Bugün - 15 Ocak 2021 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Yunanistan Halk Cephesi Açıklama: Onların Yedikleri Yoksul Eti, İçtikleri Kandır!

yunanistan halk cephesi açıklama

Gündem Haberi - 16 Nisan 2020 Perşembe - 09:35
yunanistan halk cephesi açıklama
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kıran vurdu memleketi
Zalimler hakan olmuştur
Yedikleri yoksul eti
İçtikleri kan olmuştur.
Kula kulluk etmeyenin
Vicdanını satmayanın
Haram lokma yutmayanın
Mekânı zindan olmuştur.
Yalan dolan yazıp çizen
Kudretliye övgü düzen
Dün dinsizim diye gezen
Bugün Müslüman olmuştur.
Emeksiz zengin olanın
Kitapsız bilgin olanın
Sermayesi din olanın
Rehberi şeytan olmuştur.
Haramisi, soyguncusu
Uğursuzu, vurguncusu
Cellat ruhlusu, SOYSUZU
Bakan, sadrazam olmuştur.
Korkan varsa konuşmaya
Anlam yükleyip susmaya
Gerek kalmadı korkmaya
Çünkü korkulan olmuştur.
Sesime kulak ver gülüm
Tutsaklığa yeğdir ölüm
Nerde varsa böyle zulüm
Çaresi isyan olmuştur.
Ataol Behramoğlu
 
---

"Helin Bölek'i ölüme yatırdılar, öldürdüler, gittiler ziyaret ettiler. Onun ölüm orucunun kutsal bir şey olduğunu söylediler. Ondan sonra da döndüler etrafında dans ettiler. Yamyamlarda var bu yöntem, başka kimsede yok.Bu bizim kültürümüzde, anlayışımızda var mı? Bu bir terör örgütü. Helin Bölek ve İbrahim Gökçek'i aldık hastaneye götürdük, doktorları tehdit ettiler. Hadi bize yaptıkları tehditlerin bir anlamı yok ama bir taraftan hakimleri ve savcılar tehdit ettiler. Bunlara siyasi mekanizma ve Türk Tabipleri Birliği destek oldu." İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
 
 
 
Onların Yedikleri Yoksul Eti, İçtikleri Kandır!
Halk düşmanı AKP’nin, eli kanlı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ölüm orucu direnişinin 288. gününde şehit düşerek ölümsüzleşen Helin Bölek’in cenazesini kastedip “ölünün etrafında dans ettiler. Bu ancak yamyamlarda olur” diyerek Helin’in ölümündeki sorumluluğunu üzerinden atmaya çalıştı.
Halkımızın senin adını “Soysuz Süleyman” olarak koyması boşuna değil elbette. Sen yalancı, ahlaksız, korkak bir katilsin. Helin Bölek 288 gün boyunca sizin zulüm düzeninize karşı bedenini silah yaparak direndi. Adaletsizliğe karşı başka seçeneği kalmadığı için ölüm orucuna girdi. Talepleri karşılanamaz talepler değildi; sanatımızı, özgürce, halk için halkla birlikte yapmak istiyoruz dediler.
Siz ancak hakaret ve aşağılamayı bilirsiniz. Çünkü çürüyen ve yozlaşan bir düzenin temsilcisisiniz.
Ölüm orucu direnişi karşısında acizsiniz. Tarihsel ve siyasal olarak öylesine haklıyız ki; bizimle ideolojik mücadele yürütemezsiniz.
Ölüm orucu direnişi karşısında acizsiniz. Tarihsel ve siyasal haklılığımız öyle kuvvetli ki bu güç karşısında yaşadığınız çaresizlik tarih sayfalarına ekleniyor.
Direnme hakkı halkların en güçlü damarıdır. Tarih boyunca zulme ve sömürüye karşı direnme hakkını kullanmış, ağır bedeller ödemiştir dünya halkları. Ağır bedeller ödenmiştir, ama gaspedilen haklarını kazanmışlardır. Direnen halklardır tarihi yazan…
Siz kabul etseniz de etmeseniz de, direnme hakkımızı kullanmaya devam edeceğiz. Halkımız; sizin vahşi katliam düzeninizi değil; direnme hakkını kullanan şehitlerimizi sahiplenmeye devam ediyor.
Soysuz Süleyman; sen ve düzenin dünya halklarının tarihinden ve siyaset biliminden habersizsiniz. Öylesine cahilsiniz ki; açlık grevi ve ölüm oruçlarının, yüzyıllardır dünya halklarının en güçlü direnme biçimlerinden biri olduğunu bilemeyecek kadar cahilsiniz! İşte bu cehaletinizle, direnme hakkını aşağılamaya kalkıyorsunuz. Zavallısınız...
Evet siz çürüyen ve yozlaşan bir düzenin kuklalarısınız. Bu yüzden geleceği temsil eden; sizin aklınızın bile almayacağı yüksek bir ahlakın temsilcileri karşısında kazanma şansınız yoktur!
Siz ancak işkence yapmayı, katliam yapmayı, küfür etmeyi, halkı aşağılamayı, halk değerlerine, devrimci değerlere saldırmayı, halktan çalmayı, vatana satmayı bilirsiniz.
Siz kendi kendinin mezar kazıcısı olan vahşi kapitalizmi meşrulaştıramazsınız. Soysuz Süleyman'ın kuklası olduğu düzen, öylesine vahşi bir zulüm düzenidir ki; ancak katletmeyi, halka zulüm uygulamayı bilirsiniz.
Cahilsiniz, tarih bilmezsiniz. Ama sen bilsen de bilmesen de Direnme Hakkı, dünya halklarının en güçlü damarıdır.
Sana, yaptıklarına yaraşır tarzda Soysuz Süleyman deniyor ya… Senin ve soygun ve katliam ortaklarının da bir soyu var elbette. Sizin soyunuz katillerin, kan emicilerin, soyguncuların, kontrgerillanın soyu.
Yamyamlıkta kimse sizin elinize su dökemez...
Emperyalizm ve işbirlikçisi oligarşilerin eline, kimse yamyamlıkta su dökemez.
Bir gecede 301 madenciyi katledip 432 çocuğu yetim bırakmaktır yamyamlıktır.
Bu topraklar sizin ve mirasçısı olduğunuz sizden öncekilerin katliamlarına çok tanık oldu… Anadolu halklarının oluk oluk kanı akıtıldı bu topraklarda…
Ermeni halkını yerinden yurdundan zorla göç ettirdiniz…  göç yollarında açlık, hastalık ve düzenlenen katliam saldırılarıyla 1 buçuk milyon Ermeni halkına soykırım yaptınız…
Dersim’de askerle, Maraş’ta sivil faşistler kullanılarak genç-yaşlı-çocuk-bebek demeden, hatta hamile kadınları bile katlettiniz.
1 Mayıs 1977’de kontrgerilla tarafından yapılan katliamda 34 işçiyi katlettiniz…
8 Ekim 1978’de Ankara Bahçelievler’de bir evde 7 öğrenciyi katlettiniz…
16 Mart 1978’de İstanbul Üniversitesinde 7 öğrenciyi bombalarla, silahlarla katlettiniz…
1995’te Gazi Mahallesinde yaptığınız katliamda 22 kişiyi katlettiniz.
Ülkemiz hapishanelerini kan gölüne çevirdiniz. Buca’da (3), Ümraniye’de (4), Diyarbakır’da (10), Ulucanlar’da (10) tutsakları en vahşi işkencelerle katleden, maltaları kan deryasına çeviren sizsiniz.
19-22 Aralık 2000’de 20 hapishaneye 10 bini aşkın asker, polis ve gardiyanla, Skorsky helikopterlerle, on binlerce gaz bombasıyla savaşa gider gibi saldırdınız. Sıkılan kurşunların sayısı bile bilinmiyor. Toplamda 28 devrimci tutsak katledildi bu katliamda, yüzlercesi yaralandı, sakat bırakıldı. 6 kadını kahkahalar eşliğinde “size kebap yapacağız!” diyerek diri diri yaktınız…  Ve emperyalizmin emriyle bu zulüm politikasını sürdürerek 122 devrimciyi katlettiniz.
2011’de Roboski’de Kürt halkından 34 kişiyi savaş uçaklarıyla bombalayarak katlettiniz…
Yine 2011’de Ankara Kumrular’da bombalı araçla 5 kişiyi katlettiniz.
2013’teki Reyhanlı katliamında 52 kişiyi bombalarla katleden yine sizin halk düşmanı beslemelerinizdi.
2013 Haziran Ayaklanmasında tüm ülkeyi işkencehaneye çevirdiniz. Halkın 8 değerli evladını katlettiniz, binlerce insanı sakat bıraktınız, onlarca insanın gözünü çıkardınız, 14 yaşındaki Berkin’I başından gaz bombasıyla vurdunuz, beynini akıttınız doğup büyüdüğü sokaklara…
2015’teDiyarbakır HDP mitinginde patlattığınız bombayla 5 kişiyi katlettiniz.
2015’te Ankara gar katliamında 100 kişi katledildi. Yaralılara yardım etmek isteyen kitleye sizin polisiniz tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı.
2015’te Suruç’ta sizin beslemelerinizin yaptığı katliamda 33 kişiyi katlettiniz…
Antep’te bir IŞİD’linin sokak düğününe yaptığı bombalı saldırıda çoğu çocuk 54 kişi öldü ve 100’e yakın kişi yaralandı. Dünyayı kan gölüne çeviren emperyalistlerin Suriye’yi kendi istekleri doğrultusunda yönetebilmek için El-Nusra, ÖSO ve IŞİD gibi gerici çeteleri kullanarak her türlü vahşiliği yaptı. Bu çeteleri koruyup kollayan, onlara her türlü silah ve askeri eğitim olanağı sağlayan yine emperyalistler ve onların uşaklığını yapan yine AKP’dir.
2015-2016’da Cizre-Sur-Nusaybin-Silopi… on binlerce kişilik bir ordu ile Kürdistan’da Kürt Halkını yüzlerle katlettiniz, Kürt şehirlerini oturulmaz hale getirdiniz… bir binanın bodrumunda çoğu yaralı ve silahsız onlarca kişiyi katlettiniz... Taybet Ananın cenazesini 7 gün boyunca sokak ortasında bekleten sizin ahlaksızlığınızdır… Taybet Ananın cenazesini almak için sokağa çıkan eşini ve eşinin kardeşini kurşun yağmuruna tutarak eşinin kardeşini katleden sizin halk düşmanlığınızdır…
2016’da Adana Aladağ’da halkın hayatını hiçe sayan ihmalkarlığınızla, çıkan yurt yangınında 12 çocuğumuzu diri diri yaktınız.
Ermenek’te 18 madenciyi sulara, Soma’da 301 madenciyi toprağın altına gömdünüz…
İşte yamyamlık budur!
Siz bu yamyamlığınızı, ahlakınızı, kültürünüzü emperyalist efendilerinden aldınız.
Emperyalist efendilerinizin 1. ve 2. Paylaşım Savaşlarında sırasıyla 20 ve 65 milyon insan öldürüldü.
Sadece Vietnam’a yapılan işgalde 2 milyon Vietnamlı katledildi.
Irak’ta Körfez Savaşı denilen işgal saldırısında iki milyon Iraklı katledildi. 500 bin çocuk uygulanan ambargo nedeniyle katledildi.
Suriye’de AKP’nin ve emperyalist efendilerinin besleyip büyüttüğü çetelerin, terör örgütlerinin saldırılarıyla süren iç savaşta 1 milyon kişi katledildi, 10 milyonu aşkın Suriyeli topraklarını terk etmek durumunda kaldı.
Bunlar ve daha fazlası vardır sizin ve emperyalist efendilerinizin kanlı tarihinde.
Ülkemizin dört bir yanında evde, sokakta, işyerinde, okulda, hapishanelerde dağlarda yüz binlerce insanı katlettiniz… Katlettiklerinizin ölü vücutlarına tecavüz edecek, cinsel organlarını kesecek-kurşunlayacak, organlarını kesip kolye yapacak, kafalarını kesip fotoğraf çektirecek, tankların-panzerlerin arkasına bağlayıp sürükleyecek, mezarlıkları kıracak-bombalayacak, katlettiğiniz evladını ailesine kargoyla gönderecek kadar ahlaksızsınız, soysuzsunuz, halkın kültürüne-değerlerine uzaksınız… çünkü halka düşmansınız!
Faşist politikalarınızla, haklarını gasp ederek, hücrelere atarak, adaletsiz bırakarak binlerce tutsağı ölüm orucuna yatıran, ölüm oruçlarında 139 kişiyi öldüren, yüzlercesini sakat bırakan sizsiniz!
30 kilo bedeniyle adaletsizliğinize karşı direnen Mustafa Koçak’a 8 kelepçe takan, 73 kez damarlarını patlatan, yatakta günlerce kendi pisliğinde bekleten, copla tecavüz edecek kadar soysuz olan sizsiniz!
İşte yamyamlık budur! Sizin kültürünüz, sizin anlayışınız, sizin ahlakınız budur!
Sana yaptıklarına yaraşır tarzda Soysuz Süleyman deniyor ya… Senin ve soygun ve katliam ortaklarının da bir soyu var elbette. Sizin soyunuz katillerin, kan emicilerin, soyguncuların, kontrgerillanın soyu.
Spartaküs’ü işkencelerle katledip ibret için çarmıha geren, günlerce diğer kölelere teşhir edenlerin soyundansınız.
Che’yi Bolivya’da katledip ibret olsun diye cesedini bir köy evinde teşhir ettikten sonra gizlice gömen emperyalist haydutların soyundansınız.
Baba İshak, Börklüce Mustafa, Bedreddin, Pir Sultan ve diğer halk kahramanlarını katlettikten sonra cenazelerine de saygısızlık yapanların, hakaret edenlerin soyundansınız.
Bu saydıklarımızın hepsi halkın belleğindedir hala. Ve sorulacak hesabımızdır! Unutmayacağız, unutturmayacağız!
Zulmünüz sürdükçe; ha lklar direnme hakkını kullanmaya devam edecek. Ve sonunda yenilen ve tarihin çöplüğün atılacak siz olacaksınız! Halklar; zavallılığınız ve cahilliğinizle aşağılamaya kalktığınız devrimcilerin kuracağı sınıfsız-sömürüsüz bir düzende özgürce yaşamaya devam edecek.
Yunanistan Halk Cephesi

 
Anahtar Kelimeler:yunanistan, halk, cephesi, açıklama,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Halkımızın Yiğit Çocuğu Eren Yılmaz'ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (2)  
Polisten 'bir kurşunluk canın var' tehdidi

Polisten 'bir kurşunluk canın var' tehdidi
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (1)  
Armutlu Halk Cephesi’nin Eren Yılmaz’la İlgili Açıklaması
UMUT ŞENER: BANA SADECE ÖLME HAKKI TANINDI!
HALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA
Diğer Başlıklar

BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (3) 
Halkımızın Yiğit Çocuğu Eren Yılmaz'ın Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (2)  
Polisten 'bir kurşunluk canın var' tehdidi
BU BİR DUVAR GAZETESİDİR! (1)  
Armutlu Halk Cephesi’nin Eren Yılmaz’la İlgili Açıklaması
Küba'yı 'teröre destek veren ülkeler' listesine ekleyen ABD'ye, Fidel Castro yıllar önce böyle cevap vermişti!  
UMUT ŞENER: BANA SADECE ÖLME HAKKI TANINDI!
HALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA
Devrimci İşçi Hareketi: Kenan Emre Üstündağ Halkını Vatanını Satmış Bir Haindir
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(220 Online) 0,13ms