Bugün - 04 Temmuz 2020 Cumartesi
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Grup Yorum’u Susturmaya Alman Emperyalizmin Gücü Yetmez

GRUP YORUM ALMANYA HALK CEPHESİ

Gündem Haberi - 27 Kasım 2019 Çarşamba - 16:26
GRUP YORUM ALMANYA HALK CEPHESİ
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

24 Kasım 2019 Pazar günü Almanya'nın Köln şehrinde yapılmak istenen "Grup Yorumla Dayanışma Konseri" çok demokrat(!) Alman emperyalizmi tarafından mahkemeden karar çıkartılarak salonda yapılması engellendi. Evet salonda engellendi.

Günlerdir hazırlığı yapılan ve bir çok ülkeden sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek olan dayanışma konserinin amacı Türkiye'de bulunan Grup Yorum üzerindeki baskıların, konser yasakların kaldırılması, Grup Yorum'un çalışma yürüttüğü İDİL Kültür Merkezi'nin basılmasının engellenmesi, üyelerinin başlarına konulan ödüllerin kaldırılması gibi taleplerle Açlık grevinde olmasından kaynaklı bir duyarlılık yaratmak ve onların yanlarında olunduğunun ilan edilmesi için yapılmak istenen konser savaşa gider gibi polis ordusuyla gelip konserin yapılacağı salon basıldı.

Duvarlardaki Yorum üyelerinin açlık grevindeki bir deri bir kemik fotoğrafları, Yorum Albümleri, didik didik edilerek, orada hazırlık yapmakta olan insanlar dışarı çıkarılmayıp rehin alınarak, adete terör estirildi.

Sokaklarda Naziler serbestçe eylem yaparken, gazetecileri hedef gösterip ortamı gererken yasaklama çıkarmayan Alman emperyalizmi Grup Yorum'u niye engeller?

Çünkü; tıpkı Türkiye faşizmi gibi Alman emperyalizmi de Grup Yorum türkülerinden, Grup Yorum'un halkın özgürlük, adalet talepli şarkılarından korkuyor. Her yıl yapılmak istenen Irkçılığa Karşı Festivalleri Grup Yorum katılacağı gerekçesiyle engellemeye çalışıp her türlü çabayı harcayıp engelleyemeyince, gelip küçük bir salondaki konserden öç almak istedi.

Tüm donanımıyla sanki büyük bir iş başarmış gibi salona doluşan polisleriyle komik durumuna düşüyor.

Şaşırıyor muyuz bu duruma ebetteki şaşırmıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki "her türlü şiddete karşı “olan Alman emperyalizmi savaş tankları üretmekte, satmakta bir sakınca görmez.

Naziler ellerini kollarını sallayıp sokaklarda eylemler örgütlerken huzur içinde eylemlerini yapsınlar diye onlara barikat olur, suçlarını gizler ama söz konusu devrimciler olduğu zaman aklına Almanya'nın kanunları gelir.

İşte tam da budur Almanya demokrasisi. İzin alınarak yapılan protesto eylemleri bile daha sonra mahkemeye örgüt üyeliği için gerekçe yapılır. Ya da Grup Yorum konseri düzenlemek, bilet dağıtmak, konsere gitmek, hatta pikniğe gidip oraya et götürmek bile örgüt üyeliği için yargılanmayı, oturumların elinden alınmasının gerekçesi olur.

Faşizmin mantığı yoktur sözünde olduğu gibi faşizmin yıllarca en hotlu zorlu zamanlarını yaşamış ders olarak anlatılırken faşizmin anlatılmasının en kolay örneklerinden birini oluşturan Nazilerin anavatanı Almanya’dan çıkacak demokrasi de işte bu kadar oluyor. Çünkü mantık mahkûm edilmiş değil. Çünkü sözde demokrasi adına Nazi uygulamayalar, yabancı düşmanı politikaları çeşitli biçimlerde devam ediyor. Irkçılık her geçen gün daha ciddi bir tehlike olarak Almanya sokaklarında elini kolunu sallayarak, rahatça dolaşıyor.

Bunlar tehlike olarak görülmüyor. Ama bir bağımsızlık şarkısı, bir adalet talepli melodi Alman emperyalizmin en büyük rahatsızlık duyduğu konu haline geliyor. Almanya Grup Yorum türkülerinden ölesiye korkuyor. Konserlere orduyla gelecek kadar korkuyor.

Hatta polislerinin beynini yıkıyor, bu yasak, şu terörist diye dolduruyor. Konseri yasakladıkları günün ertesinde yine Grup Yorum üyelerinin ve Mustafa Koçak'ın taleplerini desteklemek amacıyla Köln Kalk Kapelle de kurulan Çaldır’a gelip taciz ettiler.

Üç aydır Köln'ün çeşitli yerlerinde açılmış olan Adalet İstiyoruz dayanışma çadırının izninde eksikler aradılar. Hatta Ortnungsamt görevlilerini gönderip „gidin eksik arayın “diye bizzat yönlendirdiler.

Ve büyük buluş (!) eksik buldular. Oysa izin veren kurumdan gelen polisler bile bu duruma şaşırdı.

Peki bu kadar çabaya rağmen başarılı oldu mu, engelleyebildi mi konseri. Ebetteki engelleyemedi, Grup Yorum engellemeleri yaratıcılığıyla aşmış, sokaklarda, kamyon kasalarında, olmadı evlerin çatılarında konser vermiş bir müzik grubudur.

Bu sesi susturmaya kimsenin gücü yetmemiştir Alman emperyalizminin de gücü yetmeyecektir. Türkiye faşizmine bu konuda da destek veren bir gün önce Türkiye de yapılacak olan dayanışma konserinin salonunun basılıp oradaki insanların işkenceyle gözaltına alınması gibi Almanya polisi de aynısını yapıyor.

İşte bu kadar demokrattır Alman emperyalizmi.

Ama uyarıyoruz.

Grup Yorum şarkıları milyonların dillerinde bir melodidir orada salonda ya da kapıda biriken yüzlerce insanla sınırlı değildir.

Engellemeye çalıştığınız her konser sizin gerçek yüzünüzü anlatır, burada emeğiyle var olan insanlarımızın öfkesini artırır ve sizi onların gözünde daha da "Gavur" yapar.

O yüzden Grup Yorumla uğraşmaktan vazgeçin, gidin Nazilerle uğraşın.

Çünkü Grup Yorum'u bu tür oyunlarla susturamazsınız. Ne farkınız var Türkiye faşizminden ne farkınız var AKP'nin politikalarından?

Biz söyleyelim onlar açıktan siz ise kendi halkınızı, dünya halkların gözlerini boyamak için daha gizli yapıyorsunuz. Ama konser engellemek gibi girişimleriniz sakladığınız bütün yüzünüzü açığa çıkarıyor. Bakıyoruz size AKP'nin polisiyle aynı şekilde davranıyorsunuz ve biz bir değişiklik göremiyoruz. Gerçekten demokratsanız bu yanlıştan vazgeçin derhal Yorum üzerinde estirmeye çalıştığınız uygulamalardan vazgeçin, Konserlerini Engellemeyin…

Baskılar Yasaklamalar Grup Yorum’u Susturamaz!

Grup Yorum Halktır Susturulamaz!

Türküler Susmaz Halaylar Sürer!

Alman Emperyalizmi Grup Yorumdan Elini Çek!

Grup Yorumu Değil Nazileri Engelleyin!

Halkız Haklıyız Kazanacağız!

Dortmund Halk Cephesi

 
Anahtar Kelimeler:GRUP, YORUM, ALMANYA, HALK, CEPHESİ, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Çorum Katliamı’nın 40’ıncı Yılında Yaşamını Yitirenler Anıldı
Adliyede Göndere Avukat Cübbesi Çekildi: Savunma Teslim Alınamaz!
ARKADAŞ(IMIZ) Z. ÖNGER [*]-  TEMEL DEMİRER

ARKADAŞ(IMIZ) Z. ÖNGER [*]-  TEMEL DEMİRER
Ölüm Orucu Direnişçisi Özgür Karakaya’nın Ferhat Gerçek’e Yazdığı Mektup
Dev-Genç’liler Ölüm Orucu Direnişçileri İçin Fatih’te Kefen Astı
TAYAD'lı Aileler Sultan Kaya ve Hasan Basri Yıldız'ın Tutukluluğuna İtiraz Etti!
ÖHD'li Avukatlar: Ünsal Ve Timtik’in Talepleri Karşılansın
Diğer Başlıklar

UYUŞTURUCUYLA SAVAŞ TV- BU MAHALLE BİZİM- 14. BÖLÜM (TORBACILARI KOLLAYAN POLİS, DEVRİMCİLERE OPERASYON YAPIYOR)
Çorum Katliamı’nın 40’ıncı Yılında Yaşamını Yitirenler Anıldı
Adliyede Göndere Avukat Cübbesi Çekildi: Savunma Teslim Alınamaz!
ARKADAŞ(IMIZ) Z. ÖNGER [*]-  TEMEL DEMİRER
Ölüm Orucu Direnişçisi Özgür Karakaya’nın Ferhat Gerçek’e Yazdığı Mektup
Dev-Genç’liler Ölüm Orucu Direnişçileri İçin Fatih’te Kefen Astı
TAYAD'lı Aileler Sultan Kaya ve Hasan Basri Yıldız'ın Tutukluluğuna İtiraz Etti!
Brüksel’de Halkın Avukatları Ve Özgür Tutsaklar İçin Eyleme Sen De Katıl
ÖHD'li Avukatlar: Ünsal Ve Timtik’in Talepleri Karşılansın
Gülsuyu Halk Cephesi Grup Yorum Konser Çalışmaları
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(40 Online) 0,13ms