Bugün - 03 Ağustos 2020 Pazartesi
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

11 Türkiyeli Devrimcinin Hapishanelere Nakli Hakkında Bilgilendirme

anti emperyalist cephe halk cephesi yunanistan

Dünya Haberi - 29 Mart 2020 Pazar - 18:37
anti emperyalist cephe halk cephesi yunanistan
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
19 Mart tarihinde, Eksarhia bölgesindeki büromuza ve Sepolia bölgesindeki evimize anti-terör ve Yunan MİT’i tarafından baskın yapıldı. Emperyalizm ve faşist hükümeti AKP’nin verdiği emirle, Yunan aşırı sağcı Yeni Demokrasi adlı hükümet partisi ile bu saldırıyı gerçekleştir. 26 yoldaşımız işkencelerle gözaltına alınmıştır. Eksarhia dan gözaltına alınan 15 Arkadaşımız serbest bırakıldı, 11 yoldaşımız terör örgütü suçlamalarıyla tutuklandı. Eksarhia bölgesinden gözaltına alınan yoldaşlarımızdan, içlerinde Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesınden ölüm orucu gazilerimizde aynı şekilde işkenceler ile gözaltına alındılar. Bu operasyona Yunanistan polisinin tüm birimleri katılmıştır (Anti-Terör, Suçla Mücadele, Özel Timler, Motorsikletli Timler, Kara Kuvvetleri Askerleri).

 

Yunan polisi bürömuzu talan etti, faaliyetlerimizi engellemek için. Günlük geçimimizi sağladığımız paraları çaldılar, büromuzda bulunan elektronik cihazlarımızı ve bilgisayarları çaldılar. Büromuzda Uyuşturucu ile Savaş Tv programlarımız ve Halkın Sesi Radyo-Tv programlarımız sürüyor, sürekli Avrupadan ve Türkiyeden haberler yayımlanıyor ve aynı şekilde Anti-emperyalist Cephenin (Yunanistan) çalışmaları yürütülüyor. Yunanistanda bu tür baskın ve operasyonlar ile ilk defa karşılaşmıyoruz. Önceki hükümetlerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda, tutuklamalar, hapis cezaları ve kaçırılma olaylarına kadar yaşanmıştır. Çünkü, Yunanistan ve Türkiye burjuva devletleri arasındakı rekabete rağmen, devrimcilere karşı saldırı ve imha etme konusunda, iki devletin hükümetleri, gizli servisleri ve imha güçleri, geleneksel olarak işbirliği içindeler. Ancak, polisin baskısı, çalışmalarımızı devam ettirmemizi engelleyemez.
24 Mart tarihinde, 11 yoldaşımız Savcılığa çıkartıldılar, Yunanistan 187-A antı-terör yasası kapsamında terör örgütü kurma, silah bulundurmaktan ve birkaç hafif suç iddaasıyla tutuklu yargılanmalarına karar verildi. Şimdiye kadar gerçekleşen çoğu tutuklamalarda, yoldaşlarımıza karşı uygulanan politika, Yunanistanın birbirinden uzak, değişik bölgelerinde bulunan hapishanelere sevk edilmesidir. Yoldaşlarımız adları ve bulundukları hapishaneler: Harika Kızılkaya ve Hazal Seçer-Koridallos Kadın Hapishenesi,
Halil Demir-Grevena Hapishanesine,
Ali Ercan Gökoğlu-Malandrino Hapishanesi,
Şadi Naci Özpolat-Diyavata Hapishenesi,
İsmail Zat-Larisa hapishanesi,
Anıl Sayar-Agios Stefanos Patra hapishanesi,
Sinan Çam ve Sinan Oktay Özen-Koridallos hapishanesi (E blok)
Burak Ağarmış ve Hasan Kaya yoldaşlarımız hala Emniyet Müdürüğünde tutulmakta, sevklerini beklemektedirler.
Türkiyeli Devrimci Şadi Naci Özpolat 27 Mart günü sabah saatlerinde Atina'da bulunan Emniyet Müdürlüğünden alınarak, Selanik bölgesinde bulunan Diavata hapishanesine sevki gerçekleşmiştir. Hapishane girişinde onursuz arama dayatılmış ve kendi montu "arayamıyoruz" bahanesi ile verilmemiştir. Yunanistan hapishanelerin içinde ve dışında ve tüm dünyada siyasi tutsaklar direnişleri ve mücadeleleri ile hapishane girişinde onursuz üst araması politikalarını yenmişlerdir. Gardiyanlar keyfi olarak montuna el koymuştur, sonrasında Şadi Naci Özpolat tek kişilik hücreye atılmıştır ve havalandırma cezası verilmiştir. Onursuz arama dayatması, montunun verilmemesi,hücreye atılmasını ve havalandırma cezasını protesto etmek için süresiz açlık grevine başlamıştır. Avrupa demokrasisi diyenler, hapishanelerde devrimcilere işkence yapıyorlar. İşkence nerede olursa olsun işkencedir, devrimciler bulundukları her bir yeri direniş alanına, direniş kalesine çeviriyorlar. Bu saldırılar yoldaşlarımızın moralini bozamaz.
Bu saldırılar ve baskıcı politikalar, uğradığımız sosyal ve sınıfsal saldırının genel çerçevesi içinde ve koronavirüsü salgını korkusu altında gerçekleşmiştir. Bu çerçevenın aslı, sermayenin ve onun devletinın sorumluluğunu kişisel sorumluluğa ve görünmez düşmana atma çabasıdır. Dağılmış sağlık hizmetleri, çalışma belirsizlığı ve günlük hayatın kontrol edildiğı bir çerçeve. Ama düşmanlar görünür ve çizdikleri korkutucu gelecekten sorumlulardır. Kamusal Sağlık sıstemine, sağlık işcilerının atanmasına ve gerekli donanıma para vermek yerine, NATO’nun savaş donanımına para vermeyi tercih edenlerdir. Kamu paralarını talan edenlerdir, ve bugüne kadar polis donanımların gelişmesi için para verenlerdir. Çıkardıkları KHK’lar ile işçi karşıtı yasalarla maaşları kesiyorlar. Onlarki bir ay önceye kadar sınırları kapatanlar, onlar ki mülteci taşıyan tekneleri batıranlar, onlarki silahsız mültecileri kurşunlayanlar ve bır yandanda milliyetcilık çağrısında bulunanlardır. Çünkü, koronavirüsü ile gelişen yeni ortam, sistemin krizini derinleştirebilir ve bize yeni görevler verebilir. Çünkü son tahlilde, bu krizinde sonuçlarını fakirler, işçiler ve halkın üzerine yıkmaya önceden tayin edilmiştir.
Düşmanımızın kim olduğunu iyi biliyoruz. Bizi terörist ilan edenler, asıl terörist olanlardır!
Onlar acıların, zulmün, sömürünün, yoksulluğun, işsizlığin, yozlaşmanın ve hastalıkarın asıl sorumlularıdır!
Emperyalızm ve yerli işbirlikcileri işçi sınıfına ve halklara saldırmak için tüm araçları hiç durmadan kullanmaktadır. Tüm dünyayı kana bulayanlar, en ufak hak arayışında bile vahşice saldırıyorlar!
Ancak dünya onlara ait değildir. Dünya direnen ve mücadelene edenlerindir! Çünkü tarihi sınıfsal savaşı yazar. Böylece Anadolu, Avrupa ve tüm dünya halklarının umudunu büyütüyoruz. Devrimci mücadeleye inancımızla emperyalizmi tarihin çöplüğüne atacağız. Savaşmaya, dırenmeye, direnişimizi tüm dünya halklarına yaymaya devam edeceğız!
Mücadelemiz sürüyor ve sürecek, bir adım bile geri atmayacağız.
Not: Koronavirüsü zaten Yunanistan hapishanelerinde bir çok saldırının bahanesi olmuş, ziyaretler kısıtlanmıştır, tutsaklara en gerekli olan kıyafet ve kitap verilmesi yasaklanmıştır.
Emperyalizme, Kapitalizme Ve Faşizme Karşı Mücadele Suç Değil, Görevdir!
Milliyetçiliğe Karşı, Enternasyonalist Dayanışmayı Öne Çıkarıyoruz!
Tutuklamalar Ve Hapis Cezaları Bizi Durduramaz!
Türkiyeli Ve Kürdistanlı Komünistlere Ve Devrimcilere Özgürlük!
Haklıyız Kazanacağız!
Yunanistan Halk Cephesi
Anti-emperyalist Cephe (Yunanistan)
 
Anahtar Kelimeler:anti, emperyalist, cephe, halk, cephesi, yunanistan,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Dünya Haberleri
Avrupa Halk Cephesi: Zorla Müdahale İşkencesine ve Cinayetine Ortak Olanlar, Hesap Verecek
Ulm Adalet Çadırı Baskılara Ve Yasaklamalara Rağmen 7. Haftasında Açıldı
Avusturya Halk Cephesi: Adli Tıp Kurumu Ve Türk Tabipler Birliğine Çağrımızdır

Avusturya Halk Cephesi: Adli Tıp Kurumu Ve Türk Tabipler Birliğine Çağrımızdır
İSVİÇRE HALK CEPHESİ'NDEN EYLEM VE AÇIKLAMA
HOLLANDA HALK CEPHESİ AÇIKLAMA: YA ZAFER YA ÖLÜM
Küba Büyükelçisi'nin Ulusal Başkaldırı Günü Mesajı  
Yunanistan Özgür Tutsakları Destek Açlık Grevi Direnişinin 23. Gününde
Diğer Başlıklar

Özgür Tutsakların Adres Listesi Güncellendi (Ağustos 2020)
ÖLÜM ORUCUNDAKİ AYTAÇ'IN KALEMİNDEN: ŞAHİN BEY GİBİ, VATANIMIZI İŞGAL EDENLERE KARŞI CANLARIMIZI CÜBBE YAPTIK!
AVUKAT AİLELERİNDEN BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI
'Ebru Ve Aytaç'tan Haber Alamıyoruz'
Armutlu'da Ölüm Orucundaki Halkın Avukatları İçin Kapı Çalışması Yapıldı
Salgında Türkiye, ABD Ve Küba: Sosyalizm Başarır  
Avrupa'dan Ölüm Orucu Direnişçilerine Destek Açlık Grevi
Armutlu Halk Cephesi: Grup Yorum Konseri İçin Kuşlama Çalışması Yapıldı
Okmeydanı Halk Cepheliler Ölüm Orucunda Olan Halkın Avukatları İçin Yazılama Yaptı
GRUP YORUM'DAN EBRU VE AYTAÇ İÇİN: DİRENİŞÇİLERİN CEVABI!
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(133 Online) 0,09ms