Bugün - 28 Ocak 2020 Salı
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

İşte MİT, İşte Devletin Sümüklü Mendili Berk Ercan, İşte Devrimci Cavit Yılmaz'ın Duruşması!

MİT cavit yılmaz berk ercan

Gündem Haberi - 28 Haziran 2019 Cuma - 17:32
MİT cavit yılmaz berk ercan
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

CAVİT YILMAZ DAVASI:

Savcı eyleminde silah temin ettiği gerekçesi ile 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet mütalaası verilmişti. Bugün İstanbul 27.Ağır Ceza Mahkemesinde Cavit Yılmaz ın beyanları dosyaya sunuldu istinabe yolu ile dinlenilmesi talep edildi. Savcı daha önce mahkeme huzurunda beyanının alındığının esasa etkili olmayacağı dosyayı sürüncemede bırakacağı gerekçesi ile reddi istendi. Mahkeme aynı gerekçelerle Cavit Yılmaz’ın istinabe yolu ile tekrar dinlenilmesi talebini, TV programının duruşmada dinlenilmesinin, sanık tanıklarının dinlenilmesi ve avukatların Cavit Yılmaz beyanını inceleyip beyanda bulunmak üzere süre talepleri reddedildi. Duruşma hakimi “ bana tanık koruma programından polisler geldi, tv programını izletti ve dosyaya herhangi bir evrak sunulup sunulmadığını sordu” Bu idarenin polisin dosyaya açık müdahalesinin kabulüdür.

Cavit Yılmaz tarafından dosyaya Alman polisinin resmi tutanakları apostil şerhli ve yeminli müşavir onaylı şekilde sunulan belgeler mahkemece okunmaya bile gerek görünmeksizin reddedildi. Mahkeme başkanı bu konuda Türk polisi tarafından kendisine bilgi verildiğini söyledi.

Sanık avukatları, polisin hakim ile yapılan görüşmenin bir benzerinin Cavit Yılmaz’ın abisi ve avukatı ile de yapıldığını, dosya içerisine sunulan evraka ulaşılmaya çalışıldığını beyan etti. Ayrıca Cavit Yılmaz’ın MİT ve polisten tehdit aldığını aktardı.

Cavit Yılmaz’ın dosyaya giren yazılı beyanlarından..

“ Atakan isimli polis memuru ve 45 yaşlarında açık tenli yuvarlak yüzlü 85 kilo civarındasınız açık MİT mensubu hapishanede avukat görüşü var diyerek beni üst kata çıkardı. MİT mensubunu abi diye tanıttılar. “Bundan sonra seninle ABİ ilgilenecek” diyerek ses kayıt cihazını Atakan masaya koydu. İftiracılığı kabul etmeyeceğimi ve görüşmeyi sonlandırmak istedikten 45 gün sonra ABİ denilen şahıs tekrar geldi. Bana “Merhaba Cavit ile başlayıp Hoşçakal” ile biten Berk Ercan imzalı mektubu getirdiler. Mektubu almak istediğimde “Bunu sana veremem” diyerek cebine koydu. Kimse hakkında ifade vermeyeceğimi tekrarladım. Bunun üzerine ABİ mahlaslı kişi “Sen adam olmayacaksın, yıllarca hapis yatmak mı istiyorsun, 201. Kişi sen olabilirsin.”

(Berk Ercan’ın büromuz avukatları dahil 200 kişi hakkında verdiği ve gözaltı, tutuklama ve cezalarla sonuçlanan beyanlar kastedilerek) “Ha 200 ha 201 bize fark etmez” diyerek Berk Ercan’a ifade verdirterek tutuklama ve ceza ile tehdit edildiğimi anladım. Koğuşa gitmek istediğimi söyledim, aile üyelerime MİT tarafından tehdit edildiğimi anlattım. Sanık Mustafa Koçak’a mektup yazdım. 5 defa yazdıktan sonra mektupların cezaevinden çıkmadığını anladım. Üçüncü denememden sonra yine avukat görüşün var denilerek çağrıldım.

Bu kez karşımdaki hapishane 1. Müdürüydü. Yazdığım mektupların abiler tarafından cezaevinden çıkmasını istemediklerini, bu hafta içinde tekrar geleceklerini, derdimi onlara anlatabileceğimi söyledi. 1 hafta sonra MİT personeli olarak tanıtan kişiler geldiler.

Yanlarında İstanbul TEM’den olduğunu söyleyen bir polis memuru daha vardı. “Seni buradan alırız, Ankara’ya götürürüz, çiftliğimizde (Müvekkilimiz Ayten Öztürk’ün işkence gördüğü) misafir etmesini biliriz ama sana insan gibi söylüyoruz, bize yardım et, biz de edelim” dediler.

“İçişleri ve Adalet Bakanlığı da bu işle ilgili. Bizleri tam yetkilendirdi. Ya konuş ya da olacaklara katlanırsın.” Dediler. Sarı bir zarftan nişanlım olan kişinin evin önünde, işe giderken, alışveriş yaparken, tatilde vb. 8 adet fotoğrafını göstererek, “Bak Berk Ercan ifade vermek için dilekçe yazıyor. O ifadeler arasına bir kişi daha girsin istemezsin değil mi? Nişanlının da Ankara’da misafir olmasını istemezsin değil mi” diyip 6-7 kişinin isminin geçtiği bir dosya koydular.

Bu isimlerden Murat Canım, Mustafa Koçak ve Cengiz Özel üzerine Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesi eylemi üzerine ifade vermemi istediler. Psikolojik olarak bitik bir halde olduğum için direnemeyerek ifade vermeyi kabul ettim.

Mahkeme karar vermek üzere duruşmayı 5 Temmuz’a erteledi.

 
Anahtar Kelimeler:MİT, cavit, yılmaz, berk, ercan,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Armutlu ’da Halk Okulu Dergisinin Dağıtımı Yapıldı
Gülistan Doku’yu arama çalışmaları devam ediyor
Dışişleri Bakanlığı’ndan Cumartesi Anneleri açıklaması: “Turistleri rahatsız ediyorlar”

Dışişleri Bakanlığı’ndan Cumartesi Anneleri açıklaması: “Turistleri rahatsız ediyorlar”
Yüksel Direnişi 1176. Gün Öğlen Açıklaması: 20 Yıldır Toplanan Deprem Vergileri Nerede?
Grup Yorum Üyeleri Ölüm Orucu Direnişine Devam Ediyor
Gözaltında coplu tacize takipsizlik: Tanıklar dinlenmedi, kameralar incelenmedi
Armutlu'da Direnişlere Dair Kapı Çalışmaları Yapıldı
Diğer Başlıklar

Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Özgür Tutsakları Mustafa Koçak ve Grup Yorum İçin 1 Aylık Açlık Grevine Başlıyor
Armutlu ’da Halk Okulu Dergisinin Dağıtımı Yapıldı
Gülistan Doku’yu arama çalışmaları devam ediyor
Dışişleri Bakanlığı’ndan Cumartesi Anneleri açıklaması: “Turistleri rahatsız ediyorlar”
Yüksel Direnişi 1176. Gün Öğlen Açıklaması: 20 Yıldır Toplanan Deprem Vergileri Nerede?
Grup Yorum Üyeleri Ölüm Orucu Direnişine Devam Ediyor
Gözaltında coplu tacize takipsizlik: Tanıklar dinlenmedi, kameralar incelenmedi
İsviçre Halk Cephesi'nden Ticono Alevi Derneğinde Grup Yorum Ve Mustafa Koçak İçin Dayanışma Semineri
Armutlu'da Direnişlere Dair Kapı Çalışmaları Yapıldı
‘Neden röportaj verdin’ diyerek ikinci kez darp ettiler
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(88 Online) 0,03ms