Bugün - 24 Mayıs 2020 Pazar
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Cephe Milislerinden Bomba Süslü Pankart Ve Açıklama

grup yorum cephe milisleri

Gündem Haberi - 08 Nisan 2020 Çarşamba - 10:39
grup yorum cephe milisleri
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
HALKIN BAĞRINA RÜZGÂR EKENLER FIRTINA BİÇECEKLER!
BEKLEYİN GELİYORUZ!
HELİN BÖLEK'İN HESABINI MAHŞERE BIRAKMAYACAĞIZ!
Grup Yorum üyesi Helin Bölek bir Nisan sabahı sürdürdüğü ölüm orucu direnişinde şehit düştü. Bahar da doğanın can bulmasını çiçeklerin güllerin açmasını sağlayan esen rüzgar olurmuş. Helin de bir bahar rüzgârı olup esti Anadolu topraklarında. Değdiği, dokunduğu her tende umut yaratı. Ağaçlar göz göz oldu, çiçekler tomurcuk verdi geldiği geçtiği yerde. Doğa can buldu onun esmesiyle.   Bir bahar sabahı, müjdecisi oldu gelecek zaferin. İnsanın hissetmeye doyamadığı o güzel bahar rüzgârı şimdi Helin ve her bahar doğaya can vererek, halka umut olacak. Anadolu halkları onun esmesi ile hasata hazırlanıp orakları çıkaracaklar. Buğdayın başaklarının arasında türküler söylenecek. Ağıtlar yerini halaylara, şen havalara bırakacak. Zafer türküsü olup dilden dile dolaşacak. Zaferin adı artık Helin!
''Bir ülke düşünün ve o ülkedeki sanatçılar özgürce türküler söylemek için ölüm orucunda olsun'' demişti, Helin. Biz şimdi onun sözüne yeni bir kaç kelime daha ekleyelim; ''Bir ülke düşünün ve o ülkedeki bir sanatçı türkülerini özgürce söylemek için ölüm orucunda şehit düşsün''. Bir kaç kelimelik farklılık ne büyük bir anlam değişikliğine sebep oldu değilmi? Şimdi o bir kaç kelimelik farklılık bizim sorulacak hesabımızdır. Artık göğsümüzün sol yanında o var, aldığımız nefeste o var, nabzımız o, beynimiz aklımız o oldu. Yüreğimiz volkan yeri gibi, nefesimiz ateşten sıcak, nabzımız saniye de kaç milyon kere vuruyor bilinemez, beynimiz ise bilinç ile dolu... Gözün arkada kalmayacak Helin biliyoruz ama biz yine de bir kez daha söyleyelim; gözün arkada kalmasın rahat uyu, hesabını mahşere bırakmayacağız.
Yoksul kondularda adın kalacak, doğan çocukların adı Helin olacak. Biz artık her sabaha artık seninle kalkacağız. Çıkınımıza katık edeceğiz öfkeyi ve bununla vuracacağız gündüz gece zulüm kapılarını yıkıncaya dek ve en nihayetin de yıkacağız zulüm kapılarını. Tereddüt etmiyoruz bu hususta, en ufak kuşkumuz yok. Sadece gereği düşünülecek ve karar verilecek. Biz kararımızı 1971 Haziranın da verdik ve tam 681 kez bedelini canımızla ödedik. Şimdi bir daha ekledik bu sayıya, yani sorulacak hesap defterine. Mahir 'bir savaş geleneği oluşturmalıyız, ölsek dahi bu direniş çizgisi yaşayacak'' demişti.  Dayımız ise devraldığı bayrağı aynı karalılıkla sürdürdü ve onun açtığı yolda fırtınalar kopararak bizlere; ''savaşmak için hiç bir nedenimiz olmasa da şehitlerimizin hesabını sormak için savaşacağız, mutlaka ama mutlaka kazanacağız'' demişti. Onların açtığı yoldan aynı kararlılık ve inançla sen yürüdün Helin ve Anadolu topraklarına bir bahar rüzgarı oldun, düşmana ise bir fırtına oldu ölümün. Arkandan karanlığın sahipleri titredi, cansız bedenin korkulu rüyası oldu düşmanın. Korku duvarları yıkıldı. Yüzlerce zırhlı aracın içinden, binlerce halk düşmanın arasından çıkıp sahiplendi halk seni ve bağrına bastı. Fakat unutmayacağız Helin,  Çiğdemi üç metrelik branda arkasında seni ise bir kamyon kasasın da yıkayıp toprağa vermeyi unutmayacağız. Yaşadığımız her acının bir hesabı olmalı ve olacak o kadar! Fazla söze gerek yok! Sinan Kukul'un söylediği gibi ' söz eylemini yitirdi!''.
Bizler Cephe milisleri olarak;
Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in hesabını soracağımızı bildirmek için Esenyurt/Kıraç’ta bomba süsü verilmiş pankart asarak ilan ettik. Dostta düşmanda bilsin ki halkın bağrına rüzgar ekenler fırtına biçecekler. Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri hedefimizdir. Bizler halkın haklı savaşını veriyoruz ve bu uğurda her türlü bedeli ödedik ödüyoruz. Bütün halk düşmanı Soysuzlarda bilsin ki bedel de ödeteceğiz. AKP’nin hiçbir yöneticisi halkın adaletinden kaçamayacak nasıl ki 15 yaşındaki Berkin Elvanın hesabını sorduysak Helin’in de hesabını soracağız. Er ya da geç bir bir hepsinden hesap soracağız hiçbir güvenlik önleminiz silahınız sizleri koruyamayacak. Baktığınız gittiğiniz her yerde cephe milislerini göreceksiniz. Gecekondulardan gelip gırtlağınıza çökene kadar bu korkuyla ''yaşayın'' ama unutmayın ki  hiç beklemediğiniz anda ve yerde  tam karşınızda olacağız. Halkın adaletiyle tanışacaksınız.
 
Not: AKP’nin katil polisleri birçok zırhlı araç ile gelerek pankartı korku içinde patlatarak sökmüşlerdir.
             
KATİLLERDEN HESAP SORDUK SORACAĞIZ!
YAŞASIN ÖLÜM ORUCU DİRENİŞİMİZ!
GRUP YORUM HALKTIR SUSTURULAMAZ!
KAHROLSUN  FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!
KAHROLSUN EMPERYALİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!
CEPHE MİLİSLERİ

 
Anahtar Kelimeler:grup, yorum, cephe, milisleri,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Banu Özdemir’in Tutuklanması İçin Soruşturma Maddesi Değiştirildi
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatların Ailelerinden Açıklama (VİDEO)
SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA

SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yüksel Direnişi 1292. Gün Akşam Açıklaması
AKP HUKUKU BÖYLE İŞLİYOR: SAVCI İFADE ALMADAN (YİNE) TUTUKLAMAYA SEVK ETTİ
AKP Bekçilerinden İşkenceden İşkence Beğen! Ankara'da Bekçi İşkencesi...
Aynı Mezarlığa 3’üncü Saldırı
Diğer Başlıklar

ÇHD'li Avukatların Adil Yargılanma Hakkı İçin İmza Kampanyası
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
Banu Özdemir’in Tutuklanması İçin Soruşturma Maddesi Değiştirildi
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatların Ailelerinden Açıklama (VİDEO)
Adalet İstemi Bedel Ödemeden Olmaz
SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yüksel Direnişi 1292. Gün Akşam Açıklaması
AKP HUKUKU BÖYLE İŞLİYOR: SAVCI İFADE ALMADAN (YİNE) TUTUKLAMAYA SEVK ETTİ
AKP Bekçilerinden İşkenceden İşkence Beğen! Ankara'da Bekçi İşkencesi...
Avrupa'da Süryani Halk Meclisleri Avukat Mathes Breurer İle Röportaj Yaptı
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(149 Online) 0,06ms