Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 10:55
 
İsviçre Halk Cephesi Ölüm Orucu Direnişçileri İçin Can TV'ye Röportaj Verdi
isviçre halk cephesi röportaj
Dünya Haberi


21 Haziran Pazar günü Winterthur Alevi Derneğinde Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için 40 yemeği verildi. 40 yemeğine katılım gösteren Can Tv muhabiri ile ölüm orucu süreci hakkında röportaj yapıldı.
Röportajda Grup Yorum’un, Mustafa Koçak’ın, Halkın Avukatları ve Özgür Tutsakların direnişinden bahsedildi. Grup Yorum'un en meşru taleplerle direndiği ölüm orucundan başka bir seçeneğin kendilerine bırakılmadığı Faşizm karşısında direnmekten başka bir yolun seçeneğin olmadığı anlatıldı. Helin Bölek direnişi ve şehitliğiyle Dünya'yı ayağa kaldırdığını İbrahim Gökçeğin ise birleştirdiğinden bahsedilirken halen sürmekte olan ölüm orucu direnişine destek verilmesi gerektiği konusunda tüm halkımızda, sol-sosyalist kurumlara, anti-faşist ve anti-emperyalist örgütlere çağrı yapılırken direnişin etrafında kenetlenmek gerektiği vurgulandı.
Grup Yorum'un direnişi ile siyasi zaferi kazandığı ancak somut taleplerin henüz gerçekleşmediği dolayısıyla Grup Yorum'un taleplerinin hala geçerli olduğu ve bu doğrultuda Grup Yorum'un talepleri kabul edilene kadar Dünya'nın her yerinde direnişçilerin sesi-soluğu olacağımızın, Mustafa Koçak’ın katillerinin yargılanması için mücadeleye devam edeceğimizi belirtik.
Hapishane koşullarının düzeltilmesi ve adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan Özgür Karakaya ve Didem Akman'ın taleplerinin taleplerimiz olduğunu bir inanın ömrünün sonuna kadar tecrit altında kalmasının işkence olduğunu ve bunu faşizmin bilinçli bir şekilde yaptığından bahsettik.
Halkın Avukatlığını yaptıkları gerekçesiyle toplamda 159 yıl hapis cezasına çarptırılan 17 avukatın serbest bırakıldıktan sonra 24 saat geçmeden haklarında yakalama kararları çıkarıldığını Faşizmin itirafçı-iftiracılar politikasıyla devrimcileri cezalandırmak istediğini belirtik.
Son olarak, tüm devrimci örgütlere, sol sosyalist kurumlara, anti-faşist ve anti-emperyalist gruplara ve örgütlere tüm halkımıza çağrıda bulunduğumuzu Helin Bölek'i, İbrahim Gökçek'i, Mustafa Koçak'ı yaşatamadığımızı Halkın Avukatlarını ve Özgür tutsakları yaşatmamız gerektiğini, birlik olursak kazanacağımızı, zaferi direnenlerin kazanacağını söyledik.
Son olarak Faşizmi ve Emperyalizmi Anadolu topraklarından vura-öle öle-vura söküp atacağımızın bir kez daha sözünü verdik.
İsviçre Halk Cephesi
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı