Bugün - 28 Mayıs 2020 Perşembe
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

İngiltere Halk Cephesi Açıklama: AKP Faşizminin Yalakası Feyzioğlu...

ingiltere halk cephesi açıklamalar

Dünya Haberi - 23 Nisan 2020 Perşembe - 10:42
ingiltere halk cephesi açıklamalar
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada konuşan Türkiye Barolar Birliği Metin Feyzioğlu bir televizyon programında “Sürekli halktan gibi görünüyorlar, çok insani gibi söylüyorlar, bir grubun hassasiyetlerini kullanmaya çalışıyorlar. Bunların derdi Fetöcüler, PKK’liler, DHKP-C’liler de çıksınlar. Onların da adını bulmuşlar: siyasi suçlu diyorlar. Sanki DHKP-C’liler insanları katletmediler. Bunlar birkaç münferit vakaları alıyorlar, bak bu da çıktı şu da çıktı, ama filanca türkücü çıkmadı. O şarkıcı türkücü dediği, kimse kusura bakmasın da benim cumhuriyetimin savcısını şehit edenleri alkışlayan, metheden, baştacı eden insanlar. Türkiye gereğini yaptığında anti-demokratik diyorlar. Antidemokratik uygulamalara, adil yargılama hakkı ihlallerine her zaman karşı çıkıyoruz. Ben Atatürkçülerin, cumhuriyet sevdalılarının DHKP-C, PKK, Fetöcüleri alkışlayanları alkışlamasını da içime sindiremiyorum.” diye açıklama yapmış.
Açıklamasının her cümlesi yalan, karalama, demagoji...
Her kelimesi halk düşmanlığı, faşizm savunuculuğu, iktidar yalakalığı… 
İktidara yaranmak, iktidarın güvenini kazanmak için alçakça Grup Yorum’un, Mustafa Koçak’ın haklı meşru taleplerine saldırıyor.
 
Kimdir Metin Feyzioğlu? Adli açılış yılında yaptığı konuşma nedeniyle Tayyip Erdoğan’ın gazabına uğramış, ardından adli açılış yılı toplantılarına alınmamış, konuşturulmamış, Tayyip Erdoğan’ın her türlü hakaretine maruz kalmış birisidir. Ancak halkımız onu daha çok halk çocuklarının katili faşist Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve avukatların haklarını gaspettiği, Metin Feyzioğlu gibi yalakalara yeşil pasaport verileceğini açıkladığı toplantıda ellerini patlatırcasına alkışladığı sahneden tanıyor. Evet, Metin Feyzioğlu bir dönem kendini muhalif gibi gösteren, gerçek yüzünü bugün herkesin gördüğü bir iktidar yalakasıdır. Halkın avukatları meslek onurlarını korumak için açlık grevi yaparken, Metin Feyzioğlu evinden yemek yapıp çektiği görüntüleri yayınlıyordu. Böyle yaparak ben onlardan değilim mesajı veriyordu. Evet doğrudur, Metin Feyzioğlu’nun yeri halkın yanı değildir. Metin Feyzioğlu’nun yeri katil Tayyip Erdoğanların yanıdır.
Metin Feyzioğlu meslektaşları meslek onurlarını savundukları için, halkın avukatlığını yaptıkları için tutuklanan ama teslim olmayan, bedel ödeyen, ölüm orucu yapan meslektaşlarını savunmak yerine faşizmin savunuculuğunu yapıyor. Sokaklarda katledilen, itirafçılığı kabul etmediği için ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Mustafa Koçak gibi onurlu halk çocuklarının avukatlığını yapacağı yerde faşizme şal olma görevini üstleniyor. “Bir ülkenin türkülerini yapanlar, yasalarını yapanlardan daha güçlüdür” sözünden bihaber, halkın sanatçılarını faşizmin ağzıyla “terörist” ilan etme alçaklığını gösteriyor.
Metin Feyzioğlu kendini satmış bir soysuzdur. Böyle yaparsam bana da bir milletvekilliği, bakanlık verirler diye düşünüyor. Ama bilmelidir ki AKP’nin katliamlarına ortak oluyor. AKP hapse atarak katlederek nasıl ki suç işliyorsa Metin Feyzioğlu da AKP’               ye destek vererek bu suçlara ortak oluyor. Halkımız kendine karşı işlenen hiçbir suçu unutmaz, günü gelince hesabını mutlaka sorar.
Bugün ölüm orucundaki halkın avukatlarının, Mustafa Koçak’ın, Grup Yorum’un Özgür tutsakların taleplerini karşılamayan AKP kadar, onun faşist politikalarını destekleyen ve direnişçilere saldıran Metin Feyzioğlu da yaşanacak ölümlerden sorumludur ve halka suçlarının hesabını mutlaka verecektir.
AKP faşizminin gücü halkın sanatçılarına, halkın avukatlarına, özgür tutsaklara yetmez! Faşizmin yalakası Feyzioğlu’nun gücü hiç yetmez. Sığındığı iktidar da onu, halk düşmanlığı suçundan halkın hesap sormasından kurtaramaz…
 
İngiltere Halk Cephesi
 
Anahtar Kelimeler:ingiltere, halk, cephesi, açıklamalar,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Dünya Haberleri
Halk Cephesi: Selanik Türkiye Konsolosluğu’na Ölüm Orucu Direnişleriyle Dayanışma Yürüyüşü Yapıldı
Avrupa Grup Yorum Gönüllüleri: Adalet Nöbeti Devam Ediyor
Yunanistan’ın 3 Büyük Şehrinde Ölüm Orucu Direnişçileri İçin Yürüyüşe Çağrı

Yunanistan’ın 3 Büyük Şehrinde Ölüm Orucu Direnişçileri İçin Yürüyüşe Çağrı
Hollanda Halk Cephesinden Halkın Avukatları İçin Eylem
Avrupa Süryani Halk  Meclisleri ’nden Dayanışma İçin Destek Açlık Grevi
Fransa Halk Cephesi: 167 Kişi Destek Açlık Grevi Yaptı
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
Diğer Başlıklar

Halkın Avukatları Ölüm Orucunda: Herkes Bir Şeyler Yapabilir
Salgında Hasta Tutsakların Tedavileri Engellendi
POLİS HER YERDE POLİS! DÖVEREK ÖLDÜRDÜLER...(VİDEO)
Yüksel Direniş Çiçeği Nazan Bozkurt'tan Kısa Ve Net Bir Soru
Gezi 7 Yaşında: Ruhu Asla Tükenmez...
Demokratik Alevi Dernekleri: Çorum Devlet Gözetiminde Yapılan Bir Katliamdır!
Halk Cephesi: Selanik Türkiye Konsolosluğu’na Ölüm Orucu Direnişleriyle Dayanışma Yürüyüşü Yapıldı
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatlarımız İçin İmza Kampanyası Devam Ediyor
HALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA
Avrupa Grup Yorum Gönüllüleri: Adalet Nöbeti Devam Ediyor
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(93 Online) 0,14ms