Bugün - 10 Temmuz 2020 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

İZMİR TAYAD'LI AİLELERDEN AÇIKLAMA

İZMİR TAYAD MUSTAFA KOÇAK İKM

Gündem Haberi - 02 Aralık 2019 Pazartesi - 07:39
İZMİR TAYAD MUSTAFA KOÇAK İKM
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

İzmir TAYAD’lı aileler 30 Kasım 2019 cuma günü saat 17:00’de Alsancak Türkan Saylan kültür merkezi önünde bedenini adalet talebiyle ölüm orucuna yatırmış olan Mustafa koçak ve adaletsizliğe karşı hücre hücre eriyen Grup yorum üyeleri için basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Açıklamada Grup Yorum kurulduğu günden bu yana 34 yıldır ezgilerinde ezilen sömürülen, aç bırakılan, halkımızın yanında yer aldı, her daim zalimlerin karşısında olan grup yorum Emperyalizmin, iktidar sahiplerinin faşizmin hedefi olmuştur. Konserleri yasaklanmış üyeleri ya tutuklanmış ya da başına para ödülleri konulmuştur. Grup yorum ’un üzerinde sürekli baskı uygulanmıştır daha dün 29 Kasım akşam saatlerinde çalışma yaptıkları İdil kültür merkezine AKP’nin polisleri tarafından baskın düzenlemiş Grup Yorum yerleri sultan Gökçek, Bergül Varan,Tuğçe Tayyar İşkence ile gözaltına alınmıştır 34 yıllık mazisi olan Grup yorumu susturmaya çalışırsanız çalışın Grup yorum bildiği yolda yoldan Geri dönmeyecektir .Grup yorum halktır susturulamaz. Ardından açıklama ya gün gün, hücre hücre eriyen Mustafa Koçak’ın 150. gün yazmış olduğu mektup okundu, Mektupta bu mektubu sokaklarda yan yana yürüyen kadınlara ve erkeklere, analarımıza babalarımıza, topraktan yaşam çıkaranlara, allı morlu büyüyen çocuklara, adaletin peşinden ayrılmayanlara, acılar dan umut devşirenlere, yarı aç yarı tok yatağa girenlerimize, Halk türküleri söyleyenlere her koşulda ve şartta direnenlere ve Nazım’ında şiirinde dediği gibi umudu olan büyük insanlığa yazıyorum ve bu mektubu memleketime, vatanımızın kendisine yazıyorum... yüksek tepelere, çam ormanlarına, atan bir damar gibi akan nehirlere, ırmaklara ,yeryüzünün sınırlarını çizen yüce dağlara, keskin çizgili boş tarlalara yazıyorum mahkemelerin adaletsizlik dağıttığı bir ülkede tek adalet, adaletsizlik için direnmektir diyerek 1 Temmuz günü çıktığım yola ...Ve bugün açlığımla büyüttüğüm adalet kavgamızın, canım pahasına savunduğun taleplerinin 150. günü ! Günler ilerliyor günler ilerledikçe direnişle büyüyoruz direnişle birlikte insan da büyüyor.

Gün gün eriyen her hücremin aksine ben de büyüyorum.... Onlar ise yaptıkları bu adaletsizliği, haksızlığı, hukuksuzluğu nasıl gizleyeceklerini, halka nasıl anlatacaklarını bilmiyorlar. Çünkü tan yerini ağartan direnişimiz karşısında, suçüstü yakalanmış hırsızlar gibi şaşkınlık ve panik içerisindeler. Tek yapabilecekleri bir şey ise daha fazla baskı, korku tehdit ve sansür. Halbuki bunlar bizi daha da güçlendiriyor.Dahada da kenetleniyor ve büyütüyor....Ve işte tam da bu nedenle onların çaresizliği, halkımızında çaresi büyüyor.Merhamet değil adalet istiyoruz ! Adaletsizlik ve haksızlık alışıldık şey değildir. Bizlerde bunu asla ve asla alışmayacağız! Nasıl ki insan ekmeksiz susuz yaşayamazsa adalet olmadan da yaşayamaz adalet yoksa güneşte yoktur ve kimse güneşsiz yaşayamaz... Bizim vatanımızı da bu kör karanlıklar içine gömdüler ve hepimizi Bu karanlığa mahkûm etmek istiyorlar. Ben de bu adalet adaletsizliğe ve hukuksuzluğa son vermek adına, karanlığa ışık olmak, tan yerini ağırtmak için yatırdım bedenimi ölüm orucuna. Muhakkak ki herkes yaşamak ister ve elbette ben de herkes gibi yaşamak istiyorum ama kendimi bu adaletsizliğe ve hukuksuzluğa mahkum edip yaşamaktansa, adalete ve onuruma sahip çıkarak anlım ak başım dik bir şekilde ölmeyi tercih ederim. Biliyorum çünkü yaşamak mücadele etmektir. Ve ben de yaşamak için mücadele etmeyi tercih ediyorum. Çünkü bizim hayatımızla bu şekilde oynamalarına seyirci kalmak zorunda değiliz biz bu adaletsizliğe mahkum etmelerine seyirci kalmak zorunda değiliz : direnebiliriz onurumuza sahip çıkabiliriz. Ve işte bu yüzden bu mektubu sana yazdım işçi, köylü, memur, öğrenci, çalışan namuslu yiğit insanlar Yummayın gözünüzü tıkamayın kulaklarınızı duyun adalet çığlığımı ve görün hücre hücre eriyişimi... Görün ki sesime ses olup anlatın sağır kulaklara, kör gözlere Anlatın ki,bu ülkede hüküm süren adaletsizlikler son bulsun…

Anlatın ki Adaletin ışığı saçılsın , tan yerleri ağarsın, Anlatın ki adil ve onurlu bir yaşamı birlikte kuralım ...Ve şunu hiç mi hiç unatmayalım :Büyük ya da küçük ama herkesin yapabileceği bir şey var…. zafere olan inancımla umut ve direnç yüklü selamlarımı gönderiyorum umutla kalın belinki sizi hep sevdik sizi çok seviyoruz. Mustafa Koçak’ın mektubu okunduktan sonra açıklamaya son verildi on iki kişi katıldı.

İZMİR TAYAD'LI AİLELER  

 
Anahtar Kelimeler:İZMİR, TAYAD, MUSTAFA, KOÇAK, İKM, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Okmeydanı Halk Cephesi: Bu Konser Yapılacak!
AKP'li Zorbaların Saldırısına Uğrayan Şenyaşar Ailesi Duruşmasına Alınmayan HDP'li Vekiller: Kim neyi Gizliyor?
9 Ağustos Grup Yorum Konseri Faşizme Karşı Tek Yürek Çağrısıdır!

9 Ağustos Grup Yorum Konseri Faşizme Karşı Tek Yürek Çağrısıdır!
Armutlu Mahallesi'nde Grup Yorum Konseri Ve Direnişlerle İlgili Yazılama Yapıldı
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatlar Ebru Ve Aytaç  İçin Yargıtay'a Çağrı: Kararını Ver
EDİBE ANNE İÇİN ADALET DİRENİŞİMİZİN 130.GÜNÜ  
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukat Aytaç Ünsal: Sizi Savunduğum İçin Çok Mutluyum
Diğer Başlıklar

Tutsak Avukatlar Ebru Ve Aytaç Ölüm Orucuna Devam Ediyor: Av. Several Ballıkaya Herkese Sesleniyor
Okmeydanı Halk Cephesi: Bu Konser Yapılacak!
AKP'li Zorbaların Saldırısına Uğrayan Şenyaşar Ailesi Duruşmasına Alınmayan HDP'li Vekiller: Kim neyi Gizliyor?
Yunanistan Halk Cephesi Yunan Hükümetinin Baskı Yasalarına Karşı Yürüyüşe Katıldı
9 Ağustos Grup Yorum Konseri Faşizme Karşı Tek Yürek Çağrısıdır!
Armutlu Mahallesi'nde Grup Yorum Konseri Ve Direnişlerle İlgili Yazılama Yapıldı
Köln’de Yapılacak Miting ve Yürüyüşe Çağrı
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatlar Ebru Ve Aytaç  İçin Yargıtay'a Çağrı: Kararını Ver
EDİBE ANNE İÇİN ADALET DİRENİŞİMİZİN 130.GÜNÜ  
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukat Aytaç Ünsal: Sizi Savunduğum İçin Çok Mutluyum
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(99 Online) 0,09ms