüdür.  Bunun dışında yapılan her türlü uygulamadan bizzat devletin tüm kademelerinde görev yapan ve uygulayanlar doğrudan sorumludur.
Zorla müdahale işkencesiyle Mustafa Koçak’ı katlettiniz! Didem ve Özgür’ü katletmenize izin vermeyeceğiz. Mustafa’nın katillerini bildiğimiz gibi Özgür ve Didem’in başına gelecek her şeyin sorumlularını da biliyoruz. İşkence bir insanlık suçudur ve zaman aşımı yoktur. Bu işkence suçuna ortak olan herkesi uyarıyoruz, işkence yapmaktan vazgeçin!
 
İNSANLIK ONURU İŞKENCEYİ YENECEK!
ZORLA MÜDAHALE İŞKENCEDİR, İŞKENCEYE SON!
DİDEM AKMAN VE ÖZGÜR KARAKAYA ONURUMUZDUR!
YAŞASIN ÖLÜM ORUCU DİRENİŞİMİZ!
 
DEVRİMCİ İŞÇİ HAREKETİ
28.06.2020
 
Anahtar Kelimeler:DİH, direnişler, açıklamalar,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Halkımızın Yiğit Çocuğu Eren Yılmaz'ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (2)  
Polisten 'bir kurşunluk canın var' tehdidi

Polisten 'bir kurşunluk canın var' tehdidi
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (1)  
Armutlu Halk Cephesi’nin Eren Yılmaz’la İlgili Açıklaması
UMUT ŞENER: BANA SADECE ÖLME HAKKI TANINDI!
HALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA
Diğer Başlıklar

NRW Halk Cephesi: Musa Aşoğlu Üzerindeki Tecrite Son, Devrimcilik Suç Değil Görevdir!
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (3) 
Halkımızın Yiğit Çocuğu Eren Yılmaz'ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (2)  
Polisten 'bir kurşunluk canın var' tehdidi
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (1)  
Armutlu Halk Cephesi’nin Eren Yılmaz’la İlgili Açıklaması
Küba'yı 'teröre destek veren ülkeler' listesine ekleyen ABD'ye, Fidel Castro yıllar önce böyle cevap vermişti!  
UMUT ŞENER: BANA SADECE ÖLME HAKKI TANINDI!
HALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(199 Online) 0,21ms