Bugün - 25 Mayıs 2020 Pazartesi
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

Almanya’da tutuklanan üç devrimci için mahkeme önünde eylem düzenlendi

TKP/ML almanya devrimci tutsaklar

Gündem Haberi - 10 Temmuz 2019 Çarşamba - 09:31
TKP/ML almanya devrimci tutsaklar
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Almanya’da çok sayıda kurum, TKP/ML davasından 25 Haziran’da yeniden tutuklanan 3 devrimci için Münih Mahkemesi önünde bir eylem ve basın açıklaması düzenleyerek tutsak devrimcilere özgürlük istediler.

8 Temmuz’da Münih Yüksek Bölge Mahkemesi önünde saat 12.30’de başlayan basın açıklamasına kalabalık bir kitle katılarak tutuklamaları protesto etti.

Partizan’ın çağrı yaptığı mitinge katılan kitle, miting öncesi duruşma salonuna girerek yapılan duruşmayı takip etti. Duruşma sırasında mahkemeyi izleyen kitle, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Yaşasın devrimci mücadelemiz”, “Yaşasın uluslararası devrimci dayanışma” sloganlarıyla Münih Mahkeme salonunda devrimci sloganları haykırarak devrimci tutsaklara dayanışma mesajı verdiler.

Saat 12:30’da başlayan Mitingde Courage, MLPD, SYKP, PARTİZAN, ASM, AGEB, İTİF, ATİGF, MOR-KIZIL KOLEKTİF, 8 Mart Kadın Platformu Nürnberg temsilcileri tutsakları sahiplenen ve Alman emperyalizminin saldırgan politikalarını yargılayan içerikte Almanca ve Türkçe konuşmalar gerçekleştirip, katılım sağlayarak devrimci dayanışmanın güzel bir örneğini sergilediler.

Basın açıklamasında tutsak avukatlarından Sami Solmaz’ın avukatı Roland Meister dava sürecine yönelik konuşmasında ve son tutuklamalarda gösterilen gerekçelerin tutarlı bir yanı olmadığına dikkat çekerek, politik sebeplerle sürdürülen bu davanın devrimci ve komünist örgütlere yönelik saldırı niteliği taşıdığını belirterek tutsakların devrimci selamlarını iletti.

Avukat Roland Meister’in konuşması sonrası ”Devrimci Tutsaklar onurumuzdur”, “129 b yasalarına son“ sloganları güçlü şekilde haykırıldı.

Devrimci-demokrat kurumlar Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB), Mor-Kızıl Kollektif, İsviçre Türkiyeli İşçiler Federasyonu (İTİF), Avusturya Türkiyeli İşçi Gençlik Federasyonu (ATİGF), Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon), Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK), Almanya Kürdistanlı Topluluklar Konfederasyonu (KON-MED), Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi SYKP-Avrupa (SYKP), Almanya Marxsist- Leninist Partisi ( MLPD), Prolos Nürnberg, İşçilerin Birliği Halkların Kardeşliği Platformu (BİR-KAR-Avrupa), Redaktion Klassenstandpunkt (Sınıf Dayanışması-Almanya), Emek Partisi Avusturya (PDA), Avusturya Komünist Gençlik/Komünist Öğrenciler Birliği (KJO/KSV), Kızıl Cephe Kolektifi – Avusturya (Rot Front Kollektiv), Komünist Sendikal İnisiyatif Enternasyonal (KOMintern), Kürdistan Komünist Partisi (KKP), Avrupa Sürgünler Meclisi (ASM), Mücadele Birliği Platformu ve Devrimci Cephe, Almanya’da TKP/ML davasından yeniden tutuklanan 3 devrimci “Dr. Banu Büyükavcı, Dr. Sinan Aydın, Sami Solmaz ve tüm politik tutsaklara özgürlük” için yaptıkları ortak açıklamada; 15 Nisan 2015 tarihinde, Alman devleti ve Türk devletinin işbirliği ile Almanya merkezli olarak gerçekleştirilen uluslararası bir operasyonda, TKP/ML üyesi oldukları iddiasıyla 10 devrimcinin hukuksuz ve anti-demokratik bir şekilde tutuklandığına dikkat çekerek, devrimci tutsaklara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sahip çıkacaklarını belirten kamuoyuna yönelik ortak bir açıklama yayınlamışlardı.

 
Anahtar Kelimeler:TKPML, almanya, devrimci, tutsaklar,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Banu Özdemir’in Tutuklanması İçin Soruşturma Maddesi Değiştirildi
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatların Ailelerinden Açıklama (VİDEO)
SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA

SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yüksel Direnişi 1292. Gün Akşam Açıklaması
AKP HUKUKU BÖYLE İŞLİYOR: SAVCI İFADE ALMADAN (YİNE) TUTUKLAMAYA SEVK ETTİ
AKP Bekçilerinden İşkenceden İşkence Beğen! Ankara'da Bekçi İşkencesi...
Aynı Mezarlığa 3’üncü Saldırı
Diğer Başlıklar

ÇHD'li Avukatların Adil Yargılanma Hakkı İçin İmza Kampanyası
Avrupa Dev-Gençliler Olarak Bütün Ailelerimizin Ve Gençlerimizin Bayramını Kutluyoruz
Banu Özdemir’in Tutuklanması İçin Soruşturma Maddesi Değiştirildi
Ölüm Orucundaki Tutsak Avukatların Ailelerinden Açıklama (VİDEO)
Adalet İstemi Bedel Ödemeden Olmaz
SARIGAZİ HALK CEPHESİ AÇIKLAMA
Yüksel Direnişi 1292. Gün Akşam Açıklaması
AKP HUKUKU BÖYLE İŞLİYOR: SAVCI İFADE ALMADAN (YİNE) TUTUKLAMAYA SEVK ETTİ
AKP Bekçilerinden İşkenceden İşkence Beğen! Ankara'da Bekçi İşkencesi...
Avrupa'da Süryani Halk Meclisleri Avukat Mathes Breurer İle Röportaj Yaptı
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(98 Online) 0,25ms