Bugün - 09 Ağustos 2020 Pazar
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Devrimci İşçi Hareketi Açıklama: AKP Ülkenin Tüm Karakollarını İşkencehane Yapmıştır

DİH açıklama TAYAD halk cephesi

Gündem Haberi - 12 Ocak 2020 Pazar - 18:58
DİH açıklama TAYAD halk cephesi
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...
Polise, Devrimcilere ve Halka İşkence Yapma Serbestliği vermektedir!
AKP’ye ve İşkencecilerine Halka ve Devrimcilere İşkence Yapma Özgürlüğünün Bedelini Ödeteceğiz!
’Bu törenler, bu cayırtı
Bu altınlar bu yaldız
Bu koşum saltanatı yalan
Yalan, yalan, yalan, hepsi yalan
Korkudur bayrakları korku’’
05.01.2020 Gazi mahallesinde gözaltına alınan Taylan Gültekin ve Deniz Aydın'a Gazi Karakolunda saatlerce işkence yapılmıştır. Taylan Gültekin ve Deniz Aydın'ın vücudunun her yerinde morluklar meydana gelmiştir. 4 saat süren işkencede böbrekleri sıkarak sakat bırakmaya çalışmaktan, bel ve kaburga kemiklerini kırmaya çalışmaya kadar türlü işkenceler yapılmıştır. 4 saat boyunca kesintisiz bir şekilde Taylan Gültekin ve Deniz Aydın işkence görmüş daha sonra İstanbul Emniyet müdürlüğüne bağlı polislere teslim edilmişlerdir. Bu Gazi Karakolunda yaşanan ilk işkence değildir. Daha öncede gözaltına alınan devrimciler saatlerce bu karakolda işkence görmüşlerdir. Yapılan işkencelerin birinde Vedat Doğan'ın beli kırılmış, Hüseyin Kütük'ün ise kaburga kemiklerinde kırıklar meydana gelmiştir.
Gazi Karakolunda bu işkencelerin yaşandığı tarihten bir süre önce İçişleri bakanı soysuz yaptığı bir konuşmasında ülkede işkence olayının yaşanmadığını, geçtiğimiz yıl içinde sadece 31 tane işkence ile alakalı suç duyurusu yapıldığını söylemiştir. Bu yalan ve gerçek dışı açıklama ile karakollarda, hapishaneler de yapılan işkencenin üzeri kapatılmaya çalışılmaktadır. Oysa gerçekler gün gibi ortadadır. Bu ülkenin tüm karakollarında halka ve devrimcilere işkence yapılmaktadır. Taylan ve Deniz'in yaşadığı işkence ortadadır, morarmış ve kan toplanmış vücutları işkencenin kanıtıdır. Vedat'ın ve Hüseyin'in kırılan kaburgaları bel kemikleri işkencenin belgesidir.
Bu ülkenin karakollarında ve sokaklarında halka ve devrimcilere işkence yapma özgürlüğü var. AKP ülkenin tüm karakollarını işkence haneye çevirmiştir. Polisine açıktan işkence yapma serbestliği tanımaktadır. AKP'den aldıkları talimat ile polisler ise halka ve devrimcilere her yerde işkence yapmaktadır. 70 yaşındaki dedeler dahi bu işkenceden payına düşeni almaktadır. Bu işkenceler ile AKP devrimcileri düşüncelerinden vazgeçirmeyi, halkı adaletsizliğe, açlığa yoksulluğa karşı çıkamaz hale getirmeyi amaçlamaktadır. Çiftçinin ürününü sokağa döktüğü, iş bulamayan ve adaletsizliğe maruz kalanların bedenini ateşe verdiği, toplu intiharların yaşandığı, genç kızların geleceğe dönük hiç bir umut göremeyerek kendini denize attığı bir ülkede işkence yapmak dışında bir çareleri yoktur. Bu sömürü düzenine, adaletsizliğe karşı halk örgütlenip mücadele etmesin diye devrimcilere ve halka işkence yapmak zorundalar. Fakat tüm çabaları boşunadır, bu düzeni yıkacağız!
Vatan topraklarımız emperyalistlerin çizmeleri altında ezilmesin, halklarımız açlığa mahkûm edilmesin dediğimiz için işkencelerden geçiriliyor yeri geldiğinde de katlediliyoruz. Fakat kimseye bir şey lütfettiğimizi iddia etmiyoruz. Tarihsel bir görevi halk ve vatan sevgisi ile yerine getiriyoruz. Halk çocukları intiharlara sürüklenmesin, toplu intiharlar olmasın, uyuşturucu ile gençlerimiz çeteleşmesin, fuhuş ile genç kızlarımızın hayatı kararmasın, kumar ile emeğimiz çalınmasın dediğimiz için işkencelerden geçiriliyoruz. Bu korku halk aklının, emeğinin ürününe sahip çıkacak korkusudur. Ancak nafile su akar yatağını bulur. Doğal ve haklı olan bir kavgaya halkın katılmasından doğal hiçbir şey yoktur. Halk bir kelebeğin kozasından çıkması kadar doğal katılacak emek ve alın teri kavgasına.
İşkence ile devrimcilikten vazgeçirmek, halka umut olmamızı engellemek istiyorlar. Bunu başaramadılar, başaramayacaklar. Biz 19- 22 Aralık katliamının ateş çemberinde ‘ölürüz ama düşüncelerimizden vazgeçmeyiz i onlarca şehit, yüzlerce yaralı ile gösterdik. ‘Ya düşünce değişikliği Ya ölüm’ dayatmasının karşısında 122 kez öldük ama devrimden, devrimcilikten vazgeçmedik. 6 ay boyunca işkencelerde Ayten olup direndik, devrimi devrimciliği umut olmaktan çıkarmalarına izin vermedik. Değil işkence ile vücutlarımızı tanınamaz hale getirmek, vücutlarımızı bin parçaya da bölseler düşüncelerimizden vazgeçmeyeceğiz. Bu gün Devrimcilik bedel ödemek ve ödetmektir. Bu bedeli ödüyoruz, ödeteceğiz de!
Daha önce gözaltına alınan bir halk çocuğuna AKP'nin işkencecileri ' size gazi mahallesinde devrimcilik yaptırmayacağız' demiştir.  Gazi mahallesinde de tüm yoksul mahallerde de devrimcilik yapacağız, buna hiç bir güç engel olamaz. Yüreği ve bilinci halk ve vatan sevgisi ile dolu hiç bir halk çocuğunu işkence ile teslim alamayacaklar. Gazi mahallesinde, tüm yoksul konduların sokakların da onlarca yüzlerce devrimci olacağız. Tüm halk çocuklarını örgütleyeceğiz. Halkın umutsuzluk bataklığında kaybolup gitmesine izin vermeyeceğiz. Çözüm intiharlar değil, çeteleşmeler değil bu düzene karşı savaşmaktır diyerek halk çocuklarını örgütleyeceğiz.  Halk çocukları ilk olarak gördükleri ve yaşadıkları ile beyninde hesap soracak sonra elleri ile bu düzenin yakasına sarılacak. Bütün gecekondularda umudun adı yankılanacak. Ülkemizin tüm yoksul mahalleri bize vatan, AKP'ye ise cehennem olacak!
Halk çocuklarına yapılan işkenceleri unutmayacak, hesabını er geç ama mutlaka soracağız. Bu düzenin mahkemelerinde işkenceciler aklanır, müebbet hapis dahi alsa tutuklanmaz. İşkence de insan öldürdüğü için müebbet hapis cezası alan polisler önce emniyet müdürlüğüne getirilir, sonra kaymakamlık görevine devlet töreni ile uğurlanır. Fakat halkın adalet terazisinde hiçbir suç cezasız kalmaz. Gün olur halkın adaleti balyozcu başbakanları, gün olur bakanları, gün olur işkenceci paşa ve polisleri, gün olur emniyet müdürlerini bulur yargılar ve gereken cezayı verir. Bu gün Gazi Karakolunda ve diğer tüm karakollarda işkence yapan polisler şunu iyi bilmeli ki işkence yaptığınız halk çocukları ve onların yoldaşlarının elleri yakanızdadır. Onların nefeslerini her daim ensenizde hissederek yaşayacaksınız.
AKP'nin işkenceci katil polislerine sesleniyoruz;  Rüzgâr ekenler fırtına biçerler. Bu gün Soylunun AKP'nin talimatı ile pilot bir işkence hane olmuş olan Karakolunuzdan dışarı dahi adım atamazsınız. Vücutları parçalanmış, beli ve kaburgaları kırılmış halk çocukları yaptıklarınızı unutacak sineye çekecek zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Ne işkence gören halk çocukları ne onların yoldaşları nede tarihin en güçlü belleğine sahip olan halkın belleği yaptıklarınızı unutmaz. Tarih şahittir ki, hiçbir işkenceci elini kolunu sallayarak bir markete dahi evinden gidememiştir. AKP ömrü çoktan tükenmiş bu düzeni işkence ile ayakta tutmaya çalışıyor, tutamaz. Kendilerini koruyamayanlar işkencecilerini de koruyamazlar.  İşkence yapmaktan halka ve devrimcilere karşı suç işlemekten vazgeçin, halkın adaletine teslim olup suçlarınızı itiraf eden. Yoksa size halka ve devrimcilere işkence yapma özgülüğünüzün bedelini ödeteceğiz!
İşçiler, emekçiler ve tüm halkımız; Bu sömürücü asalak düzen yıkılmaz değil yıkılır. Örgütlenir bu asalak düzene karşı mücadele edersek yıkılır. Tüm gösterişleri tüm güçleri koftur, bu düzen kâğıttan kaplandır. Korkudur bayrakları korku! Korkularının gerçek olması için umudun saflarında örgütlenip mücadele edelim. Her halk çocuğunun bu düzene karşı mücadele etmesi anasının ak sütü kadar helaldir!
İnsanlık Onuru İşkenceyi Yenecek!
İşkencecilerden Hesap Sorduk Soracağız!
Devrimci İşçi Hareketi
 
Anahtar Kelimeler:DİH, açıklama, TAYAD, halk, cephesi,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
DEV-GENÇ: Fatih'te Ölüm Orucu Direnişleri İçin Yazılamalar Yapıldı
ÖLDÜREN VEYA SAKAT BIRAKAN ÖLÜM ORUCU DEĞİL MÜDAHALE BİÇİMİDİR!
TAYAD'lı Ailelerden Kadıköy'de Ölüm Orucu Direnişlerini Anlatan Bildiri Dağıtımı

TAYAD'lı Ailelerden Kadıköy'de Ölüm Orucu Direnişlerini Anlatan Bildiri Dağıtımı
Liseli Dev-Gençlilerden Gazi Mahallesi'nde Halkın Avukatları İçin Pullama Çalışması
AKP Ve Katil Polisi Armutlu Cepheyi Durduramıyor: Yarın Yapılacak Grup Yorum Konser Çalışmaları Hız Kesmiyor
Burjuva Basınının Polisle İşbirliği Yaparak Hazırladığı Yalan Haberleri Boşa Çıkaracağız!
Halk Cephesi: Armutlu'da Grup Yorum Konseri İçin Çalışmalar Hız Kesmiyor
Diğer Başlıklar

HAYDİ HEP BİRLİKTE TÜRKÜLERİMİZİ SÖYLEMEYE!
DEV-GENÇ: Fatih'te Ölüm Orucu Direnişleri İçin Yazılamalar Yapıldı
ÖLDÜREN VEYA SAKAT BIRAKAN ÖLÜM ORUCU DEĞİL MÜDAHALE BİÇİMİDİR!
TAYAD'lı Ailelerden Kadıköy'de Ölüm Orucu Direnişlerini Anlatan Bildiri Dağıtımı
Liseli Dev-Gençlilerden Gazi Mahallesi'nde Halkın Avukatları İçin Pullama Çalışması
AKP Ve Katil Polisi Armutlu Cepheyi Durduramıyor: Yarın Yapılacak Grup Yorum Konser Çalışmaları Hız Kesmiyor
Burjuva Basınının Polisle İşbirliği Yaparak Hazırladığı Yalan Haberleri Boşa Çıkaracağız!
Halk Cephesi: Armutlu'da Grup Yorum Konseri İçin Çalışmalar Hız Kesmiyor
Adalet İçin Dayanışma Platformu'ndan Sarıgazi'de Ölüm Orucu Direnişleri İçin Sticker Çalışması
GRUP YORUM KONSERİ- FRANSA
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(128 Online) 0,09ms