Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 07:33
 
Okmeydanı Halkı Çocuk Tacizcilerine Karşı Namusuna Sahip Çıkıyor
halk meclisi okmeydanı
Gündem Haberi


Okmeydanı halkı, çocuk tacizcilerine karşı namusuna sahip çıkıyor. Tacizlere, tecavüzlere karşı susmayalım. ​bugün komşumuza yarın bize. Susma sustukça sıra sana gelecektir.

Çocuk Tacizleri, Tecavüzleri AKP İktidarıyla Meşrulaştı, Üstüne Üstlük Bir de Koruyorlar.

Okmeydanı Halkı, AKP Polisi Tarafından Korumaya Alınan Tacizcinin Bulunduğu Akrep Aracının Önüne Barikat Oldu!

'Bu ülkede adalet yok!' 'Bugün giriyor, yarın çıkıyor' 'Onu bize verin, cezasını biz verelim!'

Okmeydanı 2 Temmuz Salı günü Piyalepaşa mahallesi Kaan sokakta bulunan bir terzihane de gerçekleşen bir taciz zinciri vakasıyla sarsıldı.

Okmeydanı halkı, akşam saatlerinde küçük kız çocuklarının işyeri sahibi tarafından taciz edildiği iddiası somutlanıp anlaşıldıktan hemen sonra tacizciden hesap sormak için işyeri önünde birikmeye başladı. Tacizci, hesap sorulacağı kaygısıyla kendisini bir odaya kitlerken, halk öfkesini işyerinden çıkarmaya başlamıştı bile. Bu sırada adına akrep denilen zırhlı iki araç olay yerine hızla gelerek tacizciyi işyerinden çıkardı ve akrep aracına soktu. Okmeydanı halkı polisin tacizciyi koruma altına almasına sert tepkilerle yanıt verirken, 'ülkede adalet yok!' 'bugün girer, yarın çıkar' vb. gibi serzenişlerinde bulundu. Ardından 'onu bize verin cezasını bizi verelim' diyerek polis araçlarının önünde geçti. Akrep araçlarının önünde yaklaşık 100 kişilik bir barikat kuruldu. Kurulan barikat kararlı bir şekilde sürdürülürken, resmi, sivil, yunus vb. gibi polislerin de sayısı artıyordu. Polis amirleri araçların önünde barikat olan halkın kararlılığını gördükçe telsizlerden destek kuvvet çağrısı yapıyordu. Kısa bir zaman içinde neredeyse kitlenin yarısı kadar polis yığılmıştı, olay yerine. Nitekim yeterli sayıya ulaştığını anladığında da fiziki müdahalelere başladı. Barikat dağıldıktan hemen sonra uyuşturucu satıcılarıyla rüşvet alışverişi bir esnaf tarafından fotoğraflanarak somutlanan Z29 numaralı akrep aracındaki amir konuşma yaptı. Öyle ki konuşmasının sonunda alkışlanma niyeti kursağında kalırken, son söz olarak sarf ettiği 'Allah'a emanet olun' lafzı bile Okmeydanı halkı tarafından havada bırakıldı. Okmeydanı halkı uyuşturucu satıcılarının ve çocuk tacizcilerinin arkasında AKP ve onun kollukları olduğunu çok iyi biliyor.

Semt Bizim, Mahalle Bizim. Tacize Uğrayan Çocuklar Hepimizin Çocuğu, Kardeşidir. Kadınlarımıza, Kızlarımıza Dikilen Her Yan Göz, Mahallemizin Namusuna Dikilmiştir.

Semtimiz her milliyetten yoksul emekçi halkın yoğun yaşadığı, sağcısı ve solcusuyla bir bütündür. Bu bütünlükte olayları kavrayarak semtimize, mahallelerimize sahip çıkacağız. Ki, Okmeydanı halkı bugün yine- yeniden asaletini göstermiştir. Özellikle semtimiz gençlerimizin konuyla ilgili cansiperane tavrı ve kararlılığı takdire şayandır. Çocuk tacizcilerine, tecavüzlerine ve bunları hem söylemleriyle hem pratikleriyle meşrulaştıran faşist AKP iktidarının kolluklarına geçit yok!

Ant olsun ki, Faşizmin, dayanışma içinde bir arada yaşamanın bir tanımı olan Anadolu kültürümüze yönelik yozlaştırma saldırılarına yediden, yetmişe tüm bir halk olarak karşısında olacağız! Faşizmin böl, parçala, yozlaştır ve yönet taktiğini kursaklarına bırakacağız. Hayır, bizi birbirimize düşüremeyeceksiniz. Alevi-Sünni, Türk-Kürt diye bizi bizden koparan birbirimize yabancılaştıran şoven politikalarınıza set çekerek her naneyi yemenize müsaade etmeyeceğiz. Bir avuç sömürücünün değil halkın iktidarda olduğu tam bağımsız demokratik Türkiye'yi mutlaka kuracağız.

Çocuk Tacizleri, Tecavüzleri AKP İktidarıyla Meşrulaştı!

Çocuk Tacizcilerinin, Uyuşturucu Satıcılarının Hamisi AKP'nin Polisi! Adalet İstiyoruz!

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

Çocuk Tacizlerine ve Tecavüzlerine Karşı Halk Meclisleri'nde Birleşelim!

OKMEYDANI HALK MECLİSİ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı