Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 08:09
 
BASKILARA KARŞI DİRENEN İBRAHİM'İ YAŞATALIM 
grup yorum direnişler
Gündem Haberi


Güzel temennilerde bulunmak elbette iyiden, doğrudan yana olan halkımızın saflığı temizliğidir...
Ancak yaşam gösteriyor ki, ne yazık ki sadece temenni etmek yetmiyor. Faşizmin baskılarına karşı "Adalet İstiyoruz " talebiyle direnenlere destek olmak istiyorsak bizlerde taşın altına elimizi koymalıyız. Nefes olmak, ses olmak için bir şeyler yapmamız gerekiyor dostlar.
Helin ve Mustafa'yı hayatta tutmayı başaramadık. Başaramadık diyoruz çünkü ; gerekçelerimiz ve bahanelerimiz ne olursa olsun onlar yaşarken haklı ve meşru taleplerini yeterince sahiplenip, onların sesi olamadık. Pek çok kurum ve insanın ne yazık ki onların direnisinden ziyade cenazesine sahiplendiğini gördük. Keşke onlar yaşarken olsaydı bu sahiplenme, Hiç duymazdan görmezden gelip ölü taklidi yapanlara bakınca en azından acımızı paylaşıyorlar, bu da bir olumluluk diyoruz.
Bir çok takipçimiz iyi niyetlerle ne yapabiliriz diye soruyor.
Ölüm orucu direnişi sürecinde moral ve motivasyonun ne kadar önemliği olduğunu, moralin direnişçilere nasıl nefes olduğunu 7 yıl süren büyük direniş sırasında defalarca tanık olduk.
İlk olarak İbrahim Gökçek'i üzecek paylaşımlarda bulunmamak önceliğimiz olmalı. Bilindiği gibi İbrahim sosyal medyayı ve gündemi takip ediyor. İbrahim Faşizmin ne olduğunu çok iyi biliyor, eylemi ile bizim vicdanımıza sesleniyor. Bizi bir şeyler yapmaya çağırıyor. Onu üzen ve direnişe zarar veren "Direnişi bırak" çağrıları yapmak yerine O'nun taleplerinin karşılanması için çağrılar yapmak, bu doğrultuda pratikler geliştirmek ya da var olan etkinliklere katılmak gerekiyor.
Sosyal medyada paylaşımlar yapmak ve sadece bununla sınırlamadan tanıdığımız insanlara, çevremize bu direnişi ve taleplerini anlatarak yaşamın her alanında direnişe ses olmak da önemli.
Daha önemlisi İçişleri ve Adalet bakanlıklarına telefon, fax veya mail yolu ile ulaşmalı taleplerin kabul edilmesi için kamuoyu baskısı oluşturulmalı.
İmkanı olanların Direniş evine giderek ziyaret etmeleri İbrahim'e büyük moral olacaktır.
Her yerde Grup Yorum dinlemek, dinletmek kolayca yapılabilir.
Bu direnişi duyurmak ve ses olmak için yaratıcı eylemler yapılabilir.
Helin ve Mustafa'yı ölümsüzlüğe uğurlamanın acısı hepimizin yüreklerini dağladı. İbrahim için de aynı acıyı yaşamamak, onun arkasından da ölümsüzdür dememek ve yaşatmak için çok geç olmadan elimizden geleni bugüne kadar yaptıklarımızdan daha fazlasıyla yapmalıyız.
İbrahim'i ve taleplerini sahiplenmek için illa ki politik bir kimliğe sahip olmak, şucu ya da bucu olmaya gerekte yok.Talepleri o kadar haklı ve meşru ki sahiplenmek için faşizme ve keyfi uygulamalarına karşı olmak, kısacası İNSAN OLMAK YETERLİ.
Böylece üzülmekten öte çok daha fazla katkı sağlamış oluruz
Yaşamak hak yaşatmak görevdir!

BİZİM DE GÜNÜMÜZ GELECEK 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı