Bugün - 13 Temmuz 2020 Pazartesi
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Avusturya Halk Cephesi Açıklama: ‘Kronen Zeitung’ Yalancı, İftiracı ve Tetikçidir

AVUSTURYA HALK CEPHESİ KRONEN ZEİTUNG

Gündem Haberi - 12 Kasım 2019 Salı - 12:01
AVUSTURYA HALK CEPHESİ KRONEN ZEİTUNG
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

‘Kronen Zeitung’ Yalancı, İftiracı ve Tetikçidir

25 Ekim 2019 tarihinde gazetenin manşetinde ‘büyük habercilik’ örneği bir başlık yazar Christoph Budin, “Terörün Finans Şefi Avusturya’da Yaşıyor, Hukuk Devleti Pes Etti: ‘Sınırdışı etmek mümkün değil’

İç sayfada bir sokağın fotoğrafı ve 14 yaşındaki bir çocuğun katillerini koruyan savcının rehin alınma fotoğrafı. Ayrıntılarda ise Almanya’nın adaletsiz bir şekilde 6 yıl boyunca tutsak ettiği bir devrimcinin isim verilmeden hedef gösterilmesi var. Yetmiyor FPÖ’lü Belediye Başkan Yardımcısı ırkçı Dominik Nepp’ten de destek alınıyor.

Avusturya Yabancılar Dairesi kendi sorumluluğunda olan dosyayı illegal bir şekilde gazeteye ve gazeteciliği şaibeli Budin’e teslim ediyor. ‘Bakın Avusturya devleti o kadar başıboş kalmış, öyle çaresiz kalmış ki böylesi insanları bile barındırır hale gelmiş.’ çarpıtmasıyla haber yaptırıyor. Gerici, ırkçı, yabancı düşmanı politikaları daha da hakim hale getirmeye çalışıyor.

Evet Almanya, Avrupa’da faşist AKP Hükümeti ve Faşist Erdoğan’ın talebi ve rüşvetiyle devrimci avındadır yıllardır. Habere konu olan devrimci Avusturya’da tutuklanıp Almanya’ya iade edilmiş ve adaletsiz bir biçimde 6 yıl boyunca tecrit koşullarında tutsak edilmiştir. Kronen Zeitung, Christoph Budin ve Yabancılar Dairesi yalan söylüyor. Suçlamalar ve Cezaya konu olan somut hiçbir suç yoktur. Suç delili olan konserler vardır, tatil kampları vardır. Türkiye’de bile yasal olarak yayınlanan dergiler vardır. Kendi yasalarına uygun olarak kurulan ve Avrupa’da yaşayan yabancıların sorunlarına eğilen derneklerin çalışmaları vardır. O dernekler ki, en temel çalışma alanları ırkçılığa, yabancılaşmaya, uyuşturucuya karşı mücadeledir. Gençlerimiz yozlaşmasın, Anadolu’dan gelen halkımız burada yaşadığı ülke halklarıyla kardeşçe bir arada yaşayabilme ve üretebilme koşullarına sahip olsun, onurluca yaşasın diye önüne programlar koyar, uygular.

Tüm bunlar Erdoğan’ın verdiği rüşvet karşılığında Avrupa’da yaşayan devrimciler için delil sayılıp yıllarca cezalar yağdırılıyor. İŞİD’li katillerin bile tutulmadığı ağır koşullarda tutuklu kalıyor, onların almadığı kadar yüksek cezalar alıyorlar. Konser ve Dernek faaliyetlerinden devrimcilere 6 yıl ceza veren heyet, kesilmiş insan kafasıyla fotoğraf çektiren İŞİD’lilere 4 yıl 8 ay veriyor mesela. Avusturya’da neler oluyor; mesela milyarlarca euro kara para aklanıyor, bunların finans şefleri kimler? Hangi bankalar, hangi politikacılar, hangi gazeteler / gazeteciler aklıyor bunları? Rüşveti kim alıyor, kime veriyor? Avusturya kime silah satıyor, o silahlar hangi halkların katledilmesinde kullanılıyor? Bunların Şefleri kimler? Irkçı Strache ve onun gibi diğer faşistler hangi kirli işler ve işbirlikleri içindeler? Bunları yazın gazetenizde kolaysa.

Nazileri bu kadar çabuk unutmadı Avrupa halkları, devrimciler ise ne onları ne onların işbirlikçilerini unutmaz zaten. Almanya devletinin adaletsiz yargılamalarının konusu ve hedef gösterilen devrimcinin yaşamı bütün bu yukarda ki yalancılar tarafından ayrıntısına kadar bilinmektedir. Ancak buna rağmen yalan söylemekten, hem yalan haberlerine konu ettikleri devrimcinin, hem kaldığı evin diğer fertlerinin canını tehlikeye atmaktan çekinmemişlerdir. Başlarına gelebilecek her türlü saldırının sorumlusu başta Yabancılar Dairesi olmak üzere, Kronen Zeitung ve Christoph Budin’dir.

Yalan söylüyorlar, ortada ne bir TERÖR FAALİYETİ var, ne bir FİNANS ŞEFLİĞİ durumu var, ne de Avusturya Devleti’nin MÜSAMAHASI var.

Kazanılan hakların gaspı, adaletsiz bir yargılama, AKP faşizminin desteklenmesi var.

Kışkırtıcı ve Tetikçiler; somut bir olay olmadan yaptıkları bu haber kendi pis ırkçı emelleri için yapılmış, yaptırılmıştır. Ve kendilerinin tam tersi, ırkçılıkla mücadelede yer alan, Türkiye’deki faşizmi ve emperyalist Avrupa devletlerinin AKP ve Erdoğan’la olan ilişkilerini gözler önüne seren insanları hedef göstermişlerdir.

Yabancılar Dairesi suç işlemiş, elindeki dosyaları yalan haber yapsın diye yalan haberde ustalaşmış Kronen Zeitung’a ve onun ŞEF’lerinden Christoph Budin’e vermiştir.

Kronen Zeitung haberlerini yalanlamak ve gazetelerinde aynı şekilde yer ayırarak haberin muhataplarından özür dilemelidir, Budin’i görevinden almalıdır.

Christoph Budin gazeteci değil, burjuva ırkçı politikalarının bir maşasıdır.

Avusturya Halk Cephesi

HALKIN SESİ TV

 
Anahtar Kelimeler:AVUSTURYA, HALK, CEPHESİ, KRONEN, ZEİTUNG,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
PARTİZAN: ÖLÜM ORUCU DİRENİŞÇİLERİNİN TALEPLERİ MEŞRUDUR
SURUÇ KATLİAMI İÇİN 'ADALET ZİNCİRİ'
ÇAYAN HALK CEPHESİ AÇIKLAMA

ÇAYAN HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yunanistan Hapishanesindeki Tutsaklardan Ölüm Orucu Direnişçileri İçin 1 Günlük Destek Açlık Grevi
4 Savcı Cinayeti Değil Şenyaşarlar'ın Nereye Gömüldüklerini Araştırmış
12 TEMMUZ DİRENİŞİ
Okmeydanı Halk Cephesi: Ülkemizdeki Her Türlü Pisliğin Sahibi De Hamisi De AKP Faşizmidir
Diğer Başlıklar

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ: DURUŞMAYA ÇAĞRI
PARTİZAN: ÖLÜM ORUCU DİRENİŞÇİLERİNİN TALEPLERİ MEŞRUDUR
SURUÇ KATLİAMI İÇİN 'ADALET ZİNCİRİ'
ÇAYAN HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yunanistan Hapishanesindeki Tutsaklardan Ölüm Orucu Direnişçileri İçin 1 Günlük Destek Açlık Grevi
4 Savcı Cinayeti Değil Şenyaşarlar'ın Nereye Gömüldüklerini Araştırmış
12 TEMMUZ DİRENİŞİ
Okmeydanı Halk Cephesi: Ülkemizdeki Her Türlü Pisliğin Sahibi De Hamisi De AKP Faşizmidir
Nancy’de Bir Haftalık Destek Açlık Grevi Yapılacak
Halkın Avukatları Ve Özgür Tutsaklar İçin Belçika'nın Başkenti Brüksel'de Eylem 
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(35 Online) 0,06ms