Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 11:15
 
Yüksel Direnişinin Sembollerinden Nazan Bozkurt Yazdı: KİM KİMİ AFFEDİYOR?
YÜKSEL DİRENİŞİ NAZAN BOZKURT KHK
Gündem Haberi


10 yıllık Nüfus Memuruyken 23 Ocak 2017'de 683 sayılı Khk ile ihraç edilmiş bir kamu emekçisi olarak; Kanun Hükmünde Kararnamelerle sorgusuz, sualsiz, mahkeme kararı olmadan ihraç edilen tüm kamu emekçilerine sesleniyorum.

Biz kimseden af beklemeyeceğiz! Onlar isimlerimizi çarşaf çarşaf internette yayınladılar! ''Terör örgütleriyle irtibatlı, iltisaklı'' olduğumuzu ihraç listeleriyle tüm ülkenin gözüne sokarak bizi açık hedef haline getirdiler! Bunu gururuna yediremeyen 100'e yakın kamu emekçisi intihar etti!

Ailesini geçindirmek için inşaatlarda çalışan Öğretmenlerimiz, inşaatlardan düşüp can verdikten sonra işlerine iade edildi! ''Peki hayatlarına kim iade edecek'' diye soran olmadı! Tadilatında çalıştığı evde üzerine duvarın çökmesiyle hayatını kaybeden Aslan Durman Öğretmen'in geride kalan çocuklarına sordunuz mu ''babanızı sizden alanları affediyor musunuz'' diye?

Kazım Öğretmen, ihraç edildikten sonra Samsun'a, baba evine dönmüştü. Dersanelerde çalışması bile engellendiği için başka işler arıyordu. ''Düzce'de bir inşaat işi var'' dediler. Hiç yüksünmedi. Kalkıp gitti Düzce'ye. Kazım Öğretmen, artık inşaat işçisiydi! Ama uzun sürmedi. Asansörün altında kalarak can verdi o inşaatta! Öldükten sonra beraat etti! Beraat ettiğinde artık YAŞAMIYORDU!!!

Eyüp Cabar Öğretmen, ihraç edildikten sonra öğrencilerini özlemeden geçirdiği bir günü bile olmamıştı. Sonunda kalbi buna dayanamadı, kalp krizi geçirdi!

Anlatayım mı daha?

Sevgi hemşirenin 2 çocuğu vardı, üçüncüye hamileyken kendi gibi ihraç edilmiş eşiyle birlikte lojmandan atıldılar. En yakın arkadaşları selam vermez oldu. O'nu görünce yolunu değiştiriyordu tüm ''sevdikleri..'' Daha fazla dayanamadı. Kendini astı Sevgi hemşire! Bir anneye ne yapılır da çocuklarını bırakıp intiharı seçer? Bir düşünün istiyorum sadece, lütfen düşünün SADECE..

Benle aynı yaştayken hayatını kaybeden Tacettin Öğretmen, en çok içimi yakanlardan.. İki küçük yavrusunun, babalarının öldüğü o hastanenin önündeki o fotoğrafları, o bakışları, gözümün önünden asla gitmeyecek! Kanser hastalığı en son evreye gelene kadar tedavisi engellenmiş bir tutukluydu Tacettin Öğretmen. Hapishane idaresi, O'nu öldürene kadar tedavisine engel oldu.

Peki Halime Öğretmen'i hatırladınız mı? Gözaltında tutulduğu 15 gün boyunca ilaçları verilmedi! Raporlu olduğu halde ilaçlarını vermedikleri Halime Öğretmen, tutuklanıp götürüldüğü Tarsus Hapishanesi'nde hayatını kaybetti! Bebekleriyle birlikte tutuklanan anneleri bildiniz mi peki?

Anne babası tutuklanmış, ANTİ DEPRESAN KULLANAN 3 YAŞINDAKİ çocuğu hatırladınız mı?

''Darbe yaptın'' diyerek, olmayan delillerle müebbet hapis cezası verilen 19-20 yaşındaki erleri, öğrencileri hatırladınız mı?

Hani ''ben evladımı 13 yaşında devlete teslim ettim, terörist olduysa siz yapmışsınızdır'' diyen anneyi, ağzını her açtığında gözaltına aldıklarını hatırladınız mı?

Anlatayım mı daha?

Ya da siz anlatın. Herkes anlatsın, hukuksuz KHK'ların nelere mal olduğunu.. Herkes içinden geçeni anlatsın ama kimseye yalvarmasın hiçbir KHK'lı..

Meriç'te boğulan bebeklerin ahı hepimizin boynunda hesap sormak için bir borçken, kim kimi affediyormuş?

İhraç edildikleri için yurtdışında tedavi göremeyen kanser hastalarının vebali bizim de boynumuzda değil mi sessiz kaldığımız her gün? İşimizi istediğimiz alanlarda kemiklerimiz kırıldı bizim. Saçlarımız yolundu. ''Beni okutmadılar, istiyorum ki siz okuyun'' diyen, sırf bizi okutabilmek için evlere temizliğe giden anneme polisler küfretti orda!

Ağzımızın içine zehirli gaz boşalttılar! Ev hapsi verdiler, komplolar kurup tutukladılar, milyonlarca lira para cezası kesip binlerce kez gözaltına aldılar bizi, sırf işimizi geri istediğimiz için!

Nuriye ve Semih, açlık grevi yaptıkları 324 gün boyunca her gün hücre hücre eridiler de kimseye yalvarmadılar!

Kim kimi affediyormuş, ne münasebet!!!

Bunca zulmün, bunca acının, bunca hukuksuzluğun müsebbibi siyasi iktidar değil midir zaten?

Bir de onlar mı bizi affedecekmiş? Daha neler?!

BİZ AFFETMİYORUZ ONLARI, BİZ!

Bize yapılanları unutup o zalimleri affedersek, hangi yüzle bakarız soframızdaki ekmeğe? Onları affedersek şayet, anamızın ak sütü utansın bizden! Meriç'te boğulan bebekler tükürsün yüzümüze!

BİZ AFFETMİYORUZ! AFFETMEYECEĞİZ! 

 NAZAN BOZKURT

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı