Bugün - 12 Temmuz 2020 Pazar
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

AKP Faşizmi, Ülkemizi 'Ulusal Güvenlik Politikaları' Adı Altında Cinayetler, Uyuşturucu, Kumar ve Fuhuş Cenneti Haline Getirdi

AKP FUHUŞ MAFYA UYUŞTURUCU HALK CEPHESİ

Gündem Haberi - 12 Eylül 2019 Perşembe - 16:12
AKP FUHUŞ MAFYA UYUŞTURUCU HALK CEPHESİ
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Düzenin Tetikçisi Süleyman Soylu Atıp Tutuyor, Onu Yine Düzenin Kalemşörü Hıncal Uluç Yalanlıyor.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu 8 Eylül Pazar günü Cnnturk kanalında yayınlanan “hafta sonu” adlı programda Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Cinayetlerin Faili AKP Faşizmidir!

Program çeşitli sorularla sürerken, Süleyman Soylu, gündemde olan cinayet vakaları ilgili bir soruya cevaben ''özellikle kadın cinayetlerinde artış'' yaşandığını kaydederken şunları da ekliyor; “Özellikle mart sonu itibarıyla, dönemsel bir yükseliş mi yoksa farklı bir sebebi mi var. Geçen yılki yüzde 25'lik düşüş, bizi farklı bir umuda götürmüştü. Bu trendde bazı yıllarda ciddi yükselişler, bazı yıllarda da ciddi düşüşler gördüğümü ifade edebilirim.”

Süleyman Soylu, öyle konuşuyor ki, işlenen cinayetlerde yitip giden sanki can değil, soğan patates. Sanırsınız ki, bir ekonomist ya da bir ziraat odası başkanı konuşuyor. Ve bu sene soğan ve patatesin neden bu kadar yükseldiğine dair rekolte analizi kasıyor. Soylu'nun soruya verdiği cevap aslında yarattıkları yozlaşmayı üstlerinden atmak için dikkatleri farklı yöne çekme girişiminden başka bir şey değildir. Evet, yarattıkları pisliği örtmek için ne kadar çabalarsa, çabalasın içine düştüğü şey tabiri bizce caizdir, bok çukurudur. İş bu ya içine düşen debelenir. Bok çukurunun içinde debelenmektedir, Süleyman Soylu. Bütün bu yaşananlar düzenin halkarımıza karşı yürttüğü bilinçli yozlaşma saldırılarının olağan bir sonucudur. Soylu bu anlamda göstermemeye çalışsada durumdan gayet memnundur.

Soylu devam ediyor diyor ki, “Güvenlik teknolojileri konusunda dünyanın en iyilerindeniz. Bütün bu kapasitelerimiz yükseliyor. Arama kontrol noktalarındaki teknik kapasitelerimiz yükseliyor. Yüz tanıma noktasında görmüş olduğum bir şey var. Sadece bir şey söyleyeyim; bir saniyede yüz bin fotoğraf tarıyor bizimkiler.“ Pehh! Utanmaz herif, hergün işlenen onca cinayete, gaspa, uyuşturucu ve kumar vakalarına rağmen yinede böbürlenebiliyor.

Peki, bahsettiği ileri teknoloji güvenlik unsurları gerçekten halk için mi? Hayır, tabiki de. Soylu'nun sahip olduklarını dile getirerek iştahla anlattığı güvenlik teknolojisi halkın güvenliğini alma gibi bir fonksiyonu yoktur. Böyle bir teknoloji var ama insanlarımızı daha fazla ölmeye, zehirlenmeye devam ediyor. Oysaki halkımıza programda allı ballı olarak anlattığı bu teknolojik unsurlar halkın değil, tamamen egemenlerin huzuru içindir.

Düzenin temsilcisi iktidarlar güvenlik ihtiyaçlarını halk için değil, faşist diktatörlüğü tehdit eden güçlere göre programlar ve hayata geçirir. Ülkemize çöreklenmiş olan emperyalizm işbirlikçisi bir avuç dolar milyarderinin oluşturduğu oligarşinin güvenliğini esas alır, yasalar onlar için yapılır ve uygulanır. Faşist diktatörlük için 'kadın cinayetleri'nin ya da çeşitli adi suçların artışı sayısal bir veriden ibarettir. Soylu işte tam da bunu yapmaktadır. Onun anlatımındaki iştahın tek sebebi işbirlikçi oligarşi'den aferin almak içindir. Köylü kurnazıdır. Yaptığı bir bakıma teknolojik hamleleri 'halkın güvenliği' diye gösterip aslında bir taşla iki kuş vurma cinliği de sayılabilir.

Umurlarında Olan Halk Değildir, Yoğunlaştıkları Tek Konu Kendilerini Var Etme Üzerinedir

Şu bir gerçek ki, İnsanlarımızı suça iten şartlar ortadan kaldırılmadığı sürece bu tür adi vakalara hiç bir teknoloji işlemez, engel koyamaz. Çaresizleştiren, yoksul bırakıp, eğitimsizleştiren bir düzenin yozlaşmaya çözümü yoktur. Çözüm olarak sunduğu her yol, var olan krizi daha da arttıracaktır. Halk umurlarında değildir, tek konu talan düzenlerinin bekasıdır. Dolayısıyla talandan, yalandan, dolandan beslenen bir düzenden yozlaşmayı bitirecek adımlar atmasını beklemek saflık olur. Düzen insanlar birbirine güvenmesin, komşu komşuyu tanımasın, herkes kendi derdine düşsün vb gibi bencillik temelinde ilerleyen ilişkilerle kendisini büyütür ve sağlama alır. Bilinir ki, kimsenin kimseye güvenmediği, bencilliğin öncel olduğu bir toplumda birlik beraberlik duygusu körelir. Birlik ve beraberlik duygusunun köreldiği, bencilliğin arttığı toplumlar hak hukuk hürriyet taleplerinede kayıtsız kalacaktır. AKP faşizmi de bunu istemektedir, talan çarklarını rahat rahat çevirmek için.

Ancak, Bir Düzen Silahşörü Duruma İtiraz Ediyor

Yandaş medyanın bir kalemşörü bu pespaye duruma baş kaldırmış gözüküyor. Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç 11 Eylül Çarşamba günkü köşesinde yozlaşmada gelinen noktayı özetliyor. Köşesine Taksim tramvay durağında iki gün önce bir gencimizin gaspçılar tarafından “İstediği iki şişe bira parasını vermediği için” öldürülmesini taşıyan Uluç, “Söyleyin bana şimdi, Halit'in katili Emra mı, yoksa?. “ diye doğru cevabı aramaya koyuluyor.

Uluç, önce hakim ve savcıların yasaları rastgele uyguladığından dem vuruyor, yazısında. Doğrudur, o hakim ve savcıları halkın her sorununa koşan adalet savaşçısı avukatlara, emperyalizme karşı bağımsızlık, faşizme karşı demokrasi diyen devrimcilere hem de tek bir delil olmadan keyfi olarak verdiği hapis cezalarından biliyoruz. Uluç, yazısına devam ederken bir nevi Soylu’nun bir kaç gün öncesindeki iddialarına cevap vermiş oluyor. Çelişkilerine yenik düşerekde olsa bir tarafından bağlı olduğu pislik düzenini ifşa etmeye devam ediyor ve ekliyor, “Yoksa, Beyoğlu'nu, İstiklal Caddesi'ni uyuşturucu müptelaları ve satıcılarına teslim eden, can güvenliğimizi sıfırlayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü mü?.”

Pislik Düzeni Değişmelidir! Pisliği Ancak Devrim Temizler!

Evet, pisliğin yegane temeli Oligarşinin şimdiki temsilcisi AKP faşizmi ve onun emrindeki kolluk güçleridir! Düzen ülkemizdeki bütün pislikerin faili ve hamisidir Bu düzen yıkılmadan yerine halkın iktidarı kurulmadan talan,yalan,dolan da sürecektir.

Düzenin bize dayattığı kendi başınacılığı üzerimizden savmak sorunlarımıza karşı birlikte hareket edelim. Tek yol devrim. Bu düzlemde tüm halkımızı devrim için örgütlenmeye halkın kendi sorunlarını kendisinin çözmek için bir araya geldiği Halk Meclis’lerinde birleşmeye çağırıyoruz.

Örgüt, Pislik Düzeninin Kabusudur!

Faşizmle Yönetilen Bir Düzenin Panzehri, Örgüttür. Örgütlü Hareket Etmektir. Pisliği Devrim Temizler!

Devrim İçin Halk Meclisleri'nde Birleşelim, Mücadele Edelim, KAZANALIM!

OKMEYDANI HALK MECLİSİ

 
Anahtar Kelimeler:AKP, FUHUŞ, MAFYA, UYUŞTURUCU, HALK, CEPHESİ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
4 Savcı Cinayeti Değil Şenyaşarlar'ın Nereye Gömüldüklerini Araştırmış
12 TEMMUZ DİRENİŞİ
Okmeydanı Halk Cephesi: Ülkemizdeki Her Türlü Pisliğin Sahibi De Hamisi De AKP Faşizmidir

Okmeydanı Halk Cephesi: Ülkemizdeki Her Türlü Pisliğin Sahibi De Hamisi De AKP Faşizmidir
Nancy’de Bir Haftalık Destek Açlık Grevi Yapılacak
Türkiye Hapishaneler Tarihinde Açlık Grevleri – 1
Özgür Tutsak Yıldız Keskin 9 Ağustos'ta Yenikapı Meydanındaki Grup Yorum Konserine Afiş Hazırladı!  
Ankara’da Ebru ve Aytaç’ın Da Sesiydik! 
Diğer Başlıklar

Yunanistan Hapishanesindeki Tutsaklardan Ölüm Orucu Direnişçileri İçin 1 Günlük Destek Açlık Grevi
4 Savcı Cinayeti Değil Şenyaşarlar'ın Nereye Gömüldüklerini Araştırmış
12 TEMMUZ DİRENİŞİ
Okmeydanı Halk Cephesi: Ülkemizdeki Her Türlü Pisliğin Sahibi De Hamisi De AKP Faşizmidir
Nancy’de Bir Haftalık Destek Açlık Grevi Yapılacak
Halkın Avukatları Ve Özgür Tutsaklar İçin Belçika'nın Başkenti Brüksel'de Eylem 
Türkiye Hapishaneler Tarihinde Açlık Grevleri – 1
Özgür Tutsak Yıldız Keskin 9 Ağustos'ta Yenikapı Meydanındaki Grup Yorum Konserine Afiş Hazırladı!  
Ankara’da Ebru ve Aytaç’ın Da Sesiydik! 
Av. Behiç Aşçı'nın Büyük Ölüm Orucu Direnişi Sürerken Sempozyumda Yaptığı Konuşmadan... 
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(89 Online) 0,09ms