Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 16:24
 
Çayan Halk Cephesi: Zorla Müdahale Cinayettir Özgür Karakaya'ya Kalkan Elleri Kırarız
çayan halk cephesi açıklamalar
Gündem Haberi


 

Bugün 25.06.2020 tarihinde aldığımız bilgiye göre Adalet talebiyle 128 gündür ölüm orucunda olan Özgür Tutsak Özgür Karakaya'nın İzmir Şakran 1 No'lu T Tipi Hapishanesi'nden zorla hastaneye kaldırıldığını öğrendik.
 
Halkın ekmeğidir adalet der, Bertolt Brecht. Adalet senin, adalet benim, adalet oğullarımızın ve kızlarımızın... herkesin ihtiyacıdır adalet... Adalet istemek, adil yargılanmak istemek, tecrite karşı direnmek en meşru haktır.
Halkın Direnme Hakkını Elinden Alamayacaksınız!
Direniyoruz! Özgür tutsaklarımızla, avukatlarımızla, sanatçılarımızla direniyoruz. Gencimizle, yaşlımızla, mahallelimizle, öğrencimizle, esnafımızla direniyoruz. Çünkü devrimciler, bu toprakların en soylu damarıdır.
Direneceğiz! Sonuna, sonsuza, sonuncumuza kadar direneceğiz. Bilincimize kuşandığımız ideolojimizle, yüreklerimize kuşandığımız sonsuz halk ve vatan sevgimizle direneceğiz.
Zorla Müdahale Cinayettir!
Boşunadır! Zorla müdahale tehditleriniz, kaçırmalarınız, psikolojik ya da fiziki işkenceleriniz boşunadır. Tarih tanıktır, karakolların, hapishanelerin, adliyelerin duvarları, sokakların kaldırımları tanıktır. Tanık olunan direnişlerimiz ve zaferlerimizdir. Zorla müdahale tehditleriyle direnişimizi kıramazsınız.
Uyarıyoruz!
Ölüm orucundaki Mustafa Koçak'ı da kaçırdınız, 5 gün boyunca zorla müdahalede bulundunuz, işkence yaptınız, copla taciz ettiniz. Hapishane müdürü Abdullah Demirci, savcısı Murat Kayançiçek, Başhekim ve doktorlar Metin Erdal, Ali Gamlı, işkenceci kolluk güçleri... Suçludurlar.
Tarih tanıktır ki; bugüne kadar ne dediysek yaptık ne yaptıysak savunduk. Sizi uyarıyoruz; özgür tutsak Özgür Karakaya'ya kaldırdığınız ellerinizi kırarız! Unutmayın ki, er ya da geç halka karşı suç işleyenlerin kapısını halkın adaleti çalar. Özgür Karakaya'yı derhal refakatçilerinin ve arkadaşlarının yanına götürün, talepleri derhal kabul edilsin!
Zorla Müdahale Cinayettir, Zorla Müdahaleye Son!
Özgür Karakaya'ya Kalkan Elleri Kırarız!
Özgür Karakaya'nın Talepleri Derhal Kabul Edilsin!
Çayan Halk Cephesi
25.06.2020

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı