Bugün - 13 Aralık 2019 Cuma
İstanbul 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Siyaset Gündem Ekonomi Duyurular Sağlık Yaşam Özel Makaleler Kültür Spor Özel Haber Siyaset Diğer »
Haber Detayları

ÇAYAN HALK CEPHESİ: Eyüp Belediyesi 10 Yaşındaki Onur Bağlan'ı Katletti!

halk cephesi çayan eyüp belediyesi

Gündem Haberi - 21 Haziran 2019 Cuma - 15:43
halk cephesi çayan eyüp belediyesi
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Onur Bağlan Çayan Mahallesinde oturan bir ailenin çocuğudur. Katledildiği yer ise geçen açıklamamızda da polis baskınına ilişkin açıklama yaptığımız Hüseyin Aksoy parkıdır. Katliam şekli ise 20.06.2019 tarihinde parkta bulunan aydınlatma direğinden kaçak elektriğin çarpması sonucudur. O direğin yanında daha önce bir köpeğin öldüğü biliniyor, köpek öldükten sonra belediyeye haber veriliyor ama belediye gelip direği incelemek yerine sadece beyaz masayı getirip köpeğin ölüsünü alıp gidiyor yani en kolay olanı seçiyor kendini zahmete sokmuyor böylece katliama zemin hazırlamış oluyorlar.

Onur bağlan katledildi, haberlere ''kaza, direğin yanından geçerken akıma tutuldu, talihsiz ölüm'' olarak geçirildi. HAYIR! Ne talihsiz bir ölüm nede kaza! Düpedüz bir katliamdır. Sorumlusu da bellidir. Başta çocuk katili Tayyip Erdoğan olmak üzere Eyüp Belediyesidir. Belediyecilik sadece çimleri biçmek, halkın matbaası olan duvarlardaki yazılamaları karalamak, çöp toplamak değildir.

Halkın yaşam alanlarını düzenlemek, günlük sorunlarına çözümler yaratmak, halkın yaşamını kolaylaştırmak için çaba vermektir. Ancak bu düzende böyle bir belediyecilik zaten mümkün değildir. Taşeron olarak köle gibi çalıştırdığı işçilerle sadece çim biçtirip, çöp toplatarak halka ''bakın çalışıyoruz.'' diyorlar. Eyüp Belediyesi'nin diktiği aydınlatma direği neden denetlenmedi? Daha önce hayvan ölümleri ve şikâyet olmasına rağmen neden dikkate alınmadı? Çünkü Çayan Mahallesi yoksul halkın yaşadığı bir mahalle, mahalle'nin kuruluşunda halkın yanında ne bir belediye vardı nede yardım eden bir devlet görevlisi. Halk tırnaklarıyla kazıyarak bin bir emek vererek devrimcilerle dayanışma içinde mahallesini kurdu. Yine kendilerinin oluşturdukları halk meclisleri aracılığıyla yol, su, elektrik sorunlarını çözdü. Karşılarında devlet olarak sadece halka azgınca saldıran polisler, panzerler vardı. Bugünde aynı şey geçerlidir.

Koçların, Sabancıların, Eczacıbaşıların çocukları neden top oynarken elektrik akımına kapılmıyor da halkın çocukları kapılıyor. Onların çocuklarına harcanan bir günlük parayla halkımız bir ay geçiniyor. Onların yatlarında, saraylarında neden çocukları ölmüyor. Çünkü onların milyonları var, halktan çaldıkları alın teri, emeği var, eğer çocukları top oynamak isterse milyonlar harcayarak olanak sağlayabilirler. Asalaklar çünkü, kendilerinin yarattığı var ettiği emek verdiği hiçbir şey yok, o nedenle ölmüyorlar. Halka, halkın çocuklarına reva görülen ise parklarda oyun diye katledilmek.

AKP tüm kurum, kuruluşlarıyla pislik içine batmış çarkını halkın kanından döndüren bir düzenin en azılı uşağı ve katillerindendir. Bu kan çocuk, genç, yaşlı, kadın, engelli gözetmeden akıtılıyor. Çünkü AKP için halkı değil uşağı olduğu ABD emperyalizmini memnun etmek belirleyicidir. Bu devletin en üst kurumlarından en alt kurumlarına kadar kendini göstermektedir. Berkin Elvan'ın katledilme talimatı veren Tayyip şimdide belediyesi aracılığıyla Onur Bağlan'ı katletti. Katlettiğiniz her halk çocuğu Şafaklar, Bahtiyarlar olarak gelecek. ''Talihsiz ölüm, kaza'' diyerek kurtulamazsınız, Onur'un katliamını gizleyemezsiniz. Halkın da adaleti var, halkında yasaları var.

KATLEDİLEN HALK ÇOCUKLARININ HESABINI SORACAĞIZ!

ONUR BAĞLANIN KATİLİ EYÜP BELEDİYESİ!

KATİL DEVLET HESAP VERECEK!

ÇAYAN HALK CEPHESİ

 
Anahtar Kelimeler:halk, cephesi, çayan, eyüp, belediyesi,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Ankara Halk Cephesi Mustafa Koçak İçin Yazılama Yaptı
Grup Yorum İçin Yapılan Uzun Yürüyüş Almanya Basınında Haber Oldu
Ankara JİTEM Davası: #PekiFailiKim?

Ankara JİTEM Davası: #PekiFailiKim?
İdil Kültür Merkezi Açıklama: Baskılarınız Bizi Yıldıramaz
Cesaretiyle Cizre halkına öncülük etti
Gazi Karakolu AKP’nin İşkencehanesi, Uyuşturucu Satıcılarının Güvenlik Bekçisidir
MEB eğitimi camiye taşıdı, projenin amacını da müftü açıkladı
Diğer Başlıklar

Barolara 03/01/2020 tarihli duruşmamızın izlenmesi ve raporlanması talebidir. - Av. Nadide ÖZDEMİR
Ankara Halk Cephesi Mustafa Koçak İçin Yazılama Yaptı
Grup Yorum İçin Yapılan Uzun Yürüyüş Almanya Basınında Haber Oldu
Ankara JİTEM Davası: #PekiFailiKim?
İsviçre Halk Cephesinden Mustafa Koçak İçin Açıklama
Londra Halk Cephesi'nden Şablon Çalışması
İdil Kültür Merkezi Açıklama: Baskılarınız Bizi Yıldıramaz
Cesaretiyle Cizre halkına öncülük etti
Gazi Karakolu AKP’nin İşkencehanesi, Uyuşturucu Satıcılarının Güvenlik Bekçisidir
Fransa'da Genel Grevler Sürüyor
yorumcahaber1.com
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(52 Online) 0,02ms