Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 12:35
 
Grup Yorum İçin Sanatçılardan İnternet Konseri
grup yorum direnişler
Gündem Haberi


17 Nisan Cuma akşamı Almanya saati ile 20:00 Türkiye saati 21:00'de, Grup Yorum'un sanatçı dostu halk müziği sanatçımız Hakan Akmaz, yine halk müziği sanatçılarından Hüseyin Turan, Haluk Tolga İlhan, Zeynel Aba, Avusturya'dan Sandra ve Grup Yorum ile "Grup Yorum'a ve Sanata Özgürlük" adı altında bir internet konseri düzenledi.
 
Hakan Akmaz'ın ağabeyi ölüm orucu şehidimiz Gürsel Akmaz'ın şiirinin Grup Yorum tarafından bestelendiği "Dağlar Koynunda" türküsü ile zeybeklerden oluşan Hakan Akmaz’ın internet konseri izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü. İzleyiciler yorumlarımda sık sık, ölüm orucu direnişcilerinin taleplerinin kabul edilmesi için mesajlar yazdılar ve bu tarz internet konserlerinin daha sıklıkla yapılmasını istediler.
İnternet konserine katılan tüm sanatçılar, Grup Yorum'un, Mustafa Koçak'ın, Halkın Hukuk Bürosu Avukatları'nın haklı taleplerinin kabul edilebilmesi için başlatmış oldukları ölüm orucu direnişleriyle ilgi açıklamalar yaptılar.
İnternet konseri yaklaşık olarak 3 saat sürdü.


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı