Bugün - 26 Mayıs 2020 Salı
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Anti-Emperyalist Cephe Ve Yunanistan Halk Cephesi’nden Mustafa Koçak İçin Açıklama

anti-emperyalist cephe halk cephesi açıklama

Dünya Haberi - 24 Nisan 2020 Cuma - 11:47
anti-emperyalist cephe halk cephesi açıklama
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
#MustafaKoçak

Adalet ve Onur Timsalidir Artık Mustafa Koçak

 
Mustafa Koçak Ölümsüzdür!
Yaşasın Ölüm Orucu Direnişimiz!
Helin şarkılarını özgürce söyleyebilmek için hücre hücre eridi gözlerimizin önünde ve ölümsüzleşti, şarkı oldu.
Mustafa ADALET için, ONUR için direndi 297 gün boyunca açlığıyla, ADALETE DOYMAKTI talebi… 24 Nisan sabah saatlerinde onuruyla ölümsüzleşti, ADALET ARAYIŞININ SİMGESİ OLDU.
Halkımız adalete aç! Halkımız emperyalizmin ve işbirlikçisi faşist AKP iktidarının dayattığı adaletsizlik içinde umutsuzluğun, çaresizliğin kıskacında…
Mustafa ve Helin halkımıza umutsuz, çaresiz olmadığımızı gösteriyor. Direnerek, bize adaletsizliği dayatanlara karşı mücadele ederek, savaşarak adaletsiz düzeni yerle bir edebileceğimizi, yerle bir etmemiz gerektiğini gösteriyor.
Mustafa Koçak 28 yaşında yoksul bir halk çocuğu. O yaşına kadar onuruyla, namusuyla, halk ve vatan sevgisiyle yaşadı. Ona onursuzluğu dayattılar. İşkencede başkaları üzerine yalan ifade vermeye zorladılar, hatta hamile kız kardeşine tecavüzle tehdit ettiler. O tüm bu işkencelere, tehditlere karşın onurunu korudu, iftiracılığı kabul etmedi.
AKP faşizmi Savcı Mehmet Selim Kiraz davasında; Berkin için adalet talebini duymazdan gelen, kulaklarını tıkayan, Berkin’i adaletsiz bırakan faşizmden Halk Kurtuluş Savaşçılarının sorduğu hesabın intikamını Mustafa’dan almak istedi. Halk Kurtuluş Savaşçıları “Berkin’in katillerini açıklayın!” diyerek Berkin Elvan dosyasına bakan savcıyı rehin almıştı. Faşizm katilleri açıklamak yerine, savcısını gözden çıkararak katillerini korumayı seçti.
Savcının rehin alınması eylemini hiçbir şekilde çözemeyen faşist iktidar, prestijini korumak ve intikam almak için halk çocuklarını kurban seçti kendine. Önce Mustafa’ya itirafçılık dayattı, yalan ifadeler imzalatmaya çalıştı. İşkencelerine rağmen bunu kabul ettiremeyince, bu defa Mustafa üzerine itirafçı Berk Ercan’dan ifade alarak onu tutukladı. Ve sadece bu ifadeye dayanarak Mustafa’ya ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası ve 42 yıl ağır hapis cezası verdi. Diğer bir itirafçının, kendisine işkence altında yalan ifadeler imzalatıldığını mahkemeye bildirmesine rağmen mahkeme bunu dikkate almadı.
Mustafa’nın ceza almasına neden olan tanık ifadesi “Mustafa bana köftecide söyledi” cümlesinden ibaretti. Başka da bir delil yoktu. Dava süresince savunmanın tüm talepleri reddedildi, Mustafa’nın lehine olan her şey gözardı edildi.
Mustafa işkencede onursuzluğa boyun eğmediği gibi bu adaletsizliğe de boyun eğmedi. ADALET İSTİYORUM diyerek Ölüm Orucu direnişine başladı.
Yalnızca adil yargılanma hakkı için, yalnızca kendisi hakkında yalan ifade verdiğini söyleyen tanığın dinlenmesi için ölüm orucuna başladı. Gün gün, onuruyla direndi.
Taleplerini dinlemeyen AKP faşizmi ADALET talebi için süren direnişin gücünden korkarak Mustafa’ya zorla müdahale yoluna başvurdu. Korkuyordu çünkü ADALET talebinin halkta yaratacağı etki, halkın da ADALET diyerek direnişe geçmesi, bunun kendi düzenlerinin sonunu getirmesi demekti… Bunu engellemek için en vahşi, en ahlaksız, en onuruz saldırılarını gerçekleştirdiler. Mustafa’yı kaldığı hapishaneden kaçırarak boğazından, kollarından yatağa kelepçelediler. 73 kez damarlarını patlatarak serum taktılar. Yetmedi, copla tecavüz ettiler. Tüm bu işkenceler, ahlaksızlıklar AKP’nin faşist polisi, savcısı, hapishane müdürü, gardiyanı ve meslek onurunu ayaklar altına alan Mengele artığı doktorlar tarafından yapıldı. Mustafa 4 gün boyunca bu işkencelere de direndi, onurunu korudu. Haklılığından ve meşruluğundan aldığı güçle alt etti işkencecileri, ADALET İSTİYORUM demeye devam etti.
29 kiloluk bedeniyle o direnirken dışarıda ailesi, avukatları, yoldaşları, halkımız da sesini duyurmak, faşizm üzerinde baskı kurarak Mustafa’nın talebinin karşılanması için her yöntemi denedi. Ailesi her gün onun sesi oldu, her gün gözaltına alındı. Halkın Avukatları her makamdan her gün Mustafa’nın talebinin karşılanmasını istediler, her gün dilekçeler verdiler. Yoldaşları ve halkımız Türkiye’de ve dünyanın her yerinde O’nun ve adalet talebinin sesi oldular.
Mustafa gün gün eriyen bedeniyle direndi tüm acılarına rağmen… Nefessiz kaldı, soluksuz kaldı… “Bu acılar, bu işkenceler bize ne yapar; onurumuz kalır bize” diyerek onuruyla son nefesini verdi, ölümsüzleşti.
Mustafa Koçak Adaletin ve Onurun simgesidir bugün…
Mustafa Koçak adalet için, onur için gün gün, hücre hücre eridi ve şehit düştü…
Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, özgür tutsaklar Didem Akman ve Özgür Karakaya, Halkın Avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal Ölüm Orucu direnişlerini sürdürüyor. Onlar da Adalet istiyor, özgürce şarkılarını söylemek istiyor.
Onları yaşatmak bizim elimizde!
Faşizmin adaletsizliğine dur diyelim, direnişçilerimizin taleplerini sahiplenelim, direnişlerine güç verelim!
Dayanışma halkların silahıdır, dayanışmamızı büyütelim!
Yunanistan Halk Cephesi
 
Anahtar Kelimeler:antiemperyalist, cephe, halk, cephesi, açıklama,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Dünya Haberleri
Avrupa Süryani Halk  Meclisleri ’nden Dayanışma İçin Destek Açlık Grevi
Fransa Halk Cephesi: 167 Kişi Destek Açlık Grevi Yaptı
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz

Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
Adalet İstemi Bedel Ödemeden Olmaz
Avrupa'da Süryani Halk Meclisleri Avukat Mathes Breurer İle Röportaj Yaptı
Frankfurt Ve Stuttgart Türkiye Konsolosluğu Önünde Adalet Nöbeti Devam Ediyor
Berlin Halk Meclisi Girişimi Ölüm Orucu Direnişlerini Sahiplenmeye Çağırıyor
Diğer Başlıklar

Bünyan Hapishanesinde Tutuklulara: Türk'ün Gücünü Göreceksiniz!
Armutlu'da Ölüm Oruçlarıyla İlgili Tencere Tava Eylemi Yapıldı
ÇORLU'DA AKP POLİSİNİN ÖNCE BİR AİLEYE SONRA ÇEKİM YAPAN YURTTAŞA ŞİDDETİ (VİDEO)
Hollanda Halk Cephesinden Halkın Avukatları İçin Eylem
Türbe Ve Mezarları Tahrip Edip Bayrak Astılar
Avrupa Süryani Halk  Meclisleri ’nden Dayanışma İçin Destek Açlık Grevi
Sanatçı Pınar Aydınlar'a "JİTEM" Hesabından Tehdit
Fransa Halk Cephesi: 167 Kişi Destek Açlık Grevi Yaptı
ÇHD'li Avukatların Adil Yargılanma Hakkı İçin İmza Kampanyası
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(71 Online) 0,19ms