Bugün - 10 Temmuz 2020 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Dev-Genç Açıklama: 19-22 Aralık Şehitlerini Anıyor, Düşmana Olan Kinimizi 122’lerimizle Biliyoruz

dev genç direnişler okmeydanı

Gündem Haberi - 19 Aralık 2019 Perşembe - 13:52
dev genç direnişler okmeydanı
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Bundan tam 19 yıl önce Türkiye hapishanelerinde benzeri ancak savaşlarda görülebilecek bir vahşetle karşı karşıya kaldık. 28 Devrimci tutsak çeşitli şekillerde katledildi ve etkisi çok uzun yıllar sürecek bir yok etme saldırısı da başlatılmış oldu. Tüm bu vahşetin sebebi Türkiye'deki devrimci mücadeleyi ideolojik olarak bitirmek ve nihayetinde fiziki olarak da tasfiye etmekti. Bu yüzden tamamen emperyalizmin istekleri ve yönlendirmeleri doğrultusunda F tipi hapishaneleri inşa edilmiş, devrimci tutsaklar oralara zorla götürülmeye çalışılmıştır.

Biz düşmanın saldırılarını asla elimiz kolumuz bağlı beklemedik. Elimizde ne varsa onunla direndik, son raddede ise bedenlerimizi direniş silahına çevirdik.

Devrimci tutsaklar faşizmin hapishaneler politikasını tam olarak biliyor ve buna uygun politikalar geliştiriyordu. Faşizm, emperyalist ülkelerin yönlendirmesiyle diğer ülkelerin başarılı sonuçlar alınan F tipi tecrit hapishanelerini ne pahasına olursa olsun Türkiye'de tedavüle koymak, burada tecrit ve tredman uygulamaları ile psikolojik işkenceye bağlı olarak fiziksel işkenceyle devrimci tutsakların ruh sağlığını bozmak, örgütsel boşluklar yaratabilmek, tek tek insanlar üzerinde her türlü işkenceyi yoğunlaştırarak yıldırmak istiyordu. Her şeyin bittiğini, artık faşizmin politikalarına direnilemeyeceğini düşünmemizi ve en nihayetinde emperyalizmin dünya üzerindeki hakimiyetini kabul etmemizi istiyordu.

Saldırı gündeme gelir gelmez her insanımızın görüşü alınmış, saldırının niteliği kavratılmaya çalışılmış ve buna uygun direniş önerileri konuşulmaya başlanmıştır. Ve ' Emperyalizm eğer ya teslimiyet ya ölüm diyorsa, biz de kendi bedenlerimizi silaha çevirecek, ölümlerimizle bu politikasını bozacağız' demişler, Ölüm Orucu direnişinde karar kılmışlardır. Ve tutsaklar süresiz açlık greviyle başladıkları direnişi ölüm orucuna çevirerek devam ettirmişlerdir.

19-22 Aralık katliam saldırısı da bundan sonra gündeme girmiştir. Evet devlet çok beklemeden Türkiye'de devrim umudunu söndürmek için saldırmıştır. Fakat kendi denetimlerinde olan hapishanelere bile zoru zoruna girebilmiş, tutsakların ölümüne direnişiyle karşılaşmıştır.

Hapishanelerin her köşesi tabiri caizse dar edilmiştir onlara. Bu yüzden işleri çok zordu.

19-22 Aralık sadece bir katliam değildir bizim için. 19-22 Aralık esasen bir direnişti. Hem de tarihin gördüğü en büyük sınıf çatışmasını başlatacak bir direniş. Düşmanın ve bizim söylediğimiz şu iki cümle aslında 19-22 Aralık'ı özetler niteliktedir. Düşman ' Ya teslimiyet ya ölüm' demiş, biz İbililerimizle, Fidanlarımızla ' Bir canım var, feda olsun halkıma vatanıma' cevabını vermişizdir. İşte böyle feda eylemleriyle, malta malta, koğuş koğuş, duvar duvar sürdürülen direnişle karşılamıştık onları. Ve moral üstünlük F tipi hapishanelere zorla götürülsek bile bizdeydi.

F tipi hapishanelerde de düşmanın her politikasına karşı direnişler örgütlenmiş, ölüm oruçlarının devam ettirilmesiyle zafere giden yolun önü açılmıştır. 2000-2007 arasında süren Büyük Ölüm Orucu direnişi böyle yaratılmış, böyle kazanılmıştır. Ölümlerden yeniden doğmayı, düşüncelerimizden ne pahasına olursa olsun vazgeçmemeyi ve dört duvar arasında, tecrit kuşatmasında örgütlülüğümüzü korumayı öğrendik. Ve bugün 'dünyada savaşan tek biz varız ' diyebilmemizin sebebi Büyük Direnişimizdir. Bugün hala mücadele edebiliyorsak, bunu Büyük Direnişimize, bu direnişte şehit düşen 122'lerimize borçluyuz.

Bugün 122’ler Yolumuzu Aydınlatıyor! 122lerle açılan yolu yürümekten onur duyuyoruz. Bu yol zaferin yolu, her kilometre taşı şehitlerimizin kanlarıyla örülü bir yol. Tarihimiz boyunca ideolojik ve politik olarak yenildiğimiz görülmemiştir; bu yolda yürüdüğümüz sürece de görülmeyecektir.

Bugün Grup Yorum 122’lerimizden güç alarak direnmektedir. Mustafa Koçak gücünü yine onlardan almaktadır. Nasıl Emperyalizmin kuşatmasını yardıysak işte öylece Mustafa'yı da zulmün elinden alacağız. Büyük direnişimizle Emperyalizmi nasıl yendiysek, buradan aldığımız güçle Grup Yorum'un direnişinin zaferini de tadacağız.

SELAM OLSUN BU TARİHİ YARATAN ŞEHİTLERİMİZE!

SELAM OLSUN 122LERE!

19-22 ARALIK ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

19-22 ARALIK'IN HESABINI SORDUK, SORACAĞIZ!

DEV-GENÇ

 
Anahtar Kelimeler:dev, genç, direnişler, okmeydanı,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Okmeydanı Halk Cephesi: Bu Konser Yapılacak!
AKP'li Zorbaların Saldırısına Uğrayan Şenyaşar Ailesi Duruşmasına Alınmayan HDP'li Vekiller: Kim neyi Gizliyor?
9 Ağustos Grup Yorum Konseri Faşizme Karşı Tek Yürek Çağrısıdır!

9 Ağustos Grup Yorum Konseri Faşizme Karşı Tek Yürek Çağrısıdır!
Armutlu Mahallesi'nde Grup Yorum Konseri Ve Direnişlerle İlgili Yazılama Yapıldı
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatlar Ebru Ve Aytaç  İçin Yargıtay'a Çağrı: Kararını Ver
EDİBE ANNE İÇİN ADALET DİRENİŞİMİZİN 130.GÜNÜ  
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukat Aytaç Ünsal: Sizi Savunduğum İçin Çok Mutluyum
Diğer Başlıklar

Tutsak Avukatlar Ebru Ve Aytaç Ölüm Orucuna Devam Ediyor: Av. Several Ballıkaya Herkese Sesleniyor
Okmeydanı Halk Cephesi: Bu Konser Yapılacak!
AKP'li Zorbaların Saldırısına Uğrayan Şenyaşar Ailesi Duruşmasına Alınmayan HDP'li Vekiller: Kim neyi Gizliyor?
Yunanistan Halk Cephesi Yunan Hükümetinin Baskı Yasalarına Karşı Yürüyüşe Katıldı
9 Ağustos Grup Yorum Konseri Faşizme Karşı Tek Yürek Çağrısıdır!
Armutlu Mahallesi'nde Grup Yorum Konseri Ve Direnişlerle İlgili Yazılama Yapıldı
Köln’de Yapılacak Miting ve Yürüyüşe Çağrı
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatlar Ebru Ve Aytaç  İçin Yargıtay'a Çağrı: Kararını Ver
EDİBE ANNE İÇİN ADALET DİRENİŞİMİZİN 130.GÜNÜ  
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukat Aytaç Ünsal: Sizi Savunduğum İçin Çok Mutluyum
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(77 Online) 0,06ms