Bugün - 14 Ağustos 2020 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Ç.B.’nin ifadesini alan savcı: Ben neden tecavüze uğramıyorum

HASAN BİLGİLİ TECAVÜZ SAVCI

Gündem Haberi - 11 Aralık 2019 Çarşamba - 19:38
HASAN BİLGİLİ TECAVÜZ SAVCI
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Prof. Dr. Hasan Bilgili tarafından cinsel saldırısına uğrayan Ç.B., ilk şikayetini alan polisin kendisine, "Emin misin? Bak bu adam evli", savcının ise, "Ben de kadınım neden tecavüze uğramıyorum" dediğini mahkeme heyetine anlattı.

Ankara’da, sahibi olduğu VCOM hayvan hastanesinde çalışan veteriner hekim Ç.B.'ye 3 Nisan tarihinde cinsel saldırıda bulunmaktan tutuklanan, ardından itiraz üzerine serbest bırakılan Prof. Dr. Hasan Bilgili ve ona yardım eden veteriner Dr. Serkan Durmaz ile Jinekolog Dr. Hüseyin Şenyurt'un yargılandığı davanın ilk duruşması 31. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen aranın ardından devam ediyor.

Bilgili, "nitelikli cinsel saldırı”, “cebir ve tehdit ile hürriyeti yoksun kılma”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından, delilleri yok etmede ona yardım eden veteriner hekimi Durmaz “basit cinsel saldırı”, “alıkoyma, tehdit, hakaret”, “suç delillerini yok etme” suçlarından, Jinekolog Şenyurt ise “delilleri yok etme” suçundan yargılanıyor.

'ADALET ERKEKLERİ KORUYOR'

İfadelerine kaldığı yerden devam eden Ç.B., zorla Jinekolog Şenyurt'un kliniğine götürüldükten sonra, Bilgili'nin kendisine, "Sakın işten çıkmayı düşünme, yoksa beni şikayet etmeyi mi düşünüyorsun?" diyerek işe devam etmesi konusunda ısrar ve tehdit ettiğini belirtti. 5 Nisan 2018'de aylık maaşını aldıktan sonra istifa etmeyi düşündüğünü aktaran Ç.B., "Klinikte devamlı alkol almaları, Serkan Durmaz'ın hayvanlara sürekli şiddet uygulaması beni rahatsız ediyordu" diye konuştu. Durmaz'ın da kendisini şikayet etmemesi yönünde baskı yaparak, "Adalet de zaten hep erkekleri kolluyor" dediğini söyledi.

POLİS: 'BAK BU ADAM EVLİ BARKLI'

Eve geldikten sonra annesiyle birlikte şikayette bulunmak için Yaşamkent Karakolu'na gittiğini belirten Ç.B., karakolda yaşadıklarının daha vahim olduğunu dile getirdi. Ç.B., karakolda şikayetini alan polisin kendisine, "Bak bu adam profesör senin bu adamla ilişkin olabilir mi? Evli barklı adam böyle bir şey yapmış olabilir mi? Klinikte başka herhangi birisiyle bir ilişkin var mıydı? Belki onlar seni Hasan Bilgili'ye anlatmıştır onun da cani çekmiştir" dediklerini söyledi. Bunun üzerine avukat ve psikolog talep ettiğini belirten Ç.B. taleplerinin, "Bu saatte sana avukat psikolog nerede bulalım" denilerek yerine getirilmediğini aktardı.

SAVCI: 'NEDEN TECAVÜZE UĞRADIN?'

Polislerin tavrından dolayı rahat ifade veremediğini aktaran Ç.B. ifadelerine daha sonra savcılıkta eklemeler yaptığını söyledi. Savcının da kendisine, "Ben kadınım sen de kadınsın, bak ben burada tecavüze uğruyor muyum, sen neden tecavüze uğradın? Bak kamera görüntüsünde sanki sen Bilgili'nin koluna girmişsin gibi görünüyor" dediğini söyledi.

AYNI SAVCI: ‘BU SAATTE BAŞINA BUNLAR GELİR’

Ardından müşteki avukatı Arıhan, Ç.B.'nin başından beri derdini anlatmaya çalıştığını ifade ederek, "Bu kadar ağır bir travma. Yaşayan birinden her şeyi aynı anlatması bekleniyor. Savcı ‘her defa ayrı ayrı ifadeyle geliyor, ben zaten bu dosya ile ilgili bir şey yapmak istemiyorum’ dedi. Aynı savcı ‘başka bir cinsel saldırı suçundan alkollü isen bu saate başına bunlar gelir’ demişti. Bizim karakolla ilgili şikayetimiz var. Kendisinin de şikayeti vardı ama takipsizlik yemiş. Adli tıp raporu çok ilgisiz hazırlanmış. Delilsizliğe kurban gidecek bir dosya hazırlanmış" diye vurguladı.

GÖRÜNTÜLER SİLİNMİŞ

Ardından söz alan sanık avukatı Hatice Çağlar, olay gününe dair görüntüleri dosyaya sunduklarını belirtmesi üzerine, mahkeme heyeti, "O görüntülerin kaydı iş yerinde duruyor mu? Devamına ulaşabilir miyiz?" diye sordu. Sanık avukatı Çağlar, görüntülerin silindiğini söyledi.

(M.A)

 
Anahtar Kelimeler:HASAN, BİLGİLİ, TECAVÜZ, SAVCI,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
TAYAD AÇIKLAMA: YÜKSEL’İ GÖZALTILARLA BİTİREMEZSİNİZ!
'Ebru Ve Aytaç'ı Çok Geç Olmadan Serbest Bırakın'
Dev-Genç: Mengele Artığı Doktorlara Bir Ceza İstiyoruz!

Dev-Genç: Mengele Artığı Doktorlara Bir Ceza İstiyoruz!
Aytaç Ünsal'ın Kaleminden; Kim Yaşam Hakkımızı Düşünüyor?
Adalet İçin Ölüm Orucunda Olan Didem Akman'dan Adalet Mücadelesi Veren Kadınlara Çağrı
Ebru Ve Aytaç 83 Milyonun Sesi
Uyuşturucuyla Savaşta Gençlik-TAYAD Röportaj  
Diğer Başlıklar

Leyla Güven: Ülkeyi bu ayıptan kurtarın, tarihte yeterince kara leke var, yenilerini eklemeyin
Avrupa Dev-Gençlilerden Kapitalizmi Anlatan Video
TAYAD AÇIKLAMA: YÜKSEL’İ GÖZALTILARLA BİTİREMEZSİNİZ!
'Ebru Ve Aytaç'ı Çok Geç Olmadan Serbest Bırakın'
Belçika Halk Cephesi: Gözaltılar Tutuklamalar Bizi Yıldıramaz
Dev-Genç: Mengele Artığı Doktorlara Bir Ceza İstiyoruz!
Aytaç Ünsal'ın Kaleminden; Kim Yaşam Hakkımızı Düşünüyor?
Adalet İçin Ölüm Orucunda Olan Didem Akman'dan Adalet Mücadelesi Veren Kadınlara Çağrı
Ebru Ve Aytaç 83 Milyonun Sesi
Uyuşturucuyla Savaşta Gençlik-TAYAD Röportaj  
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(27 Online) 0,13ms