Haber Detayı
25 Temmuz 2021 - Pazar 22:02
 
48 Barodan Yeni Şafak'ın 'Tetikçi' Manşetine Tepki
Gündem Haberi


48 ilin barosu, ırkçı saldırılara karşı ortak açıklama yapan 15 baroyu hedef gösteren Yeni Şafak gazetesini kınadı.  
 
Diyarbakır, Van, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’nın da aralarında bulunduğu 48 baro, ırkçı saldırılara karşı ortak açıklama yapan 15 baroyu hedef alan Yeni Şafak gazetesine tepki gösterdi. 48 baronun ortak açıklamasında, “Nefret diline ve ayrımcılığa karşı çıkmanın Avukatlık Kanunu’nun barolara yüklediği hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını korumak görevi kapsamındadır. Baroların eleştirdiği bu ayrımcı dil ve nefret söylemi bu kez 23 Temmuz 2021 tarihinde bir gazetenin provokasyonunda kendini göstermiştir. Bu gazete tarafından yayınlanan ve 15 il barosunu hedef gösteren yazı bir haber değil, üslubu ve içeriği ile halkı kin ve düşmanlığa sürükleyecek, kaos yaratacak bir propaganda malzemesidir. Bu durum, kişi ve kurumların iftiralarla hedef haline getirilmesindeki cüretin yazıya dökülmüş halidir" denildi. 
 
BAROLARA DESTEK
 
Açıklamada, devamla şu ifadelere yer verildi: “Ancak bu yazıyı yazanlar unutmasınlar ki; hukuk kurumları olan barolar hiçbir gözdağına boyun eğmeyecek, gerçekleri dile getirmekten asla vazgeçmeyecektir. Bu ve benzer üslup ve yöntemlerle halkın haber alma hakkını istismar ederek baroları hedef haline getiren söz konusu yayın organını kınıyor, yargı önünde hesap vermeleri için konunun takipçisi olacağımızı ve açıklama yapan barolarımızın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna bildiriyoruz.”
(M.A)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 48, Barodan, Yeni, Şafak'ın, 'Tetikçi', Manşetine, Tepki,
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı