Bugün - 04 Aralık 2020 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

1 Temmuz: Süryaniler'in Zafer Bayramı

zafer bayramı süryaniler anti emperyalist cephe

Gündem Haberi - 01 Temmuz 2019 Pazartesi - 20:22
zafer bayramı süryaniler anti emperyalist cephe
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Atipik imparatorluğu ' na karşı halkların anti-Emperyalist Cephesi 1. ' de (Temmuz), Asur ' daki Orontes ' da antik bir şehirde, 853 V ' de yerini aldı. BC. Asur imparatorluğu ' nun kral salmānu-ašarēd ııı altında bir savaş.

Ve on iki eyalet halklarının bir koalisyonu. Salma ' nın sözde zaferi, 1861 yılında Türkiye ' de bulunan ve şu anda ingiliz müzesi ' nde yer alan kurkh-Schiele ' da tanımlanmıştır. Muhtemelen bir sokakta duruyordu, bu yüzden bir tür halk propagandası.

Üst alanda salmaneser, tanrıların assur, iştar, anu ve günah semboller gösteriyor.

Metin Sürümü: Iı 86-102 2.2. Metin Serbest: ıı 86-102 İi86 Fırat 'tan kırdı ve Halep' e yaklaştım. Savaş korkuyorlar ve ayaklarımı da dahil ettiler. 87 gümüş ve altın onların sorumluluğu olarak verildi. Halep 'in [ H ] Adad' ına kurban ettim. Halep ' ten kırdı, 88 ' nin şehirler şehirler, adennu, barga ve argana ' in şehirler, onun evi (veya: Konutlar), yendim, avını, 89 ' i ve bulundurma ' i Onun saraylar ben çıkardım ve onun saraylar ateşe verdim. Argana 'dan kırdı ve qarqara' a yaklaşıyorum. 90 qarqara, onun evi, yok edildi, yok edildi, yok edildi ve ateşle yandı. 1200 at arabası, 1200 at at at ve 700 ' in 20000 adamı, 91 ' den 700 ' e kadar. Ve Hamat ' in 10000 adamı, 2000 savaş arabası ve 10000 ' in 10000 adamı israil ' in 92 adamı, Byblos ' dan 500 adam, Mısır ' dan 1000 adam, 10 araba arabası ve 10000 Adam ' dan adam, 93200 Adam Mati ' il, 1000 deve arap ginbidu ' ve [...] 000 adam 95 ' i ev-Rehob, a m o yavşak E R s - yardım için aldığı bu 12 KRAL. Savaş ve savaşı teslim etmek için, 96 ' de bana taşındılar. Tanrı 'nın bana verdiği güç ile, ve yüce waen, bana bir o r g al verdi, 97' de, onlarla savaştım. Qarqar ' den gilz a ' u, onlara bir yenilgi öğrettim.

14000 ' de 98 ' ü savaşçılar. Waen ile uzattım. Bir anda, ona bir fırtına geçirdim. Vücutlarını geniş bir şekilde yayalım, 99 ' de sayısız askeri ile adımların üst dalları doldurdum, waen ile kan izin verdim [...]. 100 alan çok küçüktü..., geniş seviye değildi Onu gömecek kadar. 101 ' de bedenleri ile orontes bir köprü gibi yalıtım yapıyorum. Bu savaş sırasında, at arabasını, binicilik atlarını 102 ' de ve atları (Çeviri: Tuat i / 4, 360-362; transfer ve ingilizce çevirisi 1996, 23 Lanet olsun. ).

Anti-Emperyalist ittifak anti-Emperyalist ittifak ' ta yer aldı:

1. Bugünün Suriye ' si olan aramiler.

2. Bugünün israil ' i olan ibranice.

3. Bugünün Lübnan ' ı olan fenikeliler.

4. Mısırlılar, bugünün Mısır ' ı.

5. Bugünün Arabistan ' ı olan Araplar.

6. Bugünün Jordan ' ı olan ammoniter.

7. Bugünün Filistin ' i olan filipililer. İkon ve arkeolojik sonuçlara ek olarak Savaşın Ferrer ' in bir zaferle mi dair daha fazla kanıt: 1-salmanasar ııı. 849, 848 ve 845 ' de Arap Uzay ' a karşı üç kampanya daha taşıdı, neredeyse aynı rakiplerine denk geldi, bu da 853 V ' de bulundu. BC. Qarqar ' da dönük. Aramiler, halkların koalisyonunun en güçlü güç. İsrail 'in dahab, 849-845 v' deki kampanyalar hakkında yazıtlar yayınlandı. BC. Daha fazla söz yok.

Üç yıl süren barış sonra israil Suriye 'nin Araplara karşı savaş kampanyası yaptı Suriye imparatorluğu' na karşı ortak savaş ve böylece halkların çöküşü ortaya çıktı. Aram-Şam 'ın sal manas ııı' ün kampanyalar yer alması gerekiyordu. 841, 838 ve 837 yılları arasında çoğunlukla atipik ordusuna karşı tek başına duruyor. Salmanasar ııı olurdu.

Qarqar 853 v savaşı. BC. Muzaffer, Arap devletleri 849 v olurdu. BC. Ona karşı için. 2-Başkent Halep ile Arap bit bölgesi, orta ve orta kursu arasında yer alan, başkent Halep ile, 853 V ' den sonra. BC. Onun ııı ' e tributleistungen. Daha önce 858, 857 ve 853 V ' de kullanılmış. BC. Ödendi. Bu açıkça will sars ııı ' ün düşüş etkisi için konuşuyor. Arap prenslik topraklarına. Sonuç: Orontes 'da qarqar savaşı, sal remzije ııı' ün yazıtlar temsili aksine sona erdi. Mezopotamya halkları ile bir ittifak içinde Araplar ' ın bir zafer ile atipik ordusu üzerinde. Salmanasar ııı. Ordusuyla bu savaştan sonra çıkmak zorunda kaldım. Sal Manas Iıı ' ün büyük başarılarından oluşan

Suriye yazıları. Rapor olduğunda, kendi ülkesinde propaganda kullanıldı ve böyle bir kural-Stabilize fonksiyonu olarak vardı.

1. a, anti-Emperyalist Ayaklanması ' nın bir anma günü Insanlar zulme ve kölelik karşı. Ve Mezopotamya, anatomi ve Orta Doğu ' nun halkları nasıl Emperyalist islamcı ' nın saldırganlık karşı durmak için birlik, Süryani-Devrimciler (Devrimci-Suryoye) halkları, ABD-imparatorluk ve zaten hain israil ' e karşı anti-emperyalist ayaklanma. 12 kabile ve 7 Halkların koalisyonu, ortak gücü, birlik ile düşmanı yendi ve mağlup etti.

Tüm güç insanlardan gider ve bu yüzden halkların anti-emperyalist cephede (aif) bir araya gelip halkların gücü olarak güçlendirdi önemlidir.

 
Anahtar Kelimeler:zafer, bayramı, süryaniler, anti, emperyalist, cephe,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
ESKİŞEHİR DEV-GENÇ: SELAM OLSUN PARTİ-CEPHE'YE!  
CEPHE: HALKIMIZ, BU ÜÇ İFTİRACI VE İTİRAFÇIYI GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE BİZE BİLDİRİN
Kamu Emekçileri Cephesi: KESK/Eğitim-Sen MYK, AKP Faşizmiyle İşbirlikçiliğine Devam Ediyor

Kamu Emekçileri Cephesi: KESK/Eğitim-Sen MYK, AKP Faşizmiyle İşbirlikçiliğine Devam Ediyor
METRİS'TE BİR İŞKENCE ODASI: A-17
Okmeydanı Halk Cepheliler, Ölümsüz Şarkı Helin Bölek’i Yazılamalarla Andılar
GRUP YORUM: KANLI ELLERİNİZİ ARKADAŞLARIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN!
Ali Kemal Yılmaz Ve Gökçe Kurban’ın Cenazelerine İşkence Yapıldığı Belgelendi
Diğer Başlıklar

‘SİYASİ TUTSAKLARIN HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNA DIŞKI ATILIYOR’
ESKİŞEHİR DEV-GENÇ: SELAM OLSUN PARTİ-CEPHE'YE!  
CEPHE: HALKIMIZ, BU ÜÇ İFTİRACI VE İTİRAFÇIYI GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE BİZE BİLDİRİN
Kamu Emekçileri Cephesi: KESK/Eğitim-Sen MYK, AKP Faşizmiyle İşbirlikçiliğine Devam Ediyor
METRİS'TE BİR İŞKENCE ODASI: A-17
Okmeydanı Halk Cepheliler, Ölümsüz Şarkı Helin Bölek’i Yazılamalarla Andılar
GRUP YORUM: KANLI ELLERİNİZİ ARKADAŞLARIMIZIN ÜZERİNDEN ÇEKİN!
Ali Kemal Yılmaz Ve Gökçe Kurban’ın Cenazelerine İşkence Yapıldığı Belgelendi
Çayan Halk Cephesi: Süleyman Çelik Amcamızı Kaybettik
Okmeydanı Halk Cephesi: Dersim'de Düşene Dövüşene Bin Selam
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(105 Online) 0,30ms