Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 16:44
 
Süryani Halk Meclisi'nden Nusaybin'de Faşistçe Gözaltına Alınan Yurttaşlarımız Hakkında Açıklama
süryani devrimciler nusaybin gözaltılar
Gündem Haberi


Türkiye'nin faşist devleti bir keşiş dahil 3 Süryaniler alır Süryani Ortodoks Kilisesi Antakya gözaltında!

9 Ocak 2020'de Türkiye'nin güneydoğusunda 3 Süryaniler bir arada Tur Abdin oldu Baskın Türk ordusu tarafından tutuklandı.
O zamandan beri Mardin, köy başkanı / Mukhtar von Arkah / Ückoy Bay Yusuf Yar ve köylü von Badebe / Dibek, Marus'daki St. Jakob manastırının başracı Suriyeli Ortodoks rahip Sefer (Aho) Bileçen tarafından gözaltına alındı. Sederi / Ücyol Musa Tastekin, Ückoy / Arkah tarafından askeri karakolda (Karakol) röportaj yaptıktan sonra.
Arkah / Ückoy'un köylüleri aşağıda Mardin'deki Yusuf Şaşmaz'ın başına, köy müdürü, keşiş ve vatandaşı hakkında nöbetçiden bilgi almak istediler, onlara hiçbir bilgi verilmedi ve yanlarında avukat bulundurmalarına izin verilmedi.
Faşist Türkiye devleti tutuklanan Süryaniler'i Türkiye'de yasaklı ve terörist bir örgütü desteklemekle suçluyor.
Süryani Halk Meclisleri'nin yazılı açıklamasında: "Faşist Türkiye devleti aktif Süryani'ye karşı özellikle harekete geçti içinde bir yıldırma dalgası Süryani halkının Türkiye'nin bu faşist yöntemleri Süryani Devrimciler'in kaçırılması gibi İstanbul Havalimanı'nda Aktivist Dallala, Süryani Halk Meclisleri'ne yapılan zulüm AKP Türk hükümeti tarafından Almanya'dan eylemciler ve ilahiyatçılar Sami Grigo Baydar, sosyal medyanın Süryani Halk Meclisleri Türkiye'de ve şimdi tutuklama Yasaklı ve terörist bir örgütü desteklemekle suçlanan bir Süryani Ortodoks rahip dahil 3 aktif Süryaniler, sadece servis yap Sol ve entelektüel Süryani'nin Süryani halkı için politik olarak aktif olmasını önlemek ve insan haklarıyla mücadele ediyor.
Derhal tahliye edilmesini talep ediyoruz siyasi olarak gözaltına alınan Süryani ve Türkiye'de devrimciler! "

Süryani Halk Meclisleri  
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı