Bugün - 25 Mayıs 2020 Pazartesi
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Yunanistan Halk Cephesi: AKP’nin Halk Düşmanı Katil Polisleri Bir Gencimizi Daha Katletti

halk cephesi açıklamalar yunanistan

Dünya Haberi - 30 Nisan 2020 Perşembe - 10:41
halk cephesi açıklamalar yunanistan
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
Halk Düşmanı AKP’nin Halk Düşmanı Katil Polisleri Bir Gencimizi Daha Katletti

Faşizm halka sürekli korku salarak, baskı uygulayarak sindirmek, yıldırmak ister. Bunun için çeşitli yöntemleri kullanır. Bazen toplu katliamlar, bazen tutuklama, bazen de kaygı ve panik ortamı yaratarak iktidarına yönelebilecek potansiyel tepkilerin önüne geçmek ister.
Bu yöntemlerden biri de halkın evlatlarını katletmektir. Sokakta, arabasında, evinde, iş yerinde, parkta… Faşist düzenin tüm polisleri halka yoğun kin ve düşmanlık duymaları yönünde eğitilirler. Azılı birer halk düşmanı olarak eğitilirler. Ve bunun sonucu olarak halkı her gördükleri yerde en hafifinden aşağılama, hakaret, küfür, baskı, korkutma, silahı ve üniformasıyla üstünlük kurarak onu ezme vb. yöntemlere başvururlar. İşkence ise artık sıradanlaşmıştır, her yer birer işkencehaneye dönmüştür.
Polisin her durumda silahına sarılması, herhangi bir kaygı duymadan hedef gözeterek, öldürme amacıyla ateş etmesi ise; faşist düzenin tüm kurumlarınca sağlanan koruma kalkanı ile polisin korunması nedeniyle pervasızca sürmektedir.
Polis her sene yüzlerce olayda kameraların önünde bile olsa silahsız, savunmasız, hatta hiçbir şey yapmamış, sadece polisten korkup uzaklaşmaya çalışan yüzlerce kişiyi hedef gözeterek, öldürme amacıyla ateş ederek katletmiştir. Son bir yılda bu sayı 315 olarak gerçekleşti.
Bu katliamlarla hedeflenen tüm halka korku salmak, halkı evlatlarının canıyla tehdit edip baskı altına alarak korkutmaktır.
AKP iktidara geldiği günden bu yana yüzlerce halk çocuğunu katletmiş, halkı çocuklarının ölümüyle korkutup sindirmeyi amaçlamıştır. Berkin Elvan Haziran Ayaklanması döneminde başından biber gazı kapsülüyle vurularak katledildi. Amaç aynıydı: “eylemlere devam ederseniz, çocuklarınızı öldürürüz” mesajı verilmek istendi. Küçük Armutlu’da işinden çıkıp evine giden Yılmaz Öztürk sokak ortasında kurşunlandı. Burjuva basın olayı, “karakola saldıran terörist vuruldu” şeklinde verdi. Devlet yaptığı katliamı medya aracılığıyla çarpıtıp katliamın üzerini kapatmaya çalıştı. Kürdistan’da katledilen çocuklarımız da Kürt halkının direnişini bitirmek, halkı sindirmek için devletin bilinçli politikasının sonucudur.
Geçtiğimiz gün, Adana’da yaşayan Suriyeli 18 yaşındaki Ali El Hemdam, polis tarafından kalbinden vurularak öldürüldü. Kamuoyunda oluşan tepkinin ardından polis tutuklandı. Polisin savunması ve burjuva medyanın olayı çarpıtarak vermesi daha önceki katliamlardan farklı değil: “ayağım takıldı, dur ihtarına uymadı, oruçluydum” ve buna benzer savunmalarla en az cezayı alacaklarını biliyorlar. Polisin anlattığının tam tersine yakın mesafeden (3 metre) kalbine nişan alınarak öldürülüyor Ali… Sokağa çıkma yasaklarıyla halkı açlığa mahkûm eden AKP’nin, açlıktan ölmemek için sokağa çıkmak zorunda olan bir genci öldürmesidir olay. Bu kadar açık ve net. Hiçbir yalan ve demagoji bu gerçeği değiştiremez. Ailesi açlıktan ölmesin diye çalışmak zorunda bırakılıyor gençlerimiz ve sokağa çıktıklarında da bu kez faşizmin kurşunlarına hedef oluyorlar.
İnsan Hakların Derneği (İHD) Adana Şubesi, Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar olay yerine gidip inceleme yapmak istediklerinde ise polis tarafından engelleniyorlar. Eğer olay bu kadar gündem olmasa, halkın sahiplenmesi ve olay yerinde çekilen görüntüler olmasaydı, katil polisin tutuklanması söz konusu bile olmayacaktı.
Katledilen hiçbir çocuğumuzun katili tek başına bir polis değil, bütünüyle devlet mekanizmasının kendisidir. Devletin halk düşmanlığı, tepeden tırnağa bütün devlet kurumları içine nüfuz etmiş durumdadır. Polis, asker, bekçi vuruyor, medya çarpıtıp kamuoyunu yönlendiriyor, hakimi-savcısı katilleri koruyacak kararlar veriyor ve nihayetinde iktidarın kendisi sahip çıkıyor. Katiller, tetikçilerini korkuyor.
AKP iktidarının çocuklarımızı katletmesine, katilleri korumasına izin vermeyelim. Biz milyonlarız… Onlar ise bir avuç kan emici. Zulüm düzenlerine son vermezsek çocuklarımızı zehirlemeye, sokak ortasında katletmeye devam edecekler. Ali’nin katili AKP’dir. AKP’den döktüğü kanlarımızın hesabını soracağız.
 
Yunanistan Halk Cephesi
 
Anahtar Kelimeler:halk, cephesi, açıklamalar, yunanistan,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Dünya Haberleri
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
Adalet İstemi Bedel Ödemeden Olmaz
Avrupa'da Süryani Halk Meclisleri Avukat Mathes Breurer İle Röportaj Yaptı

Avrupa'da Süryani Halk Meclisleri Avukat Mathes Breurer İle Röportaj Yaptı
Frankfurt Ve Stuttgart Türkiye Konsolosluğu Önünde Adalet Nöbeti Devam Ediyor
Berlin Halk Meclisi Girişimi Ölüm Orucu Direnişlerini Sahiplenmeye Çağırıyor
Büyük Tehlike: Almanya’da Irkçı Faşistler Durdurulamıyor
Almanya Dev-Genç: 24 Mayıs’ta Bizde Destek Açlık Grevindeyiz
Diğer Başlıklar

Fransa Halk Cephesi: 167 Kişi Destek Açlık Grevi Yaptı
ÇHD'li Avukatların Adil Yargılanma Hakkı İçin İmza Kampanyası
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
Banu Özdemir’in Tutuklanması İçin Soruşturma Maddesi Değiştirildi
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatların Ailelerinden Açıklama (VİDEO)
Adalet İstemi Bedel Ödemeden Olmaz
SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yüksel Direnişi 1292. Gün Akşam Açıklaması
AKP HUKUKU BÖYLE İŞLİYOR: SAVCI İFADE ALMADAN (YİNE) TUTUKLAMAYA SEVK ETTİ
AKP Bekçilerinden İşkenceden İşkence Beğen! Ankara'da Bekçi İşkencesi...
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(61 Online) 0,09ms